HTML

Címkék

abszurd (12) ahülye (48) átigazolás (26) beharangozó (272) bohócliga (358) championship (12) debrecen (33) détáridöme (14) diósgyőr (16) dzsudzsák (28) eb (37) egervári (22) fc fehérvár (15) feltámadás (57) fradi (54) gera (21) győr (17) haladás (13) hemi bácsi (11) hercegfalvi (10) hét magyarja (22) hónap magyarja (10) honvéd (49) hülyebíró (12) huszti (14) jhn (32) kaposvár (11) keleti csoport (19) kisteleki (12) koman (10) kommentverseny (44) kupaellenfél (20) kupatipp (15) loki (13) magyar (141) mezey (11) mlsz (38) mtk (19) nb2 (87) németh krisztián (16) nemzetisport (13) nyugaticsoport (59) önérzetes (33) összefoglaló (110) reac (12) sör (11) statisztika (14) szavazás (11) szurker (32) tippjáték (229) tippmix peti (11) torghelle (15) tőzsér (12) u20 (15) utánpótlás (15) ute (19) válogatott (168) várhidi (15) vasas (21) vendégszerző (21) videó (87) videoton (15) visszatekintő (10) Címkefelhő

Friss topikok

• Stefan Derrick: Nagyrészt egyetértek a fentiekkel. Szerintem akkor lett volna időszerű ennek a bevezetése, ha max.... (2022.03.11. 15:03) VBK
  • kétballáb: Imádtam a tippjátékot, néha még most is olvasgatom a régi bejegyzéseket. Szép volt, jó volt, szíve... (2021.11.20. 13:34) Sarokba állítva
  • LaFire: Csatlakozom Brute-hoz :) (2020.11.11. 22:35) Nemzetközi edzőmeccs ( BL főtábla 1. forduló)

Licenc

Creative Commons Licenc

Bajnok lesz az MTK! - NB2 Nyugati csoport, 25-26. forduló

2012.05.04. 09:47 Bastille

Múlt heti hiányosságainkon túllépve most már van enbékettes poszt és becsület szavunkra a következő hetekben kicsit a csapatok háza táján is jobban körül nézünk. Mert bajnokunk most már végérvényesen lesz, csak keleten és a kieső helyeken vannak komoly izgalmak. Szóval ugye ideális esetben egy másodosztályú csapatban kétféle játékos van: a leharcolt idősebb, akit egy beavatott felismer a sétáló utcán vagy egy helyi kocsmában és az ismeretlen fiatal, akinek a legnagyobb esélye van arra, hogy az első verzió dicső tagja legyen, esetleg meglépjen a Bohócba vagy külföldre. Az utóbbi verzió díszes tagjairól olvashattok majd pár sort, mint Nowothny, aki már Bud Spencer városában focizik, vagy Kálnoki Kis, aki annak ellenére, hogy a kupadöntőn kihagyta a tizit, védő képességei kiemelik a mezőnyből, de mondhatnánk Mislenyből Rácz Ferencet vagy Tatabányáról a bajai Domokost. De visszatérve a most lényeges kérdésekre: hétvégén matematikailag is bajnok lesz az MTK, ezért most meghajtjuk Garami mesterék előtt fejünket és megnézzük mi volt a múlt héten.

Tatabánya - MTK 1-3 A kupadöntő ekkor még hátra volt, az MTK ettől függetlenül nem tartalékolt, mégis a hazaiak kezdték jobban a meccset, Hegedűs Lalit riogatták távoli lövésekkel, sőt egy szögletet Farkas Jancsi fejelt az MTK hálójába, ami akkora szenzációnak tűnt, hogy még a Veszprém - Paks kettőn is bemondták (persze azért mert ritka szar meccs volt!) Aztán egy szabálytalanságot követett el Könyves, konkrétan ketté rúgta Simkó orrát, amit az emtékás beszámoló nem említ, míg a tatabányai a pirosat hiányolja, ennek tükrében könyvelt egy sárgát a spori, Simkó orrát meg a Szent Borbálában origamizták össze, miközben az MTK szépen a maga javára fordította a meccset. Ebben persze most tevékeny részessé vált Takács sporttárs, aki egy jogosnak vélt bányász tizit nem adott meg, ebből kontrázhatott az MTK, Könyves pedig ki is egyenlített. A fordulás után fokozatosan teljesedett ki az MTK fölénye, az 50. percben rossz helyre szabadítottak fel a hazaiak, Könyves pedig kapásból lőtt óriási vezető gólt. (Kiprich szerint ezt a gólt is MTK szabálytalanság előzte meg) Innen pedig idén nem tud veszíteni az MTK, a végén még Vass Patrik is betalált. Fejben a vendégek már a kupadöntőre hangolódtak, de Takács sporttárs segítette ítéleteivel őket ezen túllépni, az iksz igazságosabb lett volna.

Sopron - Kozármisleny 0-3 Két totálisan ellentétes csapat. Sopronban már a nézők se nagyon kíváncsiak a focira, Soós úrral még nem tudott nyerni a soproni vasutas, és ha őt nem is, Lazicsot elküldték, akinek a neve még jól cseng, ellenben futni már nem tud. A Mislenynek meg annyira megy a szekér, hogy szét fogják kapni őket a nyáron. A csúfos körülmények között a nevelőklubjától távozó Wittrédi párosával rugdossa a gólokat és ezt a meccset is ő döntötte el, például egy a 14. percben lőtt 40 méteres góllal, majd a második félidőben is vállalt egyet, már kilenc gólos, úgy hogy egy fél szezont sem töltött az NB2-ben. Végül Fellai is lőtt egy gólt, sima nullhárom, maximális tisztelet és rajongás a Kozármislenynek!

SZTK-Erima - Gyirmót 5-2 Mindenki nevethet nyugodtan! A fosti Gyirmót azt kapta, amit megérdemelt, a leharcolt zsoldosai a legkiválóbb muhaha faktorral bírnak és bár ők szereztek vezetést egy Kardos szabadrúgással, a hülye is látta és láthatja az összefoglalóban, hogy az SZTK védői (Bonifert és Fekete) úgy futják le a lassú gyirmótiakat, ahogy csak akarják. Ennek megfelelően a széleken támadott a ráckevei kistérség csapata, a félidő végére meg is fordították az állást. A második játékrészben egyenlített a Csank csapat, de két percre rá Márkus, majd pedig Bonifert is betalált, a Gyirmót, pedig mint véres húscafatok a harcmezőn, darabokban. A végén jött egy slusszpoén, egy tizivel Márkus mesterhármast ért el, 5-2, így önfeledten értékelhetett Horváth Feri, vagy éppen a jobbhátvéd édesapja, Deutsch Tamás.

FTC II - Ajka 1-4 Lipcsei Murinnyó megint ideges lehetett, mint Tarlós István kezében a vombat, mert az Ajka három tizit kapott csak az első félidőben, amiből kettőt értékesítettek is, ráadásul Hermány kapust is kib*szták, mint macskát szarni, szóval esélye nem volt a kis Fradinak még a pontszerzésre sem, félidőben 1-3 a meccs végén 1-4 volt.

Bajai LSE - Dunaújváros-Pálhalma 1-3 Hét közben a Baja az Üllőin pótolta a tavaszi szezon első fordulóját, kettőnullra verte a Fradit, hétvégén pedig jött a volt sereghajtó. Bognár Gyuri panaszkodhatott is a szerda - szombat ritmusra, de vannak itt komolyabb bajok. Egyelőre semmi megnyugtató hír nincs a hazaiak háza táján, és talán ezen a szombaton focizni sem akartak. Az első félidőben kettőt lőtt a vendég csapat, akik sakkmattig játszották a helyzeteket, a fordulás után azonnal jött a harmadik. A Baja a végén kezdett el focizni, jött egy szépítés és egy kapufa, de összegezve megérdemelt a vendég siker.

Budaörs - Videoton-PFLA 1-2 Nagy meleg, kevés helyzet az első félidőben, mégis a gólkirály jelölt egy helyzetet értékesített, így Máté János góljával vezettek a vendégek. A második félidőre már több helyzetet kidolgozott a kieséstől menekülő Budaörs, de ahogy a tavasz során már megszokhattuk, tucat számra hagyták ki a helyzeteket, végül egyből a régóta kiváló formában focizó Tüske Roland egyenlített. Aztán a budaörsi kapu előtt pattogó labdába valami idegenlégiós beletette a lábát, így ha nem is annyira igazságosan, de nyert a vendég csapat.

Veszprém - Paks II 1-0 Rossz talaj, nagy meleg, mondja az edző, rohadt unalmas meccs, gondolja a szurkoló. Az első félidő kábé eseménytelenül zajlott, így nyugodtan megbeszélhettük kedves barátommal, hogy a szomszédban zajló Veszprémi Egyetemi Napokon ki, mit, mennyit vagy kit és hányszor. Aztán a második félidőben a mezőnyből kimagasló Thiago indult be a bal oldalon, csinált két jó cselt és lőtte ki a hosszút. A maréknyi közönség éltette is sokáig, ahogyan Tarczy Palit is, aki a Paks néhány pontos támadása végén precízen védett.

ETO II - BKV Előre 1-1 A BKV Szapor távozása után tényleg jól játszik, meg is szerezték a vezetést egy kiváló centerezést követően, aztán támadásban maradtak, de a további helyzeteik kimaradtak, az ETO meg egy roppant szerencsés góllal egyenlített. Hajrá BKV!

Dunaújváros-Pálhalma - Sopron Ez lenne a kiesési rangadó, meg három esélyes, meg mit tudom én, de ezt a harmat gyenge Sopront simán veri a tavasszal annyira nem elveszett dunaújvárosi csapat. Megkockáztatom, hogy mivel tét lesz, ezért kiütéses hazai siker születhet. Tipp: 3-0

MTK - Bajai LSE Gála! A Baja lefekszik a bajnoknak, Bognár Gyuri volt csapatával ünnepelheti a feljutást! Tipp: 2-0

Ajka - SZTK- Erima Az Ajka hasonló játékot erőltet, mint a Gyirmót, főleg a pontrúgásból jók. Épp ezért a az SZTK ugyanazt a gyors széljátékot játszhatja, mint múlt héten, így meglepetést okozhatnak! Tipp: 1-2

Kozármisleny - FTC II Lipcseinek két levél sanax-ot tegyenek be az utazójába, mert bucira verik őket a legkirályabb dél-dunántúli csapat. Tipp: 4-0

Gyirmót - ETO II Városi rangadó lesz, a Gyirmót a megtépázott önbizalmából egy keveset most visszanyerhet. Tipp: 1-0

Paks II - Tatabánya Ez még jó meccs is lehet, ha nem lesz az a fránya nagy meleg. Bányász szurkolóknak ingyen buszok indulnak, hogy láthassák, ahogy csapatuk megérdemelten nyer 3-2re. Tipp: 2-3

BKV Előre - Budaörs Kiesési rangadó. Valahol mindkét csapatot szívesen látnám jövőre, mert nem annyira rosszak most, mint például a Sopron. Ha hazai pályán nyer a BKV, akkor szinte biztos, hogy benn maradnak, ha a vendégek nyernek akkor még sok kérdés megválaszolatlanul marad. Tipp: 2-3

Videoton-PFLA - Veszprém a Jeff Silvákkal operáló, ám mégis komoly utánpótlás hírében álló hazaiak akkorát szopnak, hogy több év múlva is emlegetni fogják Tipp: 0-4