HTML

Címkék

abszurd (12) ahülye (48) átigazolás (26) beharangozó (272) bohócliga (358) championship (12) debrecen (33) détáridöme (14) diósgyőr (16) dzsudzsák (28) eb (37) egervári (22) fc fehérvár (15) feltámadás (57) fradi (54) gera (21) győr (17) haladás (13) hemi bácsi (11) hercegfalvi (10) hét magyarja (22) hónap magyarja (10) honvéd (49) hülyebíró (12) huszti (14) jhn (32) kaposvár (11) keleti csoport (19) kisteleki (12) koman (10) kommentverseny (44) kupaellenfél (20) kupatipp (15) loki (13) magyar (141) mezey (11) mlsz (38) mtk (19) nb2 (87) németh krisztián (16) nemzetisport (13) nyugaticsoport (59) önérzetes (33) összefoglaló (110) reac (12) sör (11) statisztika (14) szavazás (11) szurker (32) tippjáték (229) tippmix peti (11) torghelle (15) tőzsér (12) u20 (15) utánpótlás (15) ute (19) válogatott (168) várhidi (15) vasas (21) vendégszerző (21) videó (87) videoton (15) visszatekintő (10) Címkefelhő

Friss topikok

• Stefan Derrick: Nagyrészt egyetértek a fentiekkel. Szerintem akkor lett volna időszerű ennek a bevezetése, ha max.... (2022.03.11. 15:03) VBK
  • kétballáb: Imádtam a tippjátékot, néha még most is olvasgatom a régi bejegyzéseket. Szép volt, jó volt, szíve... (2021.11.20. 13:34) Sarokba állítva
  • LaFire: Csatlakozom Brute-hoz :) (2020.11.11. 22:35) Nemzetközi edzőmeccs ( BL főtábla 1. forduló)

Licenc

Creative Commons Licenc

Jönnek a rangadók, az első négy játszik egymással! - NB2 Nyugati csoport 20.-21. forduló

2012.03.30. 19:04 Bastille

Kicsit megkésve, de annál nagyobb szeretettel! Még mindig nyeretlen Csank Jánossal a Gyirmót, az MTK csak nyer és csak nyer, Lipcsei Murinnyó 40 éves lett és Fellai akkora gólt lőtt, hogy Krisztánóronáldó elmehet a picsába! Szapor Gábor felszállt egy villamosra és meg sem állt hazáig, mi pedig könnyes szemmel integetünk neki, így a BKV új edzővel próbálja elérni a lehetetlennek tűnő bennmaradást. Közben jön a következő forduló olyan csemegékkel, mint az MTK-Misleny és a Tatabánya - Gyirmót

Budaörs - Sopron 0-0 Hát a Budaörsi-medencében több gyönyör volt abban a kilencven percben, mint a mérkőzésben. A papíron gyengébb Budaörs fogadta a leheletnyivel erősebb Sopront, ami most talán azért tűnik erősebbnek, mert a Gyirmót után a hűség városában próbál valami maradandót alkotni Soós Imre. Erős hónaljszag, nullanulla. A Sopron utoljára még előző év októberében nyert Kozármislenyben, azóta vegetálnak és most ezt az idegenbeli pontszerzést is diadalként élték meg: "Fegyelmezett játékkal régóta várt értékes pontot szereztünk idegenben."- mondta Soós úr, aki még feltehetően a gyirmóti selyemzsinórt szorongatta a melegítő  zsebében. Azért ha én soproni skorpió lennék a pofám leszakadna egy ilyen nyilatkozat után. A örökké elégedetlen budaörsi Lucsánszky mester most sem örült, elmondása szerint az ilyen meccseket meg kéne nyerni. Meg az olyanokat is, Lucsánszky úr!

Kozármisleny - Dunaújváros-Pálhalma 2-0 Sima meccsnek kellett lenni, végül az is lett, bár Szilasi sporttárs próbált tenni ez ellen. A mérkőzés nagy részében az újvárosiak a saját tizenhatosuk előtt álltak díszsorfalat a mislenyi aranycsapatnak, akik főleg a Wittrédi-Fellai-Rácz-Gyánó négyesnek köszönhetően hengereltek támadásban. Az első játékrészben a Wittrédi-Gyánó kettős sorozatban dolgozta ki a helyzeteket, aminek a 44. percben meglett az eredménye egy pazar támadás végén. A második félidőben Salamonék pár percekre birtokolni tudták a játékszert, de említésre méltó helyzetet nem tudtak kialakítani, ellenben Fellai a túloldalon Puskás-díjas góllal biztosította be a győzelmet. A gólt mindenkinek kötelező látni! És lassan lehet komoly összegeket tenni arra, hogy Márton Gábor a Pécs vagy egy másik NB-s csapat vezetőedzője lesz idén ősszel.

Ajka - MTK 0-1 Hatásszünet, aztán hangsúllyal nyomatékosítva: egyedül az Ajka tudta idén megverni eddig az MTK-t, meg csalással a Vidi! Épp ezért komoly bizonyításvággyal a bögyükben érkeztek a kék-fehérek a Bakony szívébe. Nyílt sisakos támadófutballt hozott a mérkőzés, helyzetek mindkét oldalon adódtak, talán az MTK-nak valamivel több, mint a hazaiaknak. Ez a valamivel több góllá érett, a második félidő derekán Tischler talált be az ajkai kapuba, ami után a nemrég 28. születésnapját ünneplő Kanta Józsi hagyott ki ziccereket. Igazságos eredmény született, az MTK menetel a Bohóc felé, senki nem tud az útjába állni.

ETO II - FTC II 2-0 Cudarul rajtolt mindkét fakó, beragadtak, mint az enter az ügyfélszolgálaton. Közben az jutott eszembe, hogy Klement Tibor távozását nem regéltük el nektek, mert igen, távozott Tibi bá, jött helyette Sándor István, aki már négy meccsen ült eddig a padon, két-két döntetlennnel és vereséggel. Most végre eljött a győzelem. Mondjuk a Fradi ellen nem volt nehéz, annyira vakon van az ősszel még jól játszó csapat, hogy sorra verik meg őket aktuális ellenfeleik. A kis ETO egy csuda kontra után szerezte meg a vezetést, a második félidőben a vezetésük ellenére négy csatárral támadtak, bejött a kis Nicsenko és ahogy az édesapja fénykorában, stukkolta be arany szőke fejkoronájával a második gólt. A fradistákat ez sem keserítette el, hét közben rendeltek pár pizzát a Don Pepe-ből, meg egy apró kis tortát és megülték Lipcsei Murinnyó 40. születésnapját.

SZTK-Erima - Veszprém 0-3 A szentmiklósiak hét meccse nem találtak legyőzőre, illetve egy góllal többel nem kaptak még ki idén. Erre megjött Vágó Notesz vérebeivel és elintézte a számolgatást. A meccs előtt megsérült Bölcsföldi, így a remek formában lévő csatár nélkül kezdtek Horváth Feriék, aki még mindig nem volt fodrásznál. A 7. percben a veszprémiek megszerezték a vezetést, aztán egy kiváló passzt értékesített a veszprémi színes bőrű csatár, akinek megfogadtuk, hogy csak akkor írjuk le a nevét, ha gólt rúg. Kapásból kilőtte a bal alsót Eggmann Pierre Modeste Remy. Nem sokkal később Thiago sprintelt nagyot, és lőtt gólt, innentől pedig beálltak védekezni a bakonyiak. Az SZTK támadott, de annyira esetlen, elképzelés nélküli támadások voltak ezek, hogy Tarczy, az ősszel még itt védő veszprémi kapus simán hatástalanított mindent. Aztán nem sokkal később a NNYI bejelentkezett Somorjaiért is, így gyászos hetet zárt az SZTK.

Gyirmót - Paks 1-1 Csank János első hazai mérkőzésére készült Gyirmóton. Nem is kezdődött rosszul, Csizmadia egy szabadrúgást fejelt precízen a jobb felső sarokba és az első félidőben rendre felért a támadásokkal, de ezek a támadások elhaltak, mint Soós úr gyirmóti ábrándjai. Aztán a második játékrészben Csizi nem igazán ért vissza ezekből a támadásokból és egyre több paksi akció fejeződött be kapura lövéssel. Csank úr ekkor már magában nyugtázhatta, hogy úgy járnak, mint a kovács ujja a szólásban. Ennek tipikus esete történt, ugyanis Csizmadiát kiállították a meccs végén és az utolsó utáni pillanatban a paksiak csak beszenvedtek egy egyenlítő gólt. Ezt követően akkora halomba gyűltek össze, mintha bajnokságot nyertek volna az utolsó pillanatokban, de tegyük hozzá, hogy teljesen megérdemelten szereztek egy pontot. A Gyirmót így már a dobogóról is lecsúszott, de ezen szerintem már senki lepődik meg.

Videoton-PFLA - Bajai LSE 1-1 Erős szélben kezdték meg a mérkőzést a csapatok, így Sanyi bá, a felcsúti horgászklub tagja nyugodtan eregethetett a babgulyás után. Nem örült viszont, amikor azt látta, hogy a vendég bajaiak nem illő módon a saját térfelén támadnak rá a Vidire. Persze a szél őket támogatja, jegyezhette meg Sanyi bá, aztán pedig Kormos Lacit jegyezhette meg magának, ugyanis Pajovics kapus odapasszolt neki egy labdát, amit köszönt szépen, Szöllősit kihagyhatatlan helyzetbe hozta. Máris nullegy az állás! Aztán egy hazai szögletet Papucsek megcsúztatott, ami épp a bajai Burucz elé került, aki külivel egy elképesztő nagy öngólt rúgott. A szél nem állt el sem a meccsen, sem Sanyi bá vonatkozásában, aki a meccs végén összefoglalva megállapíthatta, hogy ez egy nagyon szar meccs volt!

BKV Előre - Tatabánya 0-2 A Nyugati csoport legszebb stadionjába érkezett a Kiprich legénység, a bárgyú, erőtlen BKV-hoz. A 9. percben Weitner kapott középen egy labdát, mellette a békávés védő elcsúszott, a bányász csatár meg begyalogolt a tizenhatoson belülre és Vezér mellett a hálóba lőtte a labdát. A jelenet tökéletesen visszaadta a BKV idei arcát, a botladozó hátvéddel, a bravúrból elégtelen kapussal és a zörgő hazai hálóval. A BKV-nak esélye nem volt nagyjából egy támadás vezetésére sem, a második félidőben aztán Weitner rúgott még egyet és fellőtte a Bányászokat a második helyre a tabellán. A mérkőzést követően nem sokkal aztán a közlekedésiek menesztették Szapor 'bon mot' Gábort, akit Menczeles Iván váltott, akinek a fenekében közel háromszáz NB2-es mérkőzés van már.

Szóval mindenki borítékolhatja, hogy az izgalmak az első helyet illetően elfogytak, az MTK innen már nem tudja elveszíteni a bajnokság megnyerését, az igazi kérdések a 2.-3.-4. helyezést illetően lesznek és hogy ki fog, illetve ki akar kiesni a másodosztályból. A Dunaújvárosban és a Budaörsben van potencia pénzügyi tekintetben, játékban már kevésbe, a BKV Előrénél már sajnos egyik sem. De ne menjünk a dolgok elé, kiváló fordulóval, rangadókkal érkezik a 21. forduló és annak a beharangozója:

Veszprém - Dunaújváros-Pálhalma A Veszprém most kiváló formában van, ötödikek és négy ponttal vannak lemaradva a Gyirmót mögött, a Dunaújvárosnak most idegenben kevés esélye lesz még a gólszerzésre is. Hát szurkoljunk, hogy a Gyirmótot minél több csapat előzze be. Tipp: 4-0

Tatabánya - Gyirmót Itt az első rangadó! A Tatabánya otthon erősnek mondható, míg Csankék egyhuzamban a harmadik ikszüket hozták. Ezen a meccsen véleményem szerint nem lesz döntetlen és ha fogadóirodát nyitnék, én kevesebb pénzt fizetnék Bányász győzelemre. Tipp: 2-1

Bajai LSE - BKV Előre Baján a héten nem volt edzés, mert nincs fizetés és jövő sincsen. A vendégek legalább edzettek és van új edzőjük. Ettől függetlenül a Baja az abszolút esélyese a mérkőzésnek és ha az első félidő végén nem fognak vezetni egy-két góllal, akkor nagyon nagy mérgelődés lesz a nézőtéren. Tipp: 5-1

SZTK-Erima - ETO II Mindkét csapatnak megszakadt a sorozata a múlt héten, az SZTK nagyon rég óra újra kikapott, a kis ETO meg verte a Fradit tök simán. Ez a meccs bizony iksz lesz, ahogy a következő is. Tipp: 1-1

Sopron - Videoton-PFLA Mit mondjak erre a párosításra! Tipp: 0-0

MTK - Kozármisleny A két legjobb formában lévő csapata találkozik a Hungária körúton, már mindenki tudja, hogy a Kozármislenyt nem lehet lebecsülni. Partiban lesznek, jó mérkőzés lesz, aki teheti battyogjon ki rá, pöcsölésnek nyoma sem lesz, támadófoci, sör és tökmag. Tipp: 2-3

Paks II - Ajka Ez egy sima kettes! Tipp: 0-2

FTC II - Budaörs Bár Lipcsei Murinnyó csak a lelátón foglalhat helyet, nem fogja zavarni, hogy a látszólagos babérokat Milovanovics másodedző fogja learatni. Tipp: 1-0