HTML

Címkék

abszurd (12) ahülye (48) átigazolás (26) beharangozó (272) bohócliga (358) championship (12) debrecen (33) détáridöme (14) diósgyőr (16) dzsudzsák (28) eb (37) egervári (22) fc fehérvár (15) feltámadás (57) fradi (54) gera (21) győr (17) haladás (13) hemi bácsi (11) hercegfalvi (10) hét magyarja (22) hónap magyarja (10) honvéd (49) hülyebíró (12) huszti (14) jhn (32) kaposvár (11) keleti csoport (19) kisteleki (12) koman (10) kommentverseny (44) kupaellenfél (20) kupatipp (15) loki (13) magyar (141) mezey (11) mlsz (38) mtk (19) nb2 (87) németh krisztián (16) nemzetisport (13) nyugaticsoport (59) önérzetes (33) összefoglaló (110) reac (12) sör (11) statisztika (14) szavazás (11) szurker (32) tippjáték (229) tippmix peti (11) torghelle (15) tőzsér (12) u20 (15) utánpótlás (15) ute (19) válogatott (168) várhidi (15) vasas (21) vendégszerző (21) videó (87) videoton (15) visszatekintő (10) Címkefelhő

Friss topikok

• Stefan Derrick: Nagyrészt egyetértek a fentiekkel. Szerintem akkor lett volna időszerű ennek a bevezetése, ha max.... (2022.03.11. 15:03) VBK
  • kétballáb: Imádtam a tippjátékot, néha még most is olvasgatom a régi bejegyzéseket. Szép volt, jó volt, szíve... (2021.11.20. 13:34) Sarokba állítva
  • LaFire: Csatlakozom Brute-hoz :) (2020.11.11. 22:35) Nemzetközi edzőmeccs ( BL főtábla 1. forduló)

Licenc

Creative Commons Licenc

Megvan a kétharmad - Monicomp liga 20.forduló

2011.03.21. 10:24 Futó Lada

Aki úgy gondolja bármi politikai felhangja lehet a következő posztnak, az súlyos tévedésben leledzik. Mindösszesen arra utaltunk, hogy a 20. fordulóval elérkezett a szezon a kétharmad részéhez.Csak a foci és más semmi.Ugyanúgy gondolkodunk mint a többi 20000 sportbarát akik ezen a hétvégén személyes jelenlétükkel emelték a mérkőzések fényét, és 13 gól alkalmával tapsolhatták pecsenye-pirosra a tenyerüket. Az 1,5 ös átlag némileg csalóka, mert 3 meccsen is 3-szor rezdültek a hálók,míg Siófokon és a Bozsik stadionban hiába ácsingózott gólra az 1300 néző.

Kecskeméti TE - Zalaegerszegi TE 1-0
"Egy gól és más semmi, a vágyam csak ennyi" szólt a hangszóróból a népszerű klasszikus sláger Konta Barbara előadásában, de ez sem zavarta meg a hazai támadó-szekciót az első félidő során. A KTE ebben a szezonban még nem játszott döntetlent, tehát minden meccsén kellett, hogy legyen legalább 1 gól,így legalább 1 kapuralövés is. Most egészen pontosan 8 lövést sikerült feljegyeznie a helyszínre érkezett tudósítóknak, és a létrás embernek is akadt volna dolga egy alkalommal, ha nem lenne villanyújság a stadionban. Így azonban csak át kellett pöttyinteni a 0-t 1-re, Gyagya szabadrúgása után.A második félidőben Vlaszák még elővezetett egy pár robinzonádot, majd letarolta Tökölit egy indítás után.(Nem kézzel rántotta le, nem volt brutális belépő, mindössze ütemhátrányba került, és megpróbálta leütközni Tökit, aki kicsit már távolodni látta a labdát és nem erőltette a talpon maradást.) A jogos piros után feltámadt a ZTE, és az utolsó 30 percben bemutatta  mit kellett volna tenni az első 60-ban. Az elért két kapufa mutatta, hogy lett volna lehetőség a hazai védelem áttörésére. Az elért két kapufa azonban azt is jelezte, hogy egyik sem volt gól, így maradt az 1-0.Megnézem

Videoton - Debreceni VSC 2-1
Hétköznap van, este, és tévés meccs, ezért ilyen kevés a néző - tudtam  meg egy szakértő elemzésből. Ezek szerint a BL-döntő eleve bukásra van ítélve, mert még inkább hét közben lesz, még később kezdődik, és még több helyen közvetítik. Na mindegy. A Loki okult az elmúlt hetekből,stabil 4 védő előtt Ramos rombolt, a támadás végrehajtása az Illés-Varga-Cvitkovics trióra volt bízva. Ott volt még Coulibaly is, de az ő első félidei teljesítményéről sokat elmond, hogy egy lefosott kilométerkő is többet nyújtott volna csatárként.A második félidőre támadóbb lett a Vidi, mind Andics, mind Lázár többet vállalkozott felfutásokra, ebből  adódott a debreceni lehetőségek nagy része,a szerecsen huszár azonban kétszer is lyukat rúgott az ötösön belül ziccerben.A hazaiak egy pontrúgás utáni kavarodásból szereztek vezetést, amit Szakály eladott labdája után Coulibaly 18-ról egalizált.Az egyenlítő gól tényleg hibátlan volt végeredményét tekintve, esélyt sem adott a kapusnak. A végeredmény egy újabb pontrúgás után állt be, ekkor Alves bólintott elvetődve a kapu irányába, amit Varga már csak a kapuba tudott segíteni.Megnézem

Siófok - Vasas 0-0
300 néző.Ennyi. Lehet ők sejtettek valamit. Volt két kapura-lövés, egy a 20. egy pedig a 60.percben. A 40-ben és a 70-ben kiosztott a bíró 1-1 sárgát. A harmadik sárgát egy bedobás akadályozásáért kellett felmutatni.Az aranypart galaktikusai egy ponttal lettek gazdagabbak, de igazából ez semmit nem ér a bent maradásért folytatott versenyben, mert nem kerültek közelebb az előttük levőkhöz.

Paks - Haladás 2-1
Ha az előbb aranypart galaktikusairól beszéltünk, akkor jöjjenek uránváros gladiátorai. A paksi csapat egyre összeszedettebb játékot mutat. A gólkülönbségük a második legjobb,pedig a játékos-állomány papíron gyengébb mint pár konkurens csapatnál. A Hali folytatta a menekülést a kieséstől,és Halmosi góljával fél óra után már vezetett. Idén még nem sok csapatnak sikerült azonban pontokkal távozni a reaktorok völgyéből, és végül  a Hali neve sem került fel erre a listára. Kenesei sérülése után jött Fodrek, aki ritkán játszik, de olyankor gólt rúg, ám ezúttal ez sem segített. A második félidőben előbb Kiss Tamás egyenlített, majd Vajer a 84. percben a hazai csapat javára döntötte el e meccset. A Paks újra a dobogón, és a sorsolást tekintve immáron nem lenne meglepő, ha stabilizálni is tudnák itt a helyüket.

Honvéd - Szolnok 0-0
A forduló előtt világos volt, hogy ha a Vidi minden meccsét elveszíti,és a Szolnok mindet megnyeri, akkor a Jász megyeiek megelőzik Fejér megyei vetélytársaikat 2 ponttal, de ezt nem mertük leírni,nehogy akaratlanul is új terhet rójunk a Dottóre csapatára, így csak csendesen számoltuk ezt a lehetőséget.A pénteki meccs után azonban eldől, hogy ez már nem válhat valóra, így teher nélkül játszhatott immár a vendégcsapat is.Zsolnait látták már focizni a Bozsik-stadionban, igaz régebben és piros-fekete mezben, de ahhoz képest nem változott a teljesítménye. Hazai oldalon Danilo jutott legközelebb a kapuhoz, ő egészen a lécig tudott juttatni egy labdát, és egyszer lesen állították meg,valamint egyszer az előre húzódó Botis késztette tornázásra Melnicenkót, de a szolnoki kapus a múlt heti formáját átmentve kipiszkálta a felsőből a labdát.

Lombard Pápa - Kaposvári Rákóczi 1-1
Rangadó volt ez , mondom én félve, hiszen az 4. a 7.-el játszott. A hazaiaknál Heffler, a vendégeknél Oláh volt a nagy hiányzó. Ahogy az várható volt, a sárga-feketék kezdtek agilisabban, Gyömbér és Quintero játékán látszott leginkább, hogy győzni akarnak. Utóbbi volt az előkészítője a 32. percben a vezető gólnak, amit az utóbbi hetekben rendre betaláló Marics szerzett. A második félidőben Véber mester úgy érezte Tóth Norbertet most már pihentetheti, de vesztére. Bő 7 perccel a csere után Hegedűs váratlanul rátűzte laposan, és kiegyenlítette az eredményt, így az UTE elleni fejesgól után most lábbal is eredményes volt. A hátralévő időben az eredmény más nem változott, maradt a pont-osztozkodás.

Győri ETO - FTC 1-0
Csertői első hazai győzelmét szerette volna elkönyvelni, míg Prukner mester a legutóbbi fiaskót feledtette volna pontszerzéssel. A hazai kezdőcsapatban annyi magyar volt, amennyit eddig összesen nem láttak az ETO szurkerek (az almanach-ok kedvéért : Takács, Fehér,Völgyi,Koltai,Kiss Máté) , míg a Fradiból ezúttal hiányzott Balogh és Józsi, míg bekerült újra Dragóner és Rodenbücher. Az első félidő győri rohamokkal indult ,és csak Ranilovic tartotta meccsben a vendégeket.A második etap éppen csak elkezdődött, és Aleksidze fejese ezúttal túljutott a vendég kapuson. A vendégek már nem tudtak újítani,és Maróti sérülése után már csak Rósára épülhetett a stratégia,de nem. Schembri ezúttal súlytalan volt, Heinz egy jó lövésig jutott. A hazaiaknál Dudás is pályára lépett még,így Csertői ebből a szempontból máris megdöntötte elődje rekordját.Végül nem csak amiatt örültek a győri nézők,hanem avégett is, hogy a győzelem is meglett,így egyfelől az ETO gólkülönbsége már nem negatív,másfelől elkerült a közvetlen alsó házból.

UTE - MTK 2-1
Egy fővárosi rangadó maradt vasárnapra, a két jórészt saját nevelésű fiatalokból álló csapat meccsére 3000 néző váltott jegyet. A lila-fehéreknél Lázár ezúttal csak a kispadon kapott helyet, míg a kék-fehér csapatban a kezdőben szerepelt a pont újpestről igazolt Frank ,viszont ismét kiszorult Tischler. Felváltva forogtak veszélyben a kapuk, de előbb Szatmári, majd a túloldalt Balajcza védett bravúrral. A 25. percben Ahjupera szerzett vezetés a hazaiaknak, amit fordulás után Balajti toldott meg még egyel. A végeredményt a 150. alkalommal NB1-ben pályára lépő Kanta állította be egy kényszerítő után. Az MTK így már csak 4 pontra van a Siófoktól,és a Halival karöltve aggódhatnak kissé jobban.Összefoglaló

A bajnokságban a Vidi előnye 12 pont de ettől EGYÁLTALÁN NEM A  BAJNOKSÁG ESÉLYESEI ! Titkos favoritunk a Paks a 3. míg közéjük ékelődve a Fradi a körülményeknek köszönhetően zsinórban 2 bukta után is a 2 . A ZTE , a Rákóczi és a Loki van még a dobogóhoz képest lőtávolban, a középmezőnyt pedig a Pápa, a KTE , a Győr és az UTE alkotja. Lent délen továbbra is Siófok-Szolnok a két legfőbb várományosa az NB2-nek.

Alves betalált megint,és Marics  előrébb lépett újabb góljával , más változás az élbolyban nem történt.
Most egy hét kimarad a hollandusok elleni dupla szeánsz miatt, de utána olyan derbikkel köszön majd újra be a liga a tévékbe, mint Fradi-UTE, vagy az MTK-Siófok kiesési rangadó. Addig is JHN mindenkinek !