HTML

Címkék

abszurd (12) ahülye (48) átigazolás (26) beharangozó (272) bohócliga (358) championship (12) debrecen (33) détáridöme (14) diósgyőr (16) dzsudzsák (28) eb (37) egervári (22) fc fehérvár (15) feltámadás (57) fradi (54) gera (21) győr (17) haladás (13) hemi bácsi (11) hercegfalvi (10) hét magyarja (22) hónap magyarja (10) honvéd (49) hülyebíró (12) huszti (14) jhn (32) kaposvár (11) keleti csoport (19) kisteleki (12) koman (10) kommentverseny (44) kupaellenfél (20) kupatipp (15) loki (13) magyar (141) mezey (11) mlsz (38) mtk (19) nb2 (87) németh krisztián (16) nemzetisport (13) nyugaticsoport (59) önérzetes (33) összefoglaló (110) reac (12) sör (11) statisztika (14) szavazás (11) szurker (32) tippjáték (229) tippmix peti (11) torghelle (15) tőzsér (12) u20 (15) utánpótlás (15) ute (19) válogatott (168) várhidi (15) vasas (21) vendégszerző (21) videó (87) videoton (15) visszatekintő (10) Címkefelhő

Friss topikok

• Stefan Derrick: Nagyrészt egyetértek a fentiekkel. Szerintem akkor lett volna időszerű ennek a bevezetése, ha max.... (2022.03.11. 15:03) VBK
  • kétballáb: Imádtam a tippjátékot, néha még most is olvasgatom a régi bejegyzéseket. Szép volt, jó volt, szíve... (2021.11.20. 13:34) Sarokba állítva
  • LaFire: Csatlakozom Brute-hoz :) (2020.11.11. 22:35) Nemzetközi edzőmeccs ( BL főtábla 1. forduló)

Licenc

Creative Commons Licenc

Itt van Sowunmi! - NB2 Nyugati csoport, 2.-3. forduló

2012.08.31. 11:34 Bastille

beckhamsowumi.jpgEltelt még egy hét és Bognár Gyuri bácsi nem bír a seggén maradni, felkelt a bajai kispadról és a mezey úton eljutott Csákvárra, hogy onnan (szinte biztosra vehető) hamarosan a Bohócba köszönjön be. Persze azért, hogy kiszorítsuk az imperialista, nyugati edzőket a mi focink krémjéből. Közben Gellei Imi bá lepaulózta Sousa mestert az MTVA kettes stúdiójában, így én már nem értek semmit. B. György amúgy jó másfél évvel ezelőtt a valaha volt legügyetlenebb légiósnak nevezte Coulibaly-t, aztán lásd...Na, amúgy meg egyetlen száz százalékos csapat van, a Puszkászákádemi, képzeljuk el, ha feljutnak a Bohócba... De a nagy hír, Sowunmi Tomi hosszú kivárás, tesztelés és csapatkeresés után Ajkára igazolt, a visszajutásra esélyes ZTE két ikszel nyitott és feltűnt Babati Benjámin, aki a szép múltú Ferenc leszármazottja.

ZTE - Gyirmót 2-2 2500 lelkes göcseji volt csapatával az első idei, hazai enbékettes meccsen, hogy láthassák Babati Benjámint, aki a szélen villámgyors sebességével már kitűnt a közepes mezőnyből. A ZTE kétszer szerzett vezetést, egyszer az első, egyszer pedig a második félidőben maga Benjámin, de mindkétszer sikerült egyenlítenie Csankéknak. A hazaiak pontszerzése bravúrnak nevezhető, hiszen a második félidőt emberhátrányban töltötték. Babati Feri felállva tapsolt, a gyirmótiak kicsit szomorkásan zuhanyoztak, miközben az egerszegiek hasonlóképp durcásan sétáltak haza a halott városban.
Ajka - SZTK-Erima 2-1 A még nem Sowunmival felálló Ajka hazai pályán verte Horváth Feriéket. A szentmiklósiaknál apróbb problémák lehetnek, ha a másodedző Szamosi Tamásnak is a kezdőben kellett lennie, persze a mérkőzés után még mindig nulla ponttal állnak a tabella alsó felében. Az ajkaiak meg hozták, amit tudnak: jobb, ha nálunk a labda, mert szeretünk támadni. Mihalecz még él és 87 percet játszott, osztotta az asszisztokat és az ő vezérletével, Czanik és Subicz góljával hozták a meccset. Jövő héten meg  Thomas-szal...
BKV Előre - Haladás II 0-3 A Hali busza épp úton volt a Sport utca felé, mikor kaptak egy pirosat a Népligetnél. Ekkor előugrottak egy kocsiból zöld-fehér emberek, akik nem autogramért álltak volna sorba, hanem kövekkel kínálták a Hali buszát. Még időben váltott a szemafor, így épségben értek el a Sport utcába, ahol 70 percig tudta tartani  a BKV az ikszet, majd kaptak három gólt. Akár nagyobb arányú is lehetett volna a különbség, bajban a közlekedésiek. Nulla pont, nulla rúgott, hét kapott gól.
Tatabánya - Bajai LSE 2-1 A Baja a hazai zakó után megtanult szervezetten védekezni, így az első félidőben nem kapott gólt, sőt egy-két veszélyesnek nevezhető kontrát is vezetett, aztán a második félidőben jött Frank Richárd és az ex-bajai Csovics, hamar találtak is két gólt a hazaiak. A végén még szépített a Baja egy büntetőből, de összegezve megérdemelt hazai győzelem született.
Puskás Akadémia - Kozármisleny 2-1 Enbékettes szinten ütős csapat épül Benczés Miklós keze alatt, labdabirtoklásra és támadó focira alapozva. Az első félidőben is a hazaiak kezdeményeztek inkább, ami a második játékrészben teljesedett ki, annak ellenére, hogy az egyetlen mislenyi helyzet után, egy öngóllal, de megszerezték a vezetést. Erre jó reagált a hazai csapat, mert öt percen belül megfordították az eredményt és maradtak száz százalékosak.
Veszprém - ETO II 3-3 Több alapemberét még nélkülöző Veszprém és egy sok visszajátszóval felálló ETO, többek között Tokody (micsoda öngól), Dudás, de pályára lépett a veszprémi nevelésű Lang Ádám is a zöld-fehér védelemben. Jó mérkőzés volt, 2-1-es hazai vezetésnél fordultak a csapatok, aztán az 51. percben 3-1-re vezetett már a Veszprém. Ekkor talpra tudott állni a kis ETO és öt perc alatt kiegyenlítettek. Persze ehhez kellett az is, hogy Kádár, a veszprémi kapus észrevegye a csodás lepkéket a kapuja előtt.
Sopron - Csákvár 1-1 A múlt hét végén a Sopron hatot gurított idegenben, így közel kétezren jöttek ki a Városi Stadionba, hogy megnézzék mit virít az újonc Csákvár ellen a Sopron. Jó mérkőzésen felváltva itt és ott is voltak helyzetek. Az első félidőben még gól nélküli döntetlen, a rendes játékidő leteltével pedig 1-1 lett a végeredmény, ami abszolút igazságosnak mondható.
Kaposvári Rákóczi II - Paks II 1-1 Lengyel Ferenc szerint enbékettes szinten jó mérkőzés volt, Barna úr meg az erőnlétre és a melegre panaszkodott. A hazaiak talán egy hangyafasznyival közelebb voltak a győzelemhez, de az iksz is igazságos.
Beharangozó: Kvázi rangadókkal teli 3. fordulót rendeznek nyugaton, nézzük az étlapot.
Ajka - ZTE A Zete két ikszel nyitott, az Ajka egy győzelem, egy remivel. Mindkét csapat a mezőny jobb felébe tartozik és az a helyzet, hogy inkább döntetlenre tippelnék, mint hogy bármelyik csapat nyerne. papíron talán a Zete esélyesebb, de az ajkai Sport utcában ezzel nem mennek semmire. Tipp: 1-1
Kozármisleny - Sopron A Sopron a tabella második helyén áll, de ez nem tart soká, mert be kell hogy induljon végre a mislenyi henger. Ehhez nem kell más, mint egy kicsit magabiztos Sopron, a mislenyi katlan és három gól. Tipp: 3-0
Csákvár - Bajai LSE Bognár Gyuri volt csapata ellen. Az a Bognár Gyuri, aki mostanában tényleg egyre több marhaságot hord össze. Az a B- György, akinek a kispadon leledző mentalitása nekem oly szimpatikus, de mivel a szememben Júdás, ezért az alig 21 év átlagéletkorú bajaiak végre megérzik a győzelem ízét. Tipp: 1-2
Tatabánya - SZTK-Erima Csertői Aurél csapata sincs még egyben, de valami Szigetszentmiklóson sem kóser. A hazaiak az esélyesek, nyerni is fognak, ha nem, hát akkor meglepetésről beszélhetünk. Tipp:1-0
ETO II - Rákóczi II Iksz. Tipp:1-1
Paks II - BKV Előre Ha a BKV nem szedi össze magát, hamar komoly bajok lehetnek. Lengyel Feriék meg nem szarok. Annyira. Kevés helyzet, egy gól, hogy melyik oldalon? A jó ég tudja. Tipp: 0-1
Haladás II - Puskás Akadémia Most biztos nagyon jó a hangulat Fejér megyében, épp ezért nyernek több góllal a vendégek. Tipp: 1-4
Gyirmót - Veszprém Igazi háromesélyes meccs lenne, ha a Veszprém keretének egyharmada nem lenne sérült. Így bravúr lenne a pontszerzés a Vadász otthonában, talán egy gólra futja Vágóéknak, de a kapusuk még nem ismeri a győri régió lepke különlegességeit. Tipp: 2-1