Becsüljük meg magunkat. Nem szokványos, hogy idegenbe szakadt focimenekültjeinket a transzfercsemegék között tálalja fogyasztásra a külföldi foci- és bulvármédia. Márpedig Huszti Szabolcsnak és Hajnal Tamásnak ez jutott osztályrészül. Joggal, elvégre blogunk sikeréhség-csillapítóját szállították hétről-hétre. E bensőséges kapcsolat miatt is kukkoljuk aggódva két hősünk idegen csapatokkal való fülledt avagy képzelt flörtölgetését, ahol a végén nem feltétlenül a pénz kellene, hogy az egyetlen szempont legyen. Pedig az lesz.
Egymás kezébe adták a stafétabotot Huszti és Hajnal rebesgetett átigazolásáról szóló hírek. Figyelemmel az atomszenzonra, amit nemcsak magyarországi szemmel a szereplők nyújtottak, sokkal kevésbé voltunk ezen a tényen meglepődve, mintha Sváby Andrással egy logopédusi szakrendelésen futottunk volna össze.
Hajnal prezentálta az objektíve ütősebb teljesítményt. Az, hogy a kicker értékelésében a tizedik legjobb Bundesliga-játékosként homorít, a legcinikusabb otthoni elemzőket is kuss-kurzusra tereli. Úgy tűnik, hogy az ősszel betakarított öt gól és hat gólpassz a BVB menedzsereit sem hagyta hidegen, és nagyon elkezdtek dolgozni azon, hogy a tavaszi gólmagokat Hajnal Dortmundban hintse el.
A feljutóként szenzációs sorozatot produkáló Karlsruhe sehol nem lett volna Tamás nélkül, annyi szent. Az is érződik ellenben a badeni csapaton, hogy az egyenletes jó szereplés ellenére erején felül teljesített az első ligában. Bár egész ősszel az első öt hely valamelyikén dekkoltak, a realitás egy stabil középhelyezésnél többet nem igazán mondat velünk. Különösen, ha Hajnalon kívül más kulcselemeket is lapra szerelve csapnak hónuk alá a tőkeerősebb klubok.
Nem mintha a Borussia az idén labdába rúghatna nemzetközi kupa ügyben. De talán pont ez a jelenlegi német átlagcsapat-jelleg állíthat ki Hajnalnak tartósbérletet a kezdőben. Hosszú távon ráadásul a Dortmund alighanem nagyobb eséllyel slisszanhat ki legalább az Uefa-kupába, még ha öt éve is annak, hogy utoljára nemzetközi porondon vitézkedhetett.
Huszti Szabolcs ügye árnyaltabb. Őt a bulvár-zászlóshajó Bild Zeitung angol és spanyol topklubokkal flörtölteti erőteljesen. A Metzben egykor labdaaprításra kárhoztatott légiós Hannoverben kivirult, és 300.000 eurós értéke állítólag megtízszereződött. Huszti ezt az értékcunamit igyekszik meglovagolni, és zsarolási potencianövelőként használni kenyéradóival szemben.
Nos, a hat gól (ebből négy tiziből) meg a négy gólpassz tagadhatatlanul belejátszott a Hannover 96 szárnyalásába. Itt is azonban azt érzékeljük, hogy a 96-osok inkább a vetélytársak váratlanul gyengébb muzsikálása folytán tartanak ott, ahol. A tavalyi bajnok Stuttgart feljövőben, Felix Magath Wolfsburgja tavaszi bosszút forral, arról nem beszélve, hogy a Hannovert megelőző Hamburg, Schalke vagy Leverkusen sokkal előbb lesz Uefa-kupás, mint hogy Bochkor Gábor várva várt új pályaválasztását a bábolnai McDonald’s WC takarító-naplójának bejegyzői között üdvözölhetnénk.
Egy angol vagy spanyol irányú csere, még ha össze is jönne, ezzel együtt sem hozna túl sokat a konyhára. Vezéregyéneskedni egy német középcsapatban nem biztos, hogy akár kispados bérletre jogosít bármely hispán vagy sziget-országi klubnál. Akkor sem, ha a bulvárszakírók hírértékkel ruházzák fel Huszti tavaszi focicsukáját (ti. Ribéry-jével megegyezőben rúgja majd a bűrkét.)