HTML

Címkék

abszurd (12) ahülye (48) átigazolás (26) beharangozó (272) bohócliga (358) championship (12) debrecen (33) détáridöme (14) diósgyőr (16) dzsudzsák (28) eb (37) egervári (22) fc fehérvár (15) feltámadás (57) fradi (54) gera (21) győr (17) haladás (13) hemi bácsi (11) hercegfalvi (10) hét magyarja (22) hónap magyarja (10) honvéd (49) hülyebíró (12) huszti (14) jhn (32) kaposvár (11) keleti csoport (19) kisteleki (12) koman (10) kommentverseny (44) kupaellenfél (20) kupatipp (15) loki (13) magyar (141) mezey (11) mlsz (38) mtk (19) nb2 (87) németh krisztián (16) nemzetisport (13) nyugaticsoport (59) önérzetes (33) összefoglaló (110) reac (12) sör (11) statisztika (14) szavazás (11) szurker (32) tippjáték (229) tippmix peti (11) torghelle (15) tőzsér (12) u20 (15) utánpótlás (15) ute (19) válogatott (168) várhidi (15) vasas (21) vendégszerző (21) videó (87) videoton (15) visszatekintő (10) Címkefelhő

Friss topikok

• Stefan Derrick: Nagyrészt egyetértek a fentiekkel. Szerintem akkor lett volna időszerű ennek a bevezetése, ha max.... (2022.03.11. 15:03) VBK
  • kétballáb: Imádtam a tippjátékot, néha még most is olvasgatom a régi bejegyzéseket. Szép volt, jó volt, szíve... (2021.11.20. 13:34) Sarokba állítva
  • LaFire: Csatlakozom Brute-hoz :) (2020.11.11. 22:35) Nemzetközi edzőmeccs ( BL főtábla 1. forduló)

Licenc

Creative Commons Licenc

Az MTK és a Tatabánya még nem hibázott - NB2 Nyugati csoport, 4. forduló

2011.09.16. 14:33 Bastille

Az MTK kimagaslik a mezőnyből. Egy jóra való ember is majdnem mindenét feltenné, hogy ők fognak visszajutni a Bohócba és csak azért majdnem mindenét, mert van egy Tatabánya, akik tartják velük a lépést, de vajon Kipu bá most egy másik csapattal fog lecsúszni az aranyról?!? Volt csapata, a Gyirmót kezd beleolvadni a középmezőnybe, úgy néz ki, hogy nem jött be az edzőváltás. Az Ajka hetet szórt és jubilált, a többi meccsen meg szinte papírforma született.

Gyirmót – MTK 1-3 Az MTK olyan magabiztos, mint Urbán Flóri Unicum akció láttán, míg a Gyirmót védelme meg olyan lyukas, mint az ementáli. Szóval Gyirmótra mentek Garami mesterék, hogy lealázzák a helyieket. Rangadó volt, igen, de nem Bohócliga szinteket feszegetett, ahogyan azt a Nemzetünk Sportújsága írta, hanem még annál is jobbat. Az összefoglaló alapján az ezerkétszáz gyirmótinak a hazaiak nem nagyon tudtak összefüggő játékot prezentálni, a hátvédek eladták, a középpályások megtartani nem tudták a labdát, a labdaszerzésekből az MTK pedig szépen felért a gyirmóti kapu elé és mivel 20-22 méternél sem álltak oda a sárga védők, ellőtték a labdát. Így születtek a gólok. Ja meg Weitner Ádám a meccs végén egy piszok nagy góllal szépített, minden dühe benne volt. Részben, mert rosszul játszottak, részben pedig, mert potenciális bajnokesélyesnek a Gyirmótot már nem neveznénk.

Videoton-PFLA – Tatabánya 1-3 Négy perc telt el a kezdő sípszó után, mikor a tavaly még Felcsúton focizó Móri máris vezetést szerzett a Bányászoknak. Ennek meg is örültek és a félidő hátralevő részében nem voltak elég tüzesek, ahogy a helyi online hírportál írja. A félidő végén a tűzbe jövő hazaiak egyenlítettek. Király Patrik lőtt gyönyörű, húsz méteres átemelős gólt, akit a hétközben Zidane-t majmoló Sousa fedezett fel állítólag. A második félidő pedig Sitku Illés rutinjáról szólt. Az 53. percben egy kérdéses büntetőt értékesített, a 80. percben pedig a spori egyértelműen rossz ítéletéből lőtte be a második büntetőt is. A Tatabánya így száz százalékos még és az egyedüli vetélytársa az MTK-nak.

Ajka – Dunaújváros-Pálhalma 7-0 A vendégeknek már nincs lejjebb. Négy vereség, nulla rúgott, tizenhárom kapott gól. Mihaleczék pedig hozzák a meccseket, hol rosszul játszva, hol jól. Most például remekül tolták a focit. Az első perctől az utolsóig nyomás alatt tartották a vendégeket, rúgtak hetet, miközben Pátkai Gergő 150. alkalommal játszott a bakonyi zöld-fehér mezben, míg Pothárn Szabolcs és Günther Zsolt egyaránt századszor játszottak az Ajkáért. A helyi kocsmák emiatt is nagyon jó fogyasztásnak örvendhettek, hisz az Ajka történetében bajnoki meccsen ilyen nagyarányú győzelmet még sohasem arattak. Ja és Mihalecz mesterhármast ért el.

SZTK-Erima – FTC II 1-2 Nem telt el harminc másodperc, de már Lipcsei örülhetett, mint Overdose a cél előtt. Sadjoról ugyanis a gólvonalon túlra került a labda. A 28. percben már dupla akkora csalódást érezhetett az a négyszáz ember, aki töretlenül hisz a Mágnestáblák Istenében, mert Varga Bence növelte a Fradi előnyét. Az igazat megvallva, ahogyan a mérkőzés után a két mester is elmondta, két ellentétes félidőt láthattunk, annyi különbséggel, hogy a Fradi ebből két, az SZTK meg egy gólt lőtt.

Budaörs – Bajai LSE 1-3 Az Árok utcában 200 néző várta, hogy megnézhesse Kassai Viktor miként fúj egy meccset megint hibátlanul. Nem is volt sok dolga, kiosztott két sárgát és megadott négy szabályos gólt. A csapatok a saját játékukat próbálták játszani, ami a Bajának jobban sikerült. A régen bajai Csengő Tomi és Tüske veszélyeztetett a hazaiak révén, míg Mladen Covic a bajai részről, akinek a második próbálkozása már gólt ért. A második játékrészben a szerb előbb szétlőtte a keresztlécet, aztán egy baloldali beadást értékesített. Kollega Krisztián aztán szépített, de egyenlíteni már nem volt lehetősége a hazaiaknak, sőt egy kontrából még Nagy Előd biztosította be a bácskai győzelmet.

Kozármisleny – Veszprém FC 3-1 A vérmes habitusáról híres Vágó Attila már a második percben ordította, hogy ébredj már fel, mert Godslove a bizonytalan veszprémi védők között kapufára lőtte a labdát. Ijesztő volt a mislenyi fölény, ami a 18. percben érett góllá. Ezután is támadott a Kozármisleny, majd a félidő vége felé már veszprémi helyzetek is voltak, de forduláskor még egy gólos hazai vezetés volt. Aztán jött a múlt héten a Fradi bal oldalát oda meg vissza szopató Vitomir Nikolin a vendégeknél, jöttek a helyzetek is, és az 51. percben egyenlített Alex, a veszprémi kulibali. Ezután érkeztek is a veszprémi helyzetek, amik kimaradtak sorra, a Kozármisleny pedig két óriási védelmi hibát kihasználva behúzta a meccset. Összességében megérdemelten nyert a Misleny az ementáli típusú védelemmel felálló Veszprém ellen.

ETO II – Sopron 4-1 Megyei rangadó volt nyugaton, méghozzá zöld-fehér lila rangadó. Mindkét csapatnak három-három pontja, így lehetett menni hőbörögni. Háromszázan ki is mentek, aztán jó gyorsan csendbe maradtak, mert vezetést szerzett a Sopron, akit néhány tucat félmeztelen és ugráló férfi kísért el a szomszéd várba. Bausz egy 30 méteres gólpasszt csukázott a győri kapuba. Nem sokkal később egyenlített a Győr és átvette az irányítást. A Sopron eltűnt a pályáról, sőt a második félidő elején egy felesleges kiállítás  után a Győr felőrölte őket. Lőttek három gólt, mindhármat szép kényszerítő előzte meg, a gólszerzők sorrendben: Varga, Horváth, Molnár és Nyitrai.

BKV Előre - Paks II 3-2 A közlekedésiek végig a kezükben tartották a meccset, az elején elmentek kettővel és hiába játszott a paksiaknál Magasföldi, ő is csak szépíteni tudott.