HTML

Címkék

abszurd (12) ahülye (48) átigazolás (26) beharangozó (272) bohócliga (358) championship (12) debrecen (33) détáridöme (14) diósgyőr (16) dzsudzsák (28) eb (37) egervári (22) fc fehérvár (15) feltámadás (57) fradi (54) gera (21) győr (17) haladás (13) hemi bácsi (11) hercegfalvi (10) hét magyarja (22) hónap magyarja (10) honvéd (49) hülyebíró (12) huszti (14) jhn (32) kaposvár (11) keleti csoport (19) kisteleki (12) koman (10) kommentverseny (44) kupaellenfél (20) kupatipp (15) loki (13) magyar (141) mezey (11) mlsz (38) mtk (19) nb2 (87) németh krisztián (16) nemzetisport (13) nyugaticsoport (59) önérzetes (33) összefoglaló (110) reac (12) sör (11) statisztika (14) szavazás (11) szurker (32) tippjáték (229) tippmix peti (11) torghelle (15) tőzsér (12) u20 (15) utánpótlás (15) ute (19) válogatott (168) várhidi (15) vasas (21) vendégszerző (21) videó (87) videoton (15) visszatekintő (10) Címkefelhő

Friss topikok

• Stefan Derrick: Nagyrészt egyetértek a fentiekkel. Szerintem akkor lett volna időszerű ennek a bevezetése, ha max.... (2022.03.11. 15:03) VBK
  • kétballáb: Imádtam a tippjátékot, néha még most is olvasgatom a régi bejegyzéseket. Szép volt, jó volt, szíve... (2021.11.20. 13:34) Sarokba állítva
  • LaFire: Csatlakozom Brute-hoz :) (2020.11.11. 22:35) Nemzetközi edzőmeccs ( BL főtábla 1. forduló)

Licenc

Creative Commons Licenc

Hercegfalvi beérett

2008.08.11. 12:16 mészöly sámán

Tíz évet kellett rá várni, de a Honvédosoknak megérte. A bohócliga harmadik fordulójában feljebb pörgött az adrenalin, gólok, tizenegyesek, kiállítás, sosem látott figurák tündöklése. Jók vagyunk nincs mit tenni, ez az egész Fenerbahce dolog csak kisiklás volt, a Young Boys-os gyerekek feje majd csattan a kapufán.

Honvéd - DVTK 3-1
Hercegfalvi Mesterember Zoltán bemutatta, miért kell szezononként kétszer belefutni a neve elé aggatott tehetséges jelzőbe. Főszabályként, a negyedik percben az aurájával rávette a sporttársat, hogy egy szabályos góltól fossza meg a Diósgyőrt. Negyed órával később irdatlan szabadrúgásgólt lőtt – a szünetben hovatovább élete találatának minősítette az esetet. A második félidőben előbb kapásból kilőtte a hosszút, ami alapvetően követelmény, de most a herceg úr Ndjodo hatása alatt készül a meccsekre. Elkanyarodtunk, de annyira mégsem, hogy a harmadik – üres kapus – gólja mellé ne biggyesszük oda, hogy Hercegfalvi már 29 éves. Megérett, mint a grúz helyzet.

Kaposvár-Paks 3-5
Ha a meccs elején valaki azt mondja, hogy „Ne fordíts hátat a Tökölinek”, akkor azt kéretik komolyan venni a bohócligában. Ha nem teszed, figyelheted, ahogy a kis méregzsák méretet vesz a zakódhoz (félidőben 1-4). Ha Zahorecz Krisztián vagy, rúgni fogod a tiziket. Három meccsen négyet, de senki nem feledi, hogy védekezés gyanánt úgy forogsz, mint hülyegyerek a balettben. Ha valaki a szezon elején azt mondja, hogy ez a két figura fogja vezetni a góllövőlistát, a kispesti Hercegfalvival megspékelve, biztosan Haloperidolra gyanakszunk.

REAC-ZTE 2-3
Kezdetét veszi azon meccsek sora, amikor valaki jobban játszott, több helyzetet alakított ki, de érthetetlen módon az ellenfél nyert. Szegény Aczél Zoli pedig mindenkit bevet: Nyerges, Lisztes, Balaskó… megörülsz, úgy pörögnek elöl, de aztán Supka mester az utolsó tíz percre tartalékoltat csapatával, hogy az újságban már az egekbe emelje őket. REAC meccsre mostantól már nem éri meg egyébként járni, mert nincs többé ingyen sör, nincs többé gulyás…

Haladás-Nyíregyháza 3-0
A szezon elején mindenki Kenesei góljaitól várta a Haladás pontjait, de eddig hallgat az Arsenal ellen betaláló csatár. Az Illés Béla és Barátai mégis halad előre, eddig 2 győzelem 1 vereség a mérleg. Szimpatikus csapatukban egyetlen külföldi sem található, hazai pályán 6000 néző előtt futballoznak, és a Nyíregyháza keménységű hurkákat szélről középre adott labdákkal kockázzák fel. A vendégeknél hét nem magyar állampolgárt is foglalkoztattak a mérkőzésen. Egy tökéletes világban ez következményekkel jár.

Siófok-Újpest 0-1
A mérkőzés után három szakember is nyilatkozott a népsportban. Szentes Lázár, Détári Döme és Bicskei Berci egymástól függetlenül fejezte ki meglepetését, hogy bármelyik csapat képes volt gólt szerezni. Ettől még lehetett volna jó a meccs, de ez nem az a környék. Rajczi gólja után a kezezést reklamáltak a siófokiak. Mogyorósi olyan hévvel, hogy piros lapot kapott.

Vasas-MTK 0-4
Pár nappal a meccs előtt az MTK kapott egy ritka sima ötöst a Fenerbahcétől, majd azt a Vasast alázta, aki egy négyest hintett az Újpestnek. A probléma az, amilyen gólokat az MTK a törököktől kapott.

DVSC-Fehérvár 1-0
A Debrecen szép csendben behúzta az első három meccset. Kitermelt egy válogatott szintű csatárt - Rudolf kapott meghívót Koemantól. Egyelőre nagyon erősnek tűnnek, még a svájci Young Boys is feküdhet.