HTML

Címkék

abszurd (12) ahülye (48) átigazolás (26) beharangozó (272) bohócliga (358) championship (12) debrecen (33) détáridöme (14) diósgyőr (16) dzsudzsák (28) eb (37) egervári (22) fc fehérvár (15) feltámadás (57) fradi (54) gera (21) győr (17) haladás (13) hemi bácsi (11) hercegfalvi (10) hét magyarja (22) hónap magyarja (10) honvéd (49) hülyebíró (12) huszti (14) jhn (32) kaposvár (11) keleti csoport (19) kisteleki (12) koman (10) kommentverseny (44) kupaellenfél (20) kupatipp (15) loki (13) magyar (141) mezey (11) mlsz (38) mtk (19) nb2 (87) németh krisztián (16) nemzetisport (13) nyugaticsoport (59) önérzetes (33) összefoglaló (110) reac (12) sör (11) statisztika (14) szavazás (11) szurker (32) tippjáték (229) tippmix peti (11) torghelle (15) tőzsér (12) u20 (15) utánpótlás (15) ute (19) válogatott (168) várhidi (15) vasas (21) vendégszerző (21) videó (87) videoton (15) visszatekintő (10) Címkefelhő

Friss topikok

• Stefan Derrick: Nagyrészt egyetértek a fentiekkel. Szerintem akkor lett volna időszerű ennek a bevezetése, ha max.... (2022.03.11. 15:03) VBK
  • kétballáb: Imádtam a tippjátékot, néha még most is olvasgatom a régi bejegyzéseket. Szép volt, jó volt, szíve... (2021.11.20. 13:34) Sarokba állítva
  • LaFire: Csatlakozom Brute-hoz :) (2020.11.11. 22:35) Nemzetközi edzőmeccs ( BL főtábla 1. forduló)

Licenc

Creative Commons Licenc

Hét Magyarja: Dzsudzsák

2008.01.24. 11:52 mészöly sámán

A legutóbb is már nagyon akart, de a mostani gól+gólpassz kombó mindent vitt. Értekezünk kicsit Filipovics Vladan lehúzásairól, keressük azt a híres Tokody videót, megdicsérjük a Newcastle-be menedzser nélkül szerződő Kádár Tamást. Kénytelenek vagyunk, mert a fiúk a pályán téli álomba vonultak.

Dzsudzsák Balázstól lassan elnézést kell kérnünk, hogy egy gyengébb pillanatunkban, hernyótalpasban láttuk hányni a PSV edzőpálya mellett. Debütálásakor még lehetett hiányérzetünk – nem sok, de azóta lejátszotta második, és harmadik mérkőzését Hollandiában, és megszerezte első gólját, valamint első gólpasszát is. A hétvégén a Venlo pályáján elért találata csak egy pontot ért, szerdán azonban megtette azt, ami már a Feyenoord ellen is benne volt a játékában. Gólpasszt adott a Cristiano Ronaldo fizikumával megáldott, de Tokody Tibor helyzetkihasználásával megvert Lazovicnak. Ez talán nagyobb teljesítmény, mint a Venlo ellen, 8 méterről, eltalálni az üres kaput. Apropó Tokody. A youtube megjelenése óta vadásszuk a pillanatot, amikor Tibi még Újpest játékosként, a Dunaferr ellen, a saját tizenhatosának előterében levette a labdát, felnézett, majd védhetetlenül csavart az újpesti kapu felső sarokba. A meccs után pillanatnyi elmezavarra hivatkozott, ami lehetséges, azóta is tart. A képanyag fellelőjének 1000 gramm C-vitamint küldünk Kisteleki portréba csomagolva a Magyar Posta támogatásával.

A PSV a két meccsen 4 pontot gyűjtött és továbbra is 3 pont előnnyel vezet a bajnokságban. (Sparta elleni gólpassz coming soon…) Egyértelműen Hét Magyarja.
Vladan Filipovics BMW-jének hátszelét kihasználva gyorsan tempózzunk is át megszokott környezetünkbe, Angliába. Bár Bodor Boldizsár tizenegyesből gólt szerzett a Rodában, de a Serie B-ben csak Vass Ádi talált föl a pályára, aki…de ne szaladjunk ennyire előre.
Ízlelgessük kicsit Vladan Filipovics szerepét a magyar futballban. Filipovics Vladan. Kesernyés savak. A héten kiderült, hogy a Regginába kiközvetített Szatmári Lóránd játékjogáért (ő egyébként 30 percre odafért az Inter elleni kupameccsen) a Pécs + Vladan párost 600 ezer EUR illeti meg. 300 ezer a menedzsernek, 300 ezer a Pécsnek. Eddig is meleg, de főleg azután, amikor Filipovics, ez a gyöngyszem még 50 ezret követel…durr egy pofon. Jobb is így. Amíg olyan játékosokat közvetít a Plymouthhoz, mint Sándor György képtelenség rá igazán haragudni. Zárójelben, csak annyit hogy Kádár Tamás 2 millió egységes valutáért került Newcastle-be, menedzser igénybevétele nélkül. Lehet így is.
Szóval Sándor György Plymouthban. A bbc honlapja szerint elképesztő módon hasonlít Vass Ádámra. Még hátra vannak az orvosi vizsgálatok, de az, ritkán szokott gondot jelenteni. Ellenben a futballal.
A Plymouth egyébként hazai pályán fogadta a Southamptont, és ért el döntetlent. Tímár sérülése után végig játszott. Halmosi szintén 90 percet töltött a pályán, adott egy gólpasszt, és a meccs végén követő emberfogással próbálták kivenni a játékból.
Gera Zoli és a West Bromwich, az FA-kupában, újrajátszott meccsen, nyögvenyelősen verte a Charltont. Gerát a második félidőben 2-1-es WBA vezetésnél, sárga lapja miatt lecserélték. Előtte volt két jó lövése. A Charlton az utolsó percben egyenlített, de 120 percnyi reménykedés után, tizenegyesekkel kikapott. A hétvége Zolit a padon érte, de a Cardiff 3-1-es vezetésénél már a pályára küldték. És ha már ott volt levezényelte a felzárkózást. Dandártábornok módjára irányított, és a 88. percben egy lövése olyan szerencsésen változtatott irányt egy védőn, hogy a kapuba pattant (3-3). Az utolsó pillanatokban még eleresztett egy távolit, amit a kapus szemmel védett.
Fogynak a minőségi teljesítmények. QPR – Barnsley 2-0. Buzsáky végig játszott, Ferenczi pedig az 54. percben kocogott fel a pályára. Ákos a pontrúgásoknál vétette magát észre, Pisti teljesítményéről ne érkezett jelentés.
Norwich – Leicester 0-0. Laczkó egy félidőt és ennyi. Bori 83 percet kapott, néhány jó passz, semmi több. Ritka szar meccs volt.
A Watford – Charltonon (1-1) Priskin végig a padon izgult. Jó jel, hogy a Watford eladta a Fulhamnek Marlon Kinget (11 gól idén). Rossz, hogy érkezett a helyére Collins John, akire még abból az időkből emlékszünk, amikor a Sport1 adta a Premier Leaguet. Semmi extra.
A Bristol nem nevezte Vaskót. Balogh Béciék (Colchester) meccse elmaradt.
Korábban hiányolták: Németh Krisztiánék Wigan elleni tétmeccse (is) elmaradt. Játszottak helyette egy barátságosat, ahol 1-1 lett. Gulácsi védett. Németh 45 percet kapott. Nem a kezdő játszott. Nehezen követhető, hogy 22-én nincs tétmeccs, és 23-án játszanak helyette egy barátságosat.