HTML

Címkék

abszurd (12) ahülye (48) átigazolás (26) beharangozó (272) bohócliga (358) championship (12) debrecen (33) détáridöme (14) diósgyőr (16) dzsudzsák (28) eb (37) egervári (22) fc fehérvár (15) feltámadás (57) fradi (54) gera (21) győr (17) haladás (13) hemi bácsi (11) hercegfalvi (10) hét magyarja (22) hónap magyarja (10) honvéd (49) hülyebíró (12) huszti (14) jhn (32) kaposvár (11) keleti csoport (19) kisteleki (12) koman (10) kommentverseny (44) kupaellenfél (20) kupatipp (15) loki (13) magyar (141) mezey (11) mlsz (38) mtk (19) nb2 (87) németh krisztián (16) nemzetisport (13) nyugaticsoport (59) önérzetes (33) összefoglaló (110) reac (12) sör (11) statisztika (14) szavazás (11) szurker (32) tippjáték (229) tippmix peti (11) torghelle (15) tőzsér (12) u20 (15) utánpótlás (15) ute (19) válogatott (168) várhidi (15) vasas (21) vendégszerző (21) videó (87) videoton (15) visszatekintő (10) Címkefelhő

Friss topikok

• Stefan Derrick: Nagyrészt egyetértek a fentiekkel. Szerintem akkor lett volna időszerű ennek a bevezetése, ha max.... (2022.03.11. 15:03) VBK
  • kétballáb: Imádtam a tippjátékot, néha még most is olvasgatom a régi bejegyzéseket. Szép volt, jó volt, szíve... (2021.11.20. 13:34) Sarokba állítva
  • LaFire: Csatlakozom Brute-hoz :) (2020.11.11. 22:35) Nemzetközi edzőmeccs ( BL főtábla 1. forduló)

Licenc

Creative Commons Licenc

Abdi a Rio után a Nyugatiban - NB2 Nyugati csoport, 7. forduló

2011.10.04. 18:45 Bastille

Harminchárom gól nyolc meccsen, három mesterhármas, hét hazai siker és egy árva vendég győzelem. A Baja tönkreverte a Gyirmótot, és már alig várjuk, hogy Sopronban hogyan fog teljesíteni a Bognár csapat. Az MTK simán nyert, a Tatabánya meg rangadót. Liban Abdi pedig betért közénk egy meccs erejére és nyomatékosította, hogy menne még az első csapat öltözőjébe pofozkodni.

SZTK-Erima – Budaörs 3-3 Két ellentétes félidő és ahogy megjósoltuk, a mágnesek valóban repülhettek a Béke utcai stadion gyepére a mérkőzés végén. Történt ugyanis, hogy az SZTK a pozitív-negatív töltéseknek megfelelően működött, eladott labdáknak, rossz helyezkedésnek híre se hamva nem volt és Fekete Ádám három gólt lőtt az első félidőben. Aztán az öltözőben Várhidi a pólusokat vagy összecserélhette vagy pedig még meccs elején rakott egy szelvényt, mert a második játékrészben a korábban tehetetlen és erőtlen Budaörs egyenlítettet, méghozzá a 92. percben. Érdekesség, hogy 2009-ben is játszott egy hasonló meccset egymás ellen a két csapat, csak akkor a Budaörs vezetett hárommal a félidőben. Gyanús ez, mint hegedűtok a Fradi-Dózsán.

Bajai LSE – Gyirmót 4-1  A hazaiak megnyomták az elejét, de ekkor még hatástalanok maradtak, hogy aztán a gyirmótiak előbb a kapufát forgácsolják, majd egy tetszetős jobboldali egy érintőzés után Tóth Norbert révén megszerezzék a vezetést. Aztán valami itt is történt a félidőben, mert a soproni sikkasztó kettőt cserélt és a Baja megtáltosodott! Tíz percenként lőtték a gólokat, Covic és Kormos felváltva, szám szerint négyet.

Tatabánya – Ajka 2-0 Kiprich kiadta a parancsot: „Menjünk neki az Ajkának!” Így az első félidőben már kettővel vezettek. Farkas Jancsi lőtte az elsőt, ami a lehető legszerencsésebben pattant meg az egyik ajkai védőn és lett így a lövésből gyönyörű emelés. Majd Móri a második gólnál valóban emelt. Aztán a Bányászok tartották az eredményt, Artner Tamás pedig azt a néhány bírói hibát emlegette, ami aztán igazán nem volt sorsdöntő. De elmondása szerint utoljára tette mindezt.Itt az összefoglaló!

FTC II – Videoton-PFLA 5-3 Liban Abdi visszatért, mint a Terminator. Ezzel együtt pedig a Fradi vezetése segget csinált a szájából, meg a háromeből. De nem tisztünk ezzel most foglalkozni, főleg mert Abdi mesterhármassal tért vissza, ahogyan három gólt lőtt Máté János is. A kis Vidi még egyenlített, de aztán a fradisták szíve csücske, a Café del Rio törzsvendége rögtön vissza is vette a vezetést, sőt jött egy harmadik gól is és egy kiállítás a zöld-fehéreknél. Hartyáni a félidőben gatyába rázta a fiait, mint Regős Bendegúzt a bakter és tíz perccel a második játékrész kezdete után már 3-3 volt az állás. De a foci most nem hozta szokásos törvényszerűségét, ugyanis pár perc múlva Abdi megrúgta a harmadik gólját és jött a Fradi ötödik gólja is. Lipcsei Murinnyó roppant büszke volt a fiaira, a Ferencvárosnál pedig el lehet gondolkodni a büszkeség és a csapategység fogalmáról.

Sopron - BKV Előre 1-0 Tudjuk, hogy a BKV otthon bivalyerős, de mikor utazni kell, akkor hasonlóan rossz teljesítményt nyújtanak, mint a névadójuk. Persze múlt héten verték idegenben a Tatabányát, de az ilyen ritka, mint a hintalószar. És a soproniak már zsinórban a harmadik meccsükön nem kaptak gólt. A mostani meccsen sem, ellenben a sokat látott Mico Smiljanic egy beadást fejelt a békávés hálóba. Nem is történt más érdemleges, de nem is baj, mert Szapor Gábor az ügyeletes aranyköpő ismét egy nagyon szép gondolattal búcsúzott a fordulótól. „Felnőtt futballt nehéz gondolkodás és becsvágy nélkül játszani!” Hmmm.

Szapor úr már az összegzésen gondolkodik!

MTK – Dunaújváros-Pálhalma 4-0 A mérkőzés egyoldalú volt, az MTK hozta a kötelezőt! Gurított négyet, hármat ebből az első játékrészben. A vendégek öt sárgát gyűjtöttek és egy pirosat, ezen kívül meg hétről-hétre kilátástalanabb a helyzetük.

Veszprém – ETO II 4-0 A tavalyi önmagához képest a Veszprém egyre jobb, Vágó Attila élesztgeti együttesét, mint regényhős a pislákoló tűzet. Ez a győzelem az, amit nem kell magyarázni, pedig a mérkőzés elején volt mi miatt izgulni. Először is hölgy lengetett az egyik vonal mentén, valamint kinn volt az U19-es tótumfaktum, ugyanis öt ifistával állt fel a hazai gárda. Az első félidőben kettőt vágó Lang már szezon előtt előszerződést kötött az ETO-val, ezek után nem csodálkoznánk, ha a nagy csapathoz kerülne. De maga a mérkőzés! Molnár Zoli ível a félpályáról, Hegedűs visszafejeli, Lang érkezik, gól, aztán ez még egyszer, csak Alex csúsztat Lang elé, gól. Közben az ETO-nak is vannak kihagyott helyzetei, sőt kapufája is, azt csókolom. A második félidőt pedig a vendégek feladták és még bekaptak két gólt. Egyet az U19-es Nowothny fejelt, ugyanúgy rögzített helyzetből, majd pedig Hegedűs lőtt pókhálószaggató gólt.

Paks II – Kozármisleny 1-2 A Misleny a három pontot elvitte, mint bálnaszart a monszun és feltornászta magát a harmadik helyre. Rácz Ferenc lőtt egyet az első, egyet a második félidőben, a Paks csak szépíteni tudott.