HTML

Címkék

abszurd (12) ahülye (48) átigazolás (26) beharangozó (272) bohócliga (358) championship (12) debrecen (33) détáridöme (14) diósgyőr (16) dzsudzsák (28) eb (37) egervári (22) fc fehérvár (15) feltámadás (57) fradi (54) gera (21) győr (17) haladás (13) hemi bácsi (11) hercegfalvi (10) hét magyarja (22) hónap magyarja (10) honvéd (49) hülyebíró (12) huszti (14) jhn (32) kaposvár (11) keleti csoport (19) kisteleki (12) koman (10) kommentverseny (44) kupaellenfél (20) kupatipp (15) loki (13) magyar (141) mezey (11) mlsz (38) mtk (19) nb2 (87) németh krisztián (16) nemzetisport (13) nyugaticsoport (59) önérzetes (33) összefoglaló (110) reac (12) sör (11) statisztika (14) szavazás (11) szurker (32) tippjáték (229) tippmix peti (11) torghelle (15) tőzsér (12) u20 (15) utánpótlás (15) ute (19) válogatott (168) várhidi (15) vasas (21) vendégszerző (21) videó (87) videoton (15) visszatekintő (10) Címkefelhő

Friss topikok

• Stefan Derrick: Nagyrészt egyetértek a fentiekkel. Szerintem akkor lett volna időszerű ennek a bevezetése, ha max.... (2022.03.11. 15:03) VBK
  • kétballáb: Imádtam a tippjátékot, néha még most is olvasgatom a régi bejegyzéseket. Szép volt, jó volt, szíve... (2021.11.20. 13:34) Sarokba állítva
  • LaFire: Csatlakozom Brute-hoz :) (2020.11.11. 22:35) Nemzetközi edzőmeccs ( BL főtábla 1. forduló)

Licenc

Creative Commons Licenc

SzeretünkTiteket ! - Bohócliga 8. forduló összefoglaló

2011.09.12. 05:49 Futó Lada

Az elmúlt hétvégét bajnoki meccsektől mentesen kellett eltölteni, némi vigasz volt azonban, hogy pályán láthattuk legjobb hazai játékosainkat és a „Futballmenekült körkép” néhány állandó főszereplőjét két válogatott meccs erejéig. Sem a játékra, sem az eredményre nem lehetett panasz, hisz futball-nagyköveteink előbb az örök mumus svéd vikingeket zavarták haza Ibrahimovic-ostul, majd Kisinyovban mutattak be iskola-focit a hazaiak legnagyobb bánatára. Hőstettük értékét mindenképpen emeli, hogy mindezt a legmagasabbra taksált értékű labdarúgóink nélkül érték el, gyakorlatilag mindkét meccsen 10 emberrel játszva (igen, statisztikailag valóban ott volt Hajnal a bal szélen, de ezt csak onnan lehet tudni, hogy az ő neve mellé írták be a kihagyott büntetőt.) Titánjaink így önbizalommal feltöltődve tértek vissza klubcsapataikhoz, hogy folytassák, amit mellesleg bajnokság címén elkezdtek egy pár hete, így mi is folytatjuk összefoglalóink sorát, ezúttal kevéssé szépirodalmi hangvételben.

Győztes válogatott meccs után emelkedni szokott a stadionokban a nézőszám, ráadásul most az időjárás is kegyeibe fogadta a meccsre kilátogatókat, de ez is csak 22400 sportbarátot vett rá, hogy a helyszíneken biztassák kedvenceiket.

Siófok – DVSC 0-0
Siófokon 2500 néző verődött össze a partról – beleszámítva az utószezonos akciókat meglovagoló örök keletnémet turistákat is. A Loki érthetetlen módon középen erőltette Varga játékát, pedig,  jobbhátvédként alkotott produktuma után állítólag még a svédek is Odinnal emlegették egy szinten akkora isten volt. A Hajdúság Gravesen-je annyira kereste múlt pénteken a „sárgákat” a pályán, hogy most Vad II sporttárs külön a részére is felajánlott egyet. Simac megirigyelte az ajándékot, és ő pár perc alatt kettőt is begyűjtött, ami után mehetett is csobbanni. Az aranypart galaktikusai ezután mentek előre mint a mérgezett egér, Sowunmi egymaga annyi gólt lőhetett volna, amivel már hétfőre bennmarad a Siófok, de nem tette. Sőt! Még Milinte bravúrjaira is szükség volt az eredmény megtartásához, aki bár a gólvonalat továbbra sem hagyta el 30cm-nél messzebbre, viszont odaért bármelyik sarok felé tartó veszedelmes labdára. Büntető nem volt, így Melczer kénytelen volt a góllövő cipőjében maradt bombákat eltenni nehezebb időkre.  Az eredmény nem változott, így a Siófok elkönyvelheti, hogy nekik sikerült megtörni a Loki lendületét, és a Vidi után újabb bajnok-esélyestől szereztek pontot.

Újpesti TE – Pécsi MSC 4-1

Az UTE nem szöszölt sokáig, nem engedte, hogy a mecseki legénység beleélje magát a pontszerzés lehetőségébe, és 18 perc után már 2-vel vezettek. Ezután az első félidő mezőnyjátékkal telt el, egyedül Gyánó gondolta úgy, hogy ha már a gól nem jön össze, akkor legalább egy sárgával feliratkozik a jegyzőkönyvbe. A gondolatot tett is követte, így bekerült a neve az almanachokba. Mészáros mester a szünetben úgy döntött, hogy akkor most már Gyánó után másnak is meg kell adni a lehetőséget, hogy legendává váljon, és beküldte Andorkát a pályára, aki 5 perc melegítés után máris meghálálta a hirtelen jött bizalmat, és 17cm-ről bevetődve szépített. „Még megfázunk a végén.. kéne egy kabát”- kiáltott hátra Szpisjak mester, a pályaedző félreértette, így Kabát Péter is játéklehetőséghez jutott. Ő már eleve legenda, így egymaga felül tudta múlni a komplett pécsi csatársor teljesítményét. Előbb Zeljkovicsot rúgta fel műholdnak - sárga kártyát ért – majd Barczi buktatása után megítélt büntetőt építette be a kapu jobb oldalába. Ettől Rajczi is proaktív lett, rádöbbent, hogy lőni ő is tud. Célozni nem annyira, így az első kísérlet cimbalom-szögből még a kapufa martaléka lett, de második próbálkozásra már sikeresebbnek bizonyult. A kettő között Bajzáth kísérletezett, de Mihajlovic gátló enzimként hatott a lövésére.Összefoglaló

Videoton – Haladás 1-0
Az Estadio Sóstói lelátóira bő 3400 látogatót regisztráltak. A hazaiak kezdőjében a két válogatott hős Elek és Sándor mellett Gosztonyi és Vaskó képviselte a hazai vonalat. Az elején azt lehetett hinni, hogy megfázott a speaker, mert a hangosbemondóból egyre csak annyi hallatszott, hogy: „Brachi! Brachi! „.  Aztán magához tért a vendégcsapat, és a Halmosi-Kenesei tandem próbálta mattolni Tujvelt, a Vidi kapusa azonban a vonalon megint jól teljesített, kifutnia meg csak egyszer kellett. A vendégektől Tóth Péter begyűjtött egy véleményes sárgát – azért véleményes, mert más vélemények szerint minimum narancssárgát ért a megmozdulás – ennek a későbbiek során lesz majd jelentősége.
A második etap már Elek nélkül kezdődött, de Walterrel kiegészítve sem tudták áttörni a hazaiak az Aczél által összerakott vasi védelmet, illetve ha sikerült, akkor Rózsa kapus volt a helyén. A 89. percben Tóth beszedte a második sárgát is. Jó esetben ilyenkor a játékos bekocog az öltözőbe, hogy megnyissa az összes zuhanyzó csapját, hogy mire a többiek beérnek, legyen meleg víz. Kenesei is leballagott,így még őt is meg akarta várni, de a játékos-kijáróig sem értek el, mikor Vaskó a bal alsóba bólintotta a Vidi győztes gólját.   Összefoglaló

Kecskeméti TE – Vasas-Híd 1-1
Foxi és Litsingi nem értek vissza a válogatott meccsről, így nélkülük kezdtek a hazaiak. ( És végül, gondolom nem lövöm le a poént, de nélkülük is fejezték be a meccset.) A hazaiakat nem kell azért sajnálni, a Lencse-Gyurcsó csatársor azért minimum tiszteletet parancsoló. Előbbi aktivizálta magát jobban, és egy közepes iramú első félidő végén 15-ről megszerezte a vezetést. A második félidőben a KTE őrizte előnyét, Vlak pedig minden mindegy alapon cserélt. Lehozta Bárányost (hirtelen felhők gyülekeztek, a föld enyhén megremegett), majd Simicet és Farkas Balázst is. Urbán Flóri eltakarta a szemét egy pillanatra, de aztán egyszerre helyreállt a Yin-Yang egyensúlya, mikor Mehmedagic a 85. percben szögletből egyenlített. A végén Szivics mesternél még elszakadt a cérna – a meccs után – és erős hangnemben minősítette a játékvezetést - anélkül, hogy a bíróról egy rossz szót szólt volna – majd egy lendülettel a lemondását is felajánlotta. Az érzékenyebb lelkű kecskeméti szurkerek éveket öregedtek egy pillanat alatt, főleg mikor sikerült egy összeesküvés elmélettel összekötni Szivics esetleges távozását, a hét közben Reszelit váltó Urbányi érkezésével. Valószínűleg azonban marad, mint ahogy az eredmény is maradt 1-1.

Pápa – Honvéd 3-1
Saját – néhol hiányos – statisztikáim alapján, ebben a szezonban Zelenka csak egyszer volt kezdő a Honvédban bajnokin, akkor 1-0-s vezetésről, - miután lecserélték -  kikaptak 2-1 –re. ( Pazar sarkazós jelenettel indult akkor a kispestiek gólja.) Most ismét a kezdőbe jelölte őt Supka mester, és bár ok-okozati összefüggés nincs, a sorozatos pápai rohamok után a Honvéd szerzett vezetést egy szabadrúgás után. Véber mester nem cserélt a szünetben, csak közölte a srácokkal, hogy Dzsudzsák a VIP páholyban van, és bármikor kész beállni farmerban-strandpapucsban, bármelyik kutyaütő helyére, ha nem rúgnak minimum 2 gólt. No a hazaiaknak sem kellett több, előbb Ferenczi egyenlített, majd - miután Zelenka ismét a lecserélés sorsára jutott, - Botis bánatában bevágta a saját kapujába az elkerülhetetlent. Igen ám, csakhogy Véber mester azt mondta, hogy a pápaiaknak kell két gólt rúgni, így muszáj volt továbbra is menniük előre, és egy beadás után Lovrencsics bökte be a harmadikat. Két pápai játékos – Maric és Totadze – összeveszett a pálya közepén a harmadik gól után, hogy a győzelmi vacsorán kell-e majd cukor a káposztás-cvekkedlire, ám mielőtt tettlegességig fajult volna a vita, a játékvezető felmutatta a sárga lapot mindkét játékosnak, akik ebből megtudták, hogy a Yellow Pages-ben lesz a megoldás. Véber szerint mára elválaszthatatlan barátok, de arra a kérdésre, hogy „Akkor most végül is került-e cukor a káposztás cvekkedlire”, csak sokat sejtető mosollyal válaszolt.
(Közben kapom a hírt, hogy Zelenka a Vidi ellen is játszott, ott is vezetést szerzett a Honvéd, le is cserélték, de már elég későn ahhoz, hogy a Vidi ne fordíthasson. Tanulság : Sose cserélj le egy Zelenkát!)

Kaposvári Rákóczi – Győri ETO 0-0
A forduló másik gólnélküli döntetlenjét a másik éllovas vendég-játéka hozta. Pedig az ETO kezdője a legszebb pintéri éveket idézte, Fehérrel, Koltaival és Völgyivel a kezdőben. Sokat nem lehet írni a meccsről, közepes iramú találkozón mindkét csapatnak voltak lehetőségei, de egyik sem élt velük. A végén a 90. percben Pilibaitis második sárgáját is megszerezte, így mehetett a zuhanyzóba „első”-zni, Csertői pedig kireklamált magának egy padtól elküldést. Hát ez történt. Ezzel oda a 100%-os bajnoki cím reménye az ETO-nak is, sőt ebben a fordulóban a bajnokság jelenlegi első 4 helyezettje összesen 2 pontot és 2 gólt termelt. (Érdekesség, hogy amelyik gólt lőtt az nem szerzett pontot..)

Paks – DVTK 1-1
Lassan , de biztosan eljön az a forduló, amelyik után le kell írni : „Ez a DVTK nem is rossz csapat”. Most hogy túl vannak a sokadik tévés meccsükön is, megállapítható, hogy nem adják fel egykönnyen a meccset, úgyhogy jó érzés lehet mostanság diósgyőri szurkolónak lenni (holott ehhez alapban elég talán az is, ha leül az egyszeri diósgyőri szurkoló a számítógép elé, és e szpari.hu fórumán felteszi a kérdést: „Milyen ott az NB2-ben?” )
De ne szaladjunk ennyire előre, a meccs sem a 90. perccel kezdődött, lássuk sorjában miért is ragaszt minden miskolci tinilány, Budovinszky posztert az ágya fölé. Erős hazai rohamokkal indult a meccs, Bartha ha nem akarja a gólvonalig elcselezni magát, akkor akár paksi gólt is feljegyezhettünk volna. Ha Seydi jobban céloz, vagy Luque szerencsésebb, akkor pedig diósgyőri gólt. Egyik sem történt meg, Budovinszky viszont hősiesen állította meg a paksi támadásokat. A második félidőben mindkét csapat a nagy utolsó rohamra készült, ezért nem történt semmi. Kis „CZUKK” Károly azonban nyerni akart, ezért beküldte Hrepkát. Ilyen ok-okozat összefüggést kevés edző vállalt fel az utóbbi időben, de itt és most beválni látszott, mert a frissen beállt csatárt csak büntető+piros lap kombóval tutta Rados kapus megállítani. Csere hiányában Seydi állt a kapuba, és hiába ragadt rá rögtön a „Fekete Párduc” megnevezés, mert a szemmel védés technikáját azért még sok éven keresztül kell gyakorolnia, hogy sikeres legyen vele. Mivel még negyed óra hátra volt, mindenki elkönyvelte a mindenféle szempontból hátrányba került vendég-csapat vereségét, ők azonban pestiesen szólva belefingottak a nullás lisztbe egy öblöset. Nem értve egyet a rájuk osztott szereppel és támadni kezdtek, amin Sifter annyira meglepődött, hogy felborította Tisza Tibit. Második sárga –zuhanyjegy – és szabadrúgás. Lőtávolban volt, így felkocogott a nemes feladat végrehajtásához borsod megye Ronald Koemanja, aki szabadrúgásból már kétszer mattolt ebben a szezonban. Igen, valóban az egykori kispesti iker-tornyok egyikéről van szó, az imént már beharangozott Budovinszky Krisztiánról. A szabadrúgás a sorfal néhány tagjának megoldotta vesekő-problémáját, így azt nem kommentálnám bővebben, viszont a kipattanót utána ballal, (jobblábas játékos!!)  első-osztályúan vágta be a jobb alsóba, ilyetén módon immár akciógólnak lett boldog tulajdonosa. A végén még a DVTK beszorította a hazaiakat, akik két kontrával próbálták jelezni igényüket a 3 pontra, de Budovinszky addigra hátraért a gól utáni ünneplésből, és tisztázott. Összefoglaló

FTC-ZTE 2-0
Két kispadon, két új edző a két tökutolsó csapatnál. Ha az „új edzővel nyer a csapat az első meccsen” axióma mindkét csapatra vonatkozólag beigazolódik, akkor félő volt, hogy egyszer csak meggörbül a tér, keletkezik egy fekete lyuk az univerzumban, ami elnyeli a Népliget Autóbusz-állomás torony-épületét, ami szeptember 11-e lévén még félreértésre adhat okot. A Fradinál a Végh-Ranilovic-Jova kérdéskört Détári egy huszárvágással megoldotta, és Vecsésről villám-igazolással megszerezte Gyenest, aki rögtön kezdőként villanthatta meg tudásának legjavát. Az egyszeri szurkoló bizonyára csak pislog, de ha a Bolton Wanderers igazolhat Vecsésről kapust, akkor a Fradi is, és az sem feltétlen Gyenes hibája, hogy tálentumát eddig igazából csak Jani bácsi, a vecsési pálya kiváló gondnoka értékelte igazán.
Nos Gyenes egy klasszikus shot-out-tal mutatkozott be, aminél kapus nem is kívánhatna jobb debütálást főlag ha egy Tököli Atival kell farkasszemet néznie alkalmanként a meccs során. Illetve kívánhatna, mert még ennél is jobb, ha nyer a csapat. Egy órányi játék és 8 sárga után ennek is eljött az ideje, Meye kiállítása után (a kilenc sárgából egy az övé, a második sárgát statisztikailag már pirosnak könyveltük el). Détári mestertől több helyzet után is felhangott a méltatlankodás,de a "Be kell rúgni" mondat azért még a legelvetemültebb szurkoló arcára is mosolyt csalt. Oláh végül a sors furcsa fintoraként éppen Prukner mester csapata ellen találta meg a góllövő cipőjét, amit eddig csak Maróti Béci mondhatott el magáról a Fradi szineiben, csak akkor még Prukner a Fradi edzője volt. Lóri gólja után Somalia is meg akarta mutatni az univerzumnak, hogy miért igazolták le a budapesti zöld-fehérek, de csak azt tudtuk meg, hogy miért nem igazolták le pl. a milánói kék-feketék. Ám mielőtt átadta volna helyét Pölöskeynek, azelőtt még beverekedte magát a kapuig , és a kipattanóból a letarolt védők romjai fölött Tóth  Bence likvidálta a jobb felsőben lakozó pókcsaládot. Az eredmény ezután már nem változott, mint ahogy a hazai szurkolók mosolya sem, és ebben a szezonban első győzelmét ünnepelhette a csapat. A ZTE továbbra is sereghajt, míg a most győztes hazai csapat ezzel együtt továbbra is utolsó előtti de tapad az Újpestre.FTC-ZTE összefoglaló

A bajnokságban a Loki-ETO-Pécs szentháromság ugyanúgy nem változott a sor elején, mint az Újpest-FTC-ZTE a végén. A kettő között a többi az meg sűrűsödik, mint Bajor Imre hajkoronája.
Van ám góllövő lista is, amit most már lassan érdemes böngészni, mert nagyjából túljutottunk a „hasra estem a labdában és házi gólkirály vagyok” korszakon – na jó, nem mindenhol. A lista első helyén a 6 gólos Danilo található, mögötte a siófoki Melczer aki a 7 siófoki gólból egymaga 5-öt vállalt, és a kaposvári Peric szintén 5-el, és mivel nem igazol a spanyol második ligába, még boldogíthatja egy darabig a Rákóczi szurkolóit.

Tippjátékunk állását monitorozó giga-excel ezen a linken érhető el ezúton is köszönet Ziginek érte !

Ez lett volna a 8. forduló dióhéjban. Magyar NB1-es bajnoki témakörében csütörtök magasságában jelentkezünk, ahol várhatóan Végh Hanta szakértő felvezetésével lehet majd emelni a pulzusszámot többek között a Honvéd-UTE vagy a Győr-FTC meccsekre, hogy aztán hirtelen felindulásból megpróbálkozzon mindenki egy telitalálatos tippsor megalkotásával.