HTML

Címkék

abszurd (12) ahülye (48) átigazolás (26) beharangozó (272) bohócliga (358) championship (12) debrecen (33) détáridöme (14) diósgyőr (16) dzsudzsák (28) eb (37) egervári (22) fc fehérvár (15) feltámadás (57) fradi (54) gera (21) győr (17) haladás (13) hemi bácsi (11) hercegfalvi (10) hét magyarja (22) hónap magyarja (10) honvéd (49) hülyebíró (12) huszti (14) jhn (32) kaposvár (11) keleti csoport (19) kisteleki (12) koman (10) kommentverseny (44) kupaellenfél (20) kupatipp (15) loki (13) magyar (141) mezey (11) mlsz (38) mtk (19) nb2 (87) németh krisztián (16) nemzetisport (13) nyugaticsoport (59) önérzetes (33) összefoglaló (110) reac (12) sör (11) statisztika (14) szavazás (11) szurker (32) tippjáték (229) tippmix peti (11) torghelle (15) tőzsér (12) u20 (15) utánpótlás (15) ute (19) válogatott (168) várhidi (15) vasas (21) vendégszerző (21) videó (87) videoton (15) visszatekintő (10) Címkefelhő

Friss topikok

• Stefan Derrick: Nagyrészt egyetértek a fentiekkel. Szerintem akkor lett volna időszerű ennek a bevezetése, ha max.... (2022.03.11. 15:03) VBK
  • kétballáb: Imádtam a tippjátékot, néha még most is olvasgatom a régi bejegyzéseket. Szép volt, jó volt, szíve... (2021.11.20. 13:34) Sarokba állítva
  • LaFire: Csatlakozom Brute-hoz :) (2020.11.11. 22:35) Nemzetközi edzőmeccs ( BL főtábla 1. forduló)

Licenc

Creative Commons Licenc

Hét Magyarja: Kenesei

2008.01.15. 10:56 mészöly sámán

Kenő egy hete még a Vasas után sírt, most pedig egyetlen magyarként lőtt gólt a hétvégén. Még így is csak hajszálnyival előzte meg Dzsudzsákot. A Championshipben Király kikerült a kezdőből, Vaskó mindent megtett a szórakoztatásért, de a debütáló Laczkónak és Borinak jár a dedikált fotó Egervári Sándorról.

Keneseivel, jó képességeiből fakadóan, izgalmas dolgok történnek a futballpályán. Bár alapvetően lassú, a lábai, mint két egymás mellé állított fatörzs, mégis rendszeresen szerelést kap, tűrhető csapatoknál. A háttérben csodálatos rugótechnikája áll, amit a hétvégén bizonyított is, de ne szaladjunk ennyire előre. Alig pár nappal ezelőtt még izomlazítót kent a szemébe, hogy hihetően sírhassa el bánatát. „Az új edző nem szeret, pedig én…, pedig az elnök…, ments meg Vasas!” Már gyűjtöttük is a turhát, hogy kellő szofisztikáltsággal fikázhassuk, amikor hazatér. Kenő azonban fehér port szórt az edző kávéjába, akit annyira elkápráztatott a lemenő nap szépsége, hogy betette a Bari ellen (3-2 nekünk). Csak 11 percet kellett várni, hogy villanjon a jobb, tanári találat volt. Persze ettől még Kenesei kiköthet a Vasasban, de így már nehéz rásütni, hogy nem tett meg mindent. A Hét Magyarjának feltétele, hogy valaki a harmadosztály szintje fölött gólt szerezzen hivatalos felnőtt mérkőzésen, így a többiekkel együtt ezúton gratulálunk Kenőnek.

A Bristol – Colchester (1-1) meccsen a hazai Vaskó végig a pályán volt, Balogh Bécit pedig időhúzó szándékkal dobták a harcba az utolsó percben. Vaskó izgalmas meccsen van túl. Egy kipattanó labdát lesről kotort a hálóba, a bíró éber volt. Egy ízben elcsúszott, miután a mellette elviharzó csatár egy-az-egyben törhetett kapura, a kapus nem hibázott. Az utolsó percben pedig majdnem kijátszotta magát a csapatból, amikor a tizenhatoson belül megdolgozott valakit. A Bristol honlap szerint láttak már ilyenért tizenegyest.

Egy pillanatra megtorpant Buzsáky, és a QPR a Sheffield United otthonában (2-1). A rájátszást érő hatodik hely, így 11 pontra van tőlük, a kiesést jelentő 22. pedig háromra. Ákos távoli lövései többször is komoly gondot okoztak a parádés ír névvel megáldott Paddy Kenny kapusnak. Az utolsó percben Buzsáky emelése után már mindenki gólt kiáltott, amikor is érkezett az íres beütésű Killigan, és kiboxolta a labdát a kapu előteréből. Amit a Bristolnak megadott, azt a QPR-től elvette a magyarok istene.

A Burnley – Plymouth (1-0) meccsen légiósdömpingre számítottunk, ám Király a hazai padon szedegette a bolyhokat a mackójáról. A plymouthi duóból Tímárt combhajlító problémák miatt kezelik. Halmosi végig a pályán volt, és többször is veszélyesen tekerte középre a labdákat. A rögzített játékhelyzetek apostoláról legyen most elég ennyi.

Gera Zoli többedmagával kikerült a kezdőből a Hull ellen (3-1 ide). A háttérben a ma este megrendezésre kerülő Charlton elleni megismételt FA-kupa mérkőzés állhat. Reményeink szerint. Szotyi beállt a 67. percben, és a meccs végéig kereste a ritmust.

Barnsley 1-3 Norwich. Ferenczi a 79. percben állt be. Szar az edző…

Edzett még: a watfordi Priskin. Csapata mélyrepülése tovább folytatódott a Preston ellen (1-0).

Rövid olasz körkép: Kenesein kívül még két magyar lépett pályára: a Frosinone-Brescia (0-0) találkozón Vass Ádám a 73. percben, Feczesin Róbert a 82. percben állt be. A liga többi magyarja (Bognár - Frosinone, Rajczi - Pisa) a kispadon sem kapott helyet.

Hollandia: Dzsudzsákról már szóltunk. Ha az egyik lövése beakad garantált Hét Magyarja.

NEC-Twente 2-2: Babos és Vadócz is végig a pályán volt a hazaiaknál.

NAC-Venlo 0-0: a hazai Fehér Csabát a szünetben lecserélték.

Bodor és Rabóczki arccal előre a jövő hét felé.