HTML

Címkék

abszurd (12) ahülye (48) átigazolás (26) beharangozó (272) bohócliga (358) championship (12) debrecen (33) détáridöme (14) diósgyőr (16) dzsudzsák (28) eb (37) egervári (22) fc fehérvár (15) feltámadás (57) fradi (54) gera (21) győr (17) haladás (13) hemi bácsi (11) hercegfalvi (10) hét magyarja (22) hónap magyarja (10) honvéd (49) hülyebíró (12) huszti (14) jhn (32) kaposvár (11) keleti csoport (19) kisteleki (12) koman (10) kommentverseny (44) kupaellenfél (20) kupatipp (15) loki (13) magyar (141) mezey (11) mlsz (38) mtk (19) nb2 (87) németh krisztián (16) nemzetisport (13) nyugaticsoport (59) önérzetes (33) összefoglaló (110) reac (12) sör (11) statisztika (14) szavazás (11) szurker (32) tippjáték (229) tippmix peti (11) torghelle (15) tőzsér (12) u20 (15) utánpótlás (15) ute (19) válogatott (168) várhidi (15) vasas (21) vendégszerző (21) videó (87) videoton (15) visszatekintő (10) Címkefelhő

Friss topikok

• Stefan Derrick: Nagyrészt egyetértek a fentiekkel. Szerintem akkor lett volna időszerű ennek a bevezetése, ha max.... (2022.03.11. 15:03) VBK
  • kétballáb: Imádtam a tippjátékot, néha még most is olvasgatom a régi bejegyzéseket. Szép volt, jó volt, szíve... (2021.11.20. 13:34) Sarokba állítva
  • LaFire: Csatlakozom Brute-hoz :) (2020.11.11. 22:35) Nemzetközi edzőmeccs ( BL főtábla 1. forduló)

Licenc

Creative Commons Licenc

Játék Határok Nélkül XVII. - frissítve eredményhirdetéssel

2009.11.23. 09:18 Black Lotus

Holnap este idén utoljára csendül fel a BL-himnusz a Puskásban. A holland játékvezető sípszava után Coulibaly az utolsó továbbjutási esélyét megragadni próbáló Liverpool kapuja, míg Szöllősi zsurnaliszta a VIP-sátorban rejtőző hidegtálak tartalma ellen indíthat ostromot. Utóbbi esemény értékelését meghagyjuk az érintettnek, a mérkőzéssel kapcsolatosan viszont meghirdetjük a nemzetközi eseményekkel foglalkozó játék 17. fordulóját. Játékunkba tiszteletbeli tippelőnek meginvitáltuk a bochumi ügyészség szóvivőjét, aki válaszában megtiszteltetésnek nevezte a meghívást, de az indulást nem vállalta, mert állítása szerint nem tudna olyan frappáns indoklásokkal előállni, mint olvasóink.  Szeretettel várunk mindenkit, akit még nem kerülget a végkimerültség az egész ősszel tartó permanens tippeléssel kapcsolatosan.

A pontozás változatlan:
A mérkőzés kimenetelének (1, X, 2) eltalálása: 2 pont;
Ha emellett a gólarányt is sikerül (vagyis 2-1-et tippelsz, és a meccs 1-0 lesz): 3 pont;
Telitalálat: 5 pont + a virtuális dicsőségtáblán való megjelenítés (a kiértékelés során a nicked megemlítése formájában megvalósuló istenítés).

A tippleadás határideje: kedd (2009.11.24.) 20 óra 44 perc.
A szerző várakozása:
Debrecen – Liverpool 0-3

Eredményhirdetés: Midőn a hosszabbítás végéhez közeledvén Coulibaly lába lövésre lendült, a debreceni szurkolók lelki szemei előtt a pontszerzés, VGL lelki szemei előtt pedig a telitalálat víziója csillanhatott fel. Coulibaly lőtt, a vízió nem vált valóra, így telitalálatosa sincs a fordulónak. A fordulót az egy gólos liverpooli győzelmet előre jelző és ezzel 3 pontot realizáló bmiky31, ylion páros nyerte, a bronzérmen a szigetországiak sikerét megjósló további 20 játékosunk osztozik.
Az összetettben a válogatottak eredményeit is tartalmazó táblán Zigi átlépte az 50 pontos álomhatárt, 51 egységével vezet az 50-nél járó Mérgező Hulladék előtt. A két stratéga az utolsó forduló eredményétől függetlenül már dobogós, ami megsüvegelendő teljesítmény. A harmadik helyen Tuszek nyomul 46 egységgel, de odaérhet még a dobogóra bmiky31 (45 pont), Black Lotus (43), VGL (42) és sunbird75 (41). A klubcsapatok eredményeit magában foglaló versengést Mérgező Hulladék vezeti 37 pontjával. M. H. itt is biztos dobogós, sőt, ezüstérmesnél már nem lehet rosszabb. Második bmiky31, 34 egységet gyűjtve, harmadik pedig Black Lotus, 31 ponttal. A dobogós helyekre pályázhat még sunbird75 (30 pont), Zigi (28), Tuszek (28), VGL (27) és Pumpui (26).
A tábla esetében gondolkodtunk a formátum-váltáson,  végül úgy döntöttünk, hogy a JHN esetében az idei évre még marad a korábbi változat, az új verzióval jövőre fogunk büntetni.
Az indoklások közül kiemeljük az újabb 14 szűk esztendőt vizionáló groovejet, a mérkőzésbe gombfoci-emlékeit beleálmodó fulmerz, valamint a lelkünket névadási javaslat formájában kényeztető Stefan Derrick munkásságát.
Mindenkinek köszönjük megtisztelő tippjét. Jövő héten záró forduló a lyoni portyázás témakörében.