HTML

Címkék

abszurd (12) ahülye (48) átigazolás (26) beharangozó (272) bohócliga (358) championship (12) debrecen (33) détáridöme (14) diósgyőr (16) dzsudzsák (28) eb (37) egervári (22) fc fehérvár (15) feltámadás (57) fradi (54) gera (21) győr (17) haladás (13) hemi bácsi (11) hercegfalvi (10) hét magyarja (22) hónap magyarja (10) honvéd (49) hülyebíró (12) huszti (14) jhn (32) kaposvár (11) keleti csoport (19) kisteleki (12) koman (10) kommentverseny (44) kupaellenfél (20) kupatipp (15) loki (13) magyar (141) mezey (11) mlsz (38) mtk (19) nb2 (87) németh krisztián (16) nemzetisport (13) nyugaticsoport (59) önérzetes (33) összefoglaló (110) reac (12) sör (11) statisztika (14) szavazás (11) szurker (32) tippjáték (229) tippmix peti (11) torghelle (15) tőzsér (12) u20 (15) utánpótlás (15) ute (19) válogatott (168) várhidi (15) vasas (21) vendégszerző (21) videó (87) videoton (15) visszatekintő (10) Címkefelhő

Friss topikok

• Stefan Derrick: Nagyrészt egyetértek a fentiekkel. Szerintem akkor lett volna időszerű ennek a bevezetése, ha max.... (2022.03.11. 15:03) VBK
  • kétballáb: Imádtam a tippjátékot, néha még most is olvasgatom a régi bejegyzéseket. Szép volt, jó volt, szíve... (2021.11.20. 13:34) Sarokba állítva
  • LaFire: Csatlakozom Brute-hoz :) (2020.11.11. 22:35) Nemzetközi edzőmeccs ( BL főtábla 1. forduló)

Licenc

Creative Commons Licenc

A Hét Magyarja: Dzsudzsák Bazsi – „nézzük megy-e jobbal is…”

2009.04.07. 09:00 BOR-gulya

Az vb sejelejtezők miatti szünet után futball menekültjeink eredményesen tértek vissza a zöld gyepre. Hajnal Tomi betegsége ellenére végig játszott a Hertha ellen és gólpasszt adott, Vadócz Krisztián vezető gólt szerzett az Athletico Madrid ellen, Kovács Péter duplázni tudott a norvég élvonalban.
A hét magyarja kitüntető titulus azonban nem másé, mint Dzsudzsák Balázsé. Veszélyes lövések, beadások, mindenképpen csapata egyik legjobbja volt. Góljáról csak annyit, hogy használhatná gyakrabban is jobb lábát… Jár neki a pacsi.

Anglia:
Fulham-Liverpool 0-1 Gera a 79. percben beállt, a 85.-ben sárgát kapott. Benayun a 93. percben győztes gólt rúgott. Gerzson ennél azért több kell, ha vissza akarod szerezni helyed a válogatottban.
Halmosi padon nézte végig, ahogy csapata döntetlent játszik, míg Fülöp Marci vesztes mérkőzést szurkolhatott végig ugyanonnan. ( Hull-Portsmouth 0-0, West Ham-Sunderland 2-0)
A Championshipben sem sokkal több lehetőséget kaptak hazánk fiai. Priskin Tamás kezdőként 53 percet játszott, sérülés miatt kellett lecserélni. Remélhetőleg nem súlyos a dolog, kár lenne Tamás szépnek ígérkező tavaszáért. Lipták Zoltán 10 percre állt be a Charlton ellen. Gyepes eltiltás, Tímár a feszült nemzetközi helyzet miatt nem kapott szerepet a hétvégén. (Doncaster–Watford 1-2, Southampton–Charlton Athletic 2-3, Cardiff–Swansea 2–2, Blackpool–Plymouth 0-1)

Németország:
Hajnal Tomi és Dárdai Pali is részt vett a forduló magyar rangadóján. A meccs pikantériája, hogy a Dortmund edzője Jürgen Klopp csütörtökön kifakadt Koemanra és az MLSZ-re, hogy miért engedték Hajnalt lázasan 45 percet poroszkálni Málta ellen. Ehhez képest Hajnal végig játszotta a Hertha elleni meccset. Gólpasszt adott, sárgát kapott. Dárdai 67 percet játszott ő hozta a szokásos Pált, de ez most kevés volt. Az, hogy Hajnal miért csak a klubjában tud meghatározó egyéniség lenni számomra örök rejtély marad. (Hertha BSC - Borussia Dortmund 1-3)
A Bundesliga kettőben is játszottak a magyar fiúk. Stieber Zoltán végig pályán volt a Koblenz csapatában, de Nürnberg Mintal duplájával simán nyert. Lisztes csereként a 72. percben lépett pályára Rostockban, és győztes csapat tagjának mondhatja magát. Az Augsburg Torghelle-Szabics csatárduóval kezdte az Ingolstadt elleni meccset. Sanyika végig a pályán volt a 42. percben sárgát kapott, Szabicsnak 60 perc jutott. Löw Zsolti személyében ismét magyar hátvédje van Mainznak, Bódog Tamás után. Az eredmény csak is feljutás lehet… (1. FC Nürnberg–TuS Koblenz 2-0, Hansa Rostock–FSV Frankfurt 2-0, FC Augsburg–Ingolstadt 1-1, Duisburg–Mainz 05 0-1)

Németalföld:
Dzsudzsák Balázsról már szóltam az elején. A Spartában egyébként Vermes Krisztián volt jobbhátvéd, így talán egy picit az ő lelkén is szárad Dzsudzsák gólja. A NEC-ben Babos védett, de a srácok nem voltak elég hatékonyak elől így csak döntetlen lett az eredmény a Twente ellen. Fehér Csaba sérülés miatt nem jutott szóhoz a Willem ellen betliző NAC Bredában. Bodor Boldizsár végig a pályán volt az Ajaxot megszorongató Rodában, nevéhez gólpassz és sárga lap fűződik. (Sparta Rotterdam–PSV 0-2, NEC–Twente 1-1, Willem II–NAC 2–0, Roda-Ajax 1–2)
Belgiumban a helyzet kezd forróvá válni Juhászéknak. A Bölöni László által edzett Standard Liége ugyanis beérte pontszámban az Anderlechtet. Juhász egyébként végig pályán volt a Lokeren elleni idegenbeli 0-0 során. A Genk hazai pályán kapott nagy verést, de Tőzsér és Tóth Balázs sem lépett pályára. (Lokeren–Anderlecht 0-0, Genk–Westerlo 1-4)

Spanyolország:
Vadócz, Vadócz és ismét csak Vadócz. Krisztián kezdő volt az Osasunában és az első félidő végén visszaszerezte a vezetést csapatának. Jó látni azt, hogy nem sértődött meg a mellőzöttség miatt, és ha kap lehetőséget, akkor él vele, ha nincs Dzsdzsák gólja minden bizonnyal övé a hét magyarja cím. (Atlético Madrid–Osasuna 2–4)

Norvégia:
A norvég élvonal és Kovács Péter most debütál a hét magyarja rovatban. Péter duplázott hétvégén, és ezzel oroszlánrészt vállalt frissen feljutott csapata pontszerzésében. Csak így tovább Petya! (Stabaek–Odd Grenland 3-3)

Vadkelet:
A Németh-Huszti összecsapás elmaradt a hétvégén, mivel Huszti nem lépett pályára a Zenit együttesében. Németh Norbert 81 percet játszott, de csapata kevésnek bizonyult a tavalyi UEFA kupa győztessel szemben. Az Amkar Permben Gaál Miklós nem lépett pályára. (Tom Tomszk–Zenit 0–3, Amkar Perm–CSZKA Moszkva 0–0)