A képi műalkotások elemzésének világába tett röpke kalandozásunk után visszatérünk az alexandriai valóságba. Első szavunk a gratulációé, a csapat és a szakvezetőség a finoman fogalmazva elizélt nyitómeccs után összekapta magát és a hétközi győzelem után andalítóan langymeleg (Léderer sporttársnál is gyengébb színvonalú közvetítéssel feldobott) mérkőzésen győzedelmeskedve csoportelsőként harcolta ki a történelmi továbbjutást. Az egzotikus csoportellenfelek után páneurópai jellegű kieséses szakasszal szembesülhetünk.
Az eredményt tekintve igen, a mutatott játék vonatkozásában viszont nem állítható, hogy korszakalkotó találkozón vagyunk túl. Az első 20 perc némi arábus mezőnyfölénnyel és helyzetekkel telik, aztán szinte a semmiből, egy Futács-Németh villanásból vezetést szerzünk, melyet (emírék átmeneti zavarát kihasználva) Koman egy bemákolt góllal gyorsan meg is dupláz. A továbbiakban már játékban is egyenrangú partnerek vagyunk és Némethnek is van újabb lehetősége, a túloldalon viszont köszönetet mondhatunk Szabó tizenegyesgyanús mutatványának nagyvonalú figyelmen kívül hagyásáért. A második félidőben az ellenfél feljebb tolja a védekezését, így átmenetileg megélénkül a találkozó, de igazából nincs benne a mérkőzésben, hogy gólt találna az ellenfél, ezért az idő múlásával az izgalmak szempontjából a tehénfejés szintjéhez közeledik a találkozó. A csapat végül prezentálta a Dr. Zerge által várt 6-3-as gólarányt, igaz, nem egy, hanem három mérkőzés alatt.
A három derbi alapján az együttes pillanatnyi ereje nehezen megítélhető. Az első mérkőzést lehet kisiklásként értelmezni, a második és a harmadik találkozón pedig az első gólt viszonylag gyorsan követte a második, amely megnyugtatóan hatott a csapatra és demoralizálta az ellenfelet (Dél-Afrikát mindenképpen, de tudat alatt az Emírségekre is hathatott). Rendkívül sok függ attól, hogy mi szerezzük-e az első gólt, avagy sem. Ami még megállapítható, hogy az együttesnek jobban fekszik a két védekező középpályást felvonultató játékrend, egyrészt, mert így több a megszerzett labda, másrészt kevesebb a távoli lövés, ami a nem éppen atombiztos védelem, illetve a távoli labdáknál főként a szemmel verés terápiáját alkalmazni próbáló Gulácsi esetében nem éppen egy hátrány. Elöl Futács jobban tudja tehermentesíteni Némethet, mint Simon, ami - ha emiatt Kisjézus önmaga dobálása helyett a játékkal foglalkozik - jelentős eredményességi tényező lehet.
Keresztvíz-lehúzás, tömjénezés:
A személyre szabott, szöveges indoklásoktól eltekintenénk, mivel a védelemben, illetve a védekező középpályás feladatkört ellátóknál nagyjából a "jól látta el védekező feladatát", illetve a "jól szűrt" különböző ragozott szinonímáit tudnánk előadni. Itt mindenkinél hatosra gondoltunk, kivéve a (szerencsére meg nem adott) tizenegyest okozó Szabó Jánost, akit a többieknél bizonytalanabbnak éreztünk. Takács Péter érzésünk szerint nem tudta igazán pótolni Gosztonyit. Koman gólja mellett is agilisen fuballozott. Elöl Németh Krisztián először mutatta azt a tornán, amit várunk tőle, míg Futács a labdák megtartása és a jó helyezkedés mellett szépségdíjas gólpasszáért dícsérhető. A cserék közül Vargát nem éreztük fékezhetetlennek, míg Zámbó és Dudás esetében a kevés játékperc miatt nem szeretnénk érdemjegyet adni. Egervári senseinek a továbbjutás esetére hatosnál jobb érdemjegyet ígértünk be és ezt most be is tartjuk (a rajzlappal JESTER kecsegtette a górét, így azt kommentelőnkön kérjük behajtani).
Fentiek alapján:
Gulácsi Péter: 6
Szekeres Adrián: 6
Debreceni András: 6
Szabó János: 5
Présinger Ádám: 6
Takács Péter: 5
Simon Ádám: 6
Kiss Máté: 6
Koman Vladimir: 7
Németh Krisztián: 7
Futács Márkó: 6
Varga Roland: 5
Zámbó Bence: 0
Dudás Ádám: 0
Egervári Sándor: 7
--------------------------------------------------------------------------------------
A lassan a szívünkben helyet követelő Alexandria egyetlen mérkőzésnek ad még otthont a torna során. Csoportgyőztesi előjogunkból következően nem kell költözködnünk, így könnyen kitalálható, hogy ez a találkozó nem más, mint az örök és megbonthatatlan cseh-magyar barátság kedd esti próbaköve. Cseh bajtársaink (a jogelőd Csehszlovákia tevékenységét is ideszámítva) hatodik bálozók a 20 éven aluliak globális szpartakiádján. Eddigi legjobb ereményüket épp a legutóbbi, 2007-es seregszemlén érték el, ahonnan egy mutatós ezüstéremmel távoztak. Az idei tornára hozzánk hasonlóan a tavalyi, hazai pályán rendezett EB-ről szivárogtak ki, ahol (megint csak hozzánk hasonlóan) az elődöntőig jutottak. A mostani tornán veretlenül, második helyen ringatóztak tovább az E csoportból, Ausztrália és Costa Rica legyőzése mellett ikszeltek Brazíliával. Eddigi gólkirályuk a tikók ellen duplázó, a hétköznapokban a Mlada Boleslav szerelését viselő Jan Chramosta, de elemzők szerint a gárda két alappillére a csapatkapitány, a Fiorentinához tartozó, de az Anderlechtnek kölcsönadott hátvéd, Ondrej Mazuch, továbbá a Tottenhamtől a Slavia Prahába kikölcsönzött csatár, a tornán eddig 1 gólos Tomas Pekhart. Mindketten veteránnak számítanak az U20-as seregszemlén, ugyanis a párost (annak ellenére, hogy még 18 évesek sem voltak akkoriban) a sikerekben nem szűkölködő 2007-es csapatba is beválogatták. Kicsivel több feladatot kaptak, mint a társak kulacsának cipelése: Pekhart mind a hét mérkőzésükön játszott legalább csereként, míg Mazuch egy csoportmeccset mulasztott.Ha rajtuk sikerül túljutni, akkor az olasz-spanyol mediterrán derbi nyertesével akaszthatjuk össze a bajszunkat a negyeddöntőben.
A csehek elleni mérkőzésre tippelni szokás szerint itt lehet. Hosszabbítás, tizenegyesek esetén a 90 perc eredménye után osztjuk a pontokat. A jóslatok leadási határideje kedd (2009.10.06) 19 óra 59 perc.