HTML

Címkék

abszurd (12) ahülye (48) átigazolás (26) beharangozó (272) bohócliga (358) championship (12) debrecen (33) détáridöme (14) diósgyőr (16) dzsudzsák (28) eb (37) egervári (22) fc fehérvár (15) feltámadás (57) fradi (54) gera (21) győr (17) haladás (13) hemi bácsi (11) hercegfalvi (10) hét magyarja (22) hónap magyarja (10) honvéd (49) hülyebíró (12) huszti (14) jhn (32) kaposvár (11) keleti csoport (19) kisteleki (12) koman (10) kommentverseny (44) kupaellenfél (20) kupatipp (15) loki (13) magyar (141) mezey (11) mlsz (38) mtk (19) nb2 (87) németh krisztián (16) nemzetisport (13) nyugaticsoport (59) önérzetes (33) összefoglaló (110) reac (12) sör (11) statisztika (14) szavazás (11) szurker (32) tippjáték (229) tippmix peti (11) torghelle (15) tőzsér (12) u20 (15) utánpótlás (15) ute (19) válogatott (168) várhidi (15) vasas (21) vendégszerző (21) videó (87) videoton (15) visszatekintő (10) Címkefelhő

Friss topikok

• Stefan Derrick: Nagyrészt egyetértek a fentiekkel. Szerintem akkor lett volna időszerű ennek a bevezetése, ha max.... (2022.03.11. 15:03) VBK
  • kétballáb: Imádtam a tippjátékot, néha még most is olvasgatom a régi bejegyzéseket. Szép volt, jó volt, szíve... (2021.11.20. 13:34) Sarokba állítva
  • LaFire: Csatlakozom Brute-hoz :) (2020.11.11. 22:35) Nemzetközi edzőmeccs ( BL főtábla 1. forduló)

A Pécs meg jön sebesen.

Farkas Jancsi vagy Tóth Norbert, de mégse azok! Pedig mindketten tevékeny részesei voltak, hogy a Gyirmót átvegye a vezetést szeretett ligánkban, mert pofonba szaladt a kis Vidi, unalmas játékkal nyert a Gyirmót Veszprémben és alázott a Pécs. Tehát a két potenciális feljutó között maradt a négy pont, míg a kieső zónában komoly izgalmak várnak ránk. A Kaposvölgye és a Honvéd tuti kieső, a maradék egy helyre pedig két csapat esélyes, a Veszprém és a hétvégén győztes meccset prezentáló Barcselona. Ja, kivételesen a 26. forduló már csütörtökön elkezdődik, de nézzük most a 25. forduló mérkőzéseit.

Veszprém FC - Gyirmót FC 0-1 Kiprich József már nagyban szívta a barna szofikat a játékos kijárónál, mikor a csapata még az öltözőben lehetett. Aztán ott is maradtak szinte a meccs végéig és még így is be tudták húzni a meccset. A Gyirmót nagyon rosszul játszott, a hazai csapatnál volt a labda, bár helyzeteket nem igazán tudtak kialakítani. Kiprich mester füstölgött is rendesen, aztán a 40. perc táján már nyugodtan slukkolhatott egy jó nagyot, mert a semmiből kicsikart a Gyirmót egy szögletet, amiből Laki fejelt gyönyörűen, de Varga kapus óriási bravúrral a felsőlécre tolta, azonban onnan a földön fekvő Tóth Norbert elé pattant a laszti, aki lehetetlen helyzetből csukafejessel megszerezte a vezetést, sőt ez inkább vízi sikló fejes volt már. A második félidőben a Veszprém kezdeményezett, a Gyirmót pedig kontrázott, de maradt az eredmény. A Veszprém így tovább izgulhat, míg a Gyirmót, bár formán kívül, de vezeti a tabellát és az elmúlt nyolc meccsen hét győzelmet és egy ikszet jegyeznek.

Tatabánya – Videoton–PFLA 3-0 Mindkét csapat kikapott az előző fordulóban. Tatabányán még ráadásul sérülések is bonyolították a helyzetet, de a bányászok nagy örömére visszatért öt meccses eltiltásából az igen jól csengő nevű Farkas János. Az első fél órában semmi sem történt, majd ebből a nagy semmiből szerzett vezetést a hazai csapat. Egy szabadrúgás mértani pontossággal érkezett Tóth Zoltán elé, aki nem hibázott. Ezután felszabadult a Bányász, de helyzetek így sem születtek. A második félidőben aztán a Farkas Jancsi két megindulásból szerzett gólt a támolygó és formán kívüli Vidi védők között és tette sziesztáva a mérkőzés utáni sörözéseket. Sírjatok tatabányai lányok!

Barcs – Bajai LSE 3-1 Egy ideje már csak szopni jár a Baja Barcsra és ez most sem volt másként. Az otthon kifejezetten táltos Dráva-parti csapat, ha nem is lehengerlő játékkal, de simán húzta be a három pontot a tavasszal idegenben impotens Duna-partiaktól. Az első félidőben a mezőnyjáték dominált, egy igazi helyzet volt, amit a hazai csapat alakított ki egy kapu elé löbbölt labda képében és ezt lőtte Huzmi kapásból a jobb alsóba. Fordulás után Bognár becserélte a tavasz elején még a gólkirályi címre is esélyes Kormost, aki egy perc alatt kiegyenlített, de ez nem hozta meg a vendég csapat formajavulását, sőt inkább a hanyatlást hozta. A Baja a második félidőben még rosszabbul játszott. A Barcs távoli lövésekkel próbálkozott, ezekből kettő csorgott le a védőkről úgy, hogy egy-egy barcsi játékosnak ne okozzon gondot a kvázi üres kapuba helyezni a labdát. (Thiago, Horváth) A Barcs megérdemelten győzött és tette izgalmassá a bajnokság végét. Bár egy olyan település, ami Szily Katalint és Falusi Mariannt adta a közösbe, az felőlem ki is eshet.

Budaörs – Pécsi MFC 0-4 Simán nyert a pécsi csapat. A 19. percben először Scepanovic fejelhetett tök egyedül a kapuba egy szögletet követően, majd Lovrencsics a 26. percben egy kapufáról lecsorgó Gyánó kapáslövést értékesített. Ekkor tájt mondták nekem a körém csoportosuló gyirmóti szurkolók Veszprémben, hogy a Pécs biztosan a gólarányra megy rá. Csak mosolyogtam. Fordulás után már csak bebiztosították a pécsiek a győzelmet. A térdműtét után visszatérő és igen agilisen játszó Regedei lőtt pazar átemelős gólt, majd egy tizit még értékesített Gyánó. A Pécs a következő három meccsét otthon játssza, Gyirmóton lehet felkötni a gatyát, mert a piros-feketék most menni fognak. És álljon itt Lucsánszky edző úr örökbecsűje: Az első gólnál én hibáztam, a másodiknál a játékvezető,  a harmadiknál a partjelző, de Isten majd megbocsát mert ez a foglalkozása.”

SZTK-Erima – BKV Előre 2-0 Várhidiék csapata a téli változások után beérni látszik, főleg, hogy a tavasszal káprázatos BKV-t verték meg. Majoros révén a meccs elején szerzett gólt a Szigetszentmiklós, ezután pedig átadták a területet az ellenfélnek és elkezdtek kontrázni. Összességében a hazai csapat nem tudott a BKV fölé kerülni a mezőnyben, de azt a pár helyzet, ami adódott előttük, azt értékesítették, így a második félidőben egy Csepregi kapáslövés akadt a vendég kapuba és állítódott be a 2-0-s végeredmény.

Kozármisleny – FTC II 2-1 Az első félidőben a Fradi birtokolta többet a labdát, neki voltak helyzetei és egy gólt is sikerült összekaparni (Varga B.), pedig Gőcze kapus igen jó napot fogott ki. A félidő vége előtt aztán egyenlített a Misleny tizenegyesből. A fordulás után egy másik hazai csapat jött ki a pályára és Laki, Berdó, Koplárovics hármas sorra alakította ki a helyzeteket, aminek eredményeképp Laki lőtt gólt egy csodás Koplárovics visszapasszból a 74.percben. A mérkőzés végén Lipcsei Murinnyó a játékvezetők vállára helyezte a vereség súlyos viszontagságait, Márton Gáborék pedig egy pontra közelítették meg a negyedik Baját.

ETO II – FC Ajka 3-1 Részletes összefoglalót sehol nem lehetett fellelni. Mindkét edző szerint a saját csapata érdemelte (volna) a győzelmet. Állítólag az Ajkának rengeteg helyzete volt, ami mind kimaradt. Állítólag az Ajka kulturáltan játszott, bár Győrben ezt úgy fogalmazták meg, hogy helyenként durván. A lényeg, hogy 1-0-s félidő után 3-1-re nyert a kis ETO, az Ajka már csak a nyolcadik…

Honvéd II – Kaposvölgye 3-1 A két kieső találkozott egymással a Bozsikban, amihez katari játékvezető asszisztált. A játékerőben sokkal jobb Honvéd irányította a meccset és szerezte meg a vezetést egy gyönyörű, húsz méteres, átemelős góllal, amit Kovács jegyzett, mégis a félidő végén egyenlített a Kaposvölgye a semmiből (Surányi). A fordulás után rögtön egy Czár-Kovács-Vernes mintatámadás végén az utóbbi fiatalember szerezte meg a vezetést, majd végig uralva a meccset a hosszabbításban egy Czár előkészítés után Haruna lőtte ki a bal alsót tizenhatról. A Honvéd megérdemelt győzelme után matematikailag még van esélye, hogy ne essen ki…

És mivel már ma megkezdődik a 26. forduló egy kis Vidi-Kozármislennyel, ezért vessétek bele magatokat a tippelésbe. Van egy sanda gyanúm, hogy Béla hercegék meglepetést okoznak és bejelentkeznek a negyedik helyre a tabellán, de nagyon érdekes lesz a táltos Tatabánya gyirmóti vendégjátéka is. No, de itt a tabella, a góllista…