HTML

Címkék

abszurd (12) ahülye (48) átigazolás (26) beharangozó (272) bohócliga (358) championship (12) debrecen (33) détáridöme (14) diósgyőr (16) dzsudzsák (28) eb (37) egervári (22) fc fehérvár (15) feltámadás (57) fradi (54) gera (21) győr (17) haladás (13) hemi bácsi (11) hercegfalvi (10) hét magyarja (22) hónap magyarja (10) honvéd (49) hülyebíró (12) huszti (14) jhn (32) kaposvár (11) keleti csoport (19) kisteleki (12) koman (10) kommentverseny (44) kupaellenfél (20) kupatipp (15) loki (13) magyar (141) mezey (11) mlsz (38) mtk (19) nb2 (87) németh krisztián (16) nemzetisport (13) nyugaticsoport (59) önérzetes (33) összefoglaló (110) reac (12) sör (11) statisztika (14) szavazás (11) szurker (32) tippjáték (229) tippmix peti (11) torghelle (15) tőzsér (12) u20 (15) utánpótlás (15) ute (19) válogatott (168) várhidi (15) vasas (21) vendégszerző (21) videó (87) videoton (15) visszatekintő (10) Címkefelhő

Friss topikok

• Stefan Derrick: Nagyrészt egyetértek a fentiekkel. Szerintem akkor lett volna időszerű ennek a bevezetése, ha max.... (2022.03.11. 15:03) VBK
  • kétballáb: Imádtam a tippjátékot, néha még most is olvasgatom a régi bejegyzéseket. Szép volt, jó volt, szíve... (2021.11.20. 13:34) Sarokba állítva
  • LaFire: Csatlakozom Brute-hoz :) (2020.11.11. 22:35) Nemzetközi edzőmeccs ( BL főtábla 1. forduló)

Licenc

Creative Commons Licenc

Szenzációs az Ajka! - NB2 Nyugati csoport, 5.forduló

2011.09.22. 14:17 Bastille

Gyönyörű álmom volt. Az NS címlapján egy zord, sötétedő, szürkületben álló és behavazott stadiont láttam, ami egy dagesztáni klub otthona lehetett, no nem a Macskakajáé. A címre nem emlékszem, de nagy valószínűség szerint ez lehetett: Az MTK-nak behavazott? Vagy a beteljesült téli álom, persze ez esetben Garami nagyapánk képe lett volna az első oldalon. Na, szóval azt álmodtam, hogy egy magyar csapat a második ligából UEFA kupában lavírozhat. Őszintén megmondom, nem volt az álom fenékig tejfel, de annak tükrében, hogy pont tegnapelőtt oszlott fel az R.E.M.(a zenekar nevének jelentése) és hogy a REAC-ot néggyel küldték haza a Magyar Kupa harmadik fordulóban Kanta Jóskáék, így nagyon kíváncsian várom a fejleményeket.

ETO II – FTC II 0-0 Kis időn belül a második 0-0-ját játszotta a Klement-féle kis ETO. Először a hétvégén egy dög unalmasat a kis Fradi ellen, a beszámolók is inkább a csapatok korábbi eredményeivel vannak elfoglalva, meg Ceolinnal, aki a verebesi időket meghazudtoló nagy csapatból az egyetlen visszajátszó volt. El is dönthette volna a meccset, de hibázott. Lehet a kis ETO a szerdai MK meccsre gyakorolta a taktikát, mert a nyugatosok egyik nagy esélyese, a Tatabánya volt az ellenfelük. Na, ez volt a második gól nélküli iksz. Tizenegyes párbaj, a fiatalok zavarba jöttek, mint törpe a magas piszoárnál és két büntetőt ki is hagytak. A végén –ki más- a rutinos csóka, vagyis Sitku Illés lőtte be a Tatabányát a 32 közé. És ide kívánkozik, hogy a Fradi második csapata után a Honvéd kettőt is elküldte a Magyar Kupa közeléből a Csákvár. A településen 2010-es adatok szerint 5231-en laknak és gyanúsan közel van Felcsúthoz.

Bajai LSE - Videoton-PFLA 1-0 A játék képe alapján igazságosabb lett volna a döntetlen, mondta Hartyáni mester. Összességében megérdemeltük a győzelmet, mondotta Bognár Gyuri. Az igazat megvallva az utóbbinak van igaza. A kis Vidinek alig volt helyzete, azt is kihagyta, a Baja pedig az utolsó harminc percet kivéve uralta a mérkőzést. Mladen Covic pedig akkora gólt lőtt, hogy felterjeszteném Puskás díjra. Közben tegnap mindkét csapat kupameccset játszott. A kis Vidinek a nagy ETO jutott osztályrészéül, három bekapott gól és búcsú a kupától, míg a Bajai LSE a Bólyi SE vendégeként nyert 5-2-re. A két bekapott gól Zahorecz mellőzésével magyarázható.

Sopron - Budaörs 1-0 Ellentétes félidőket láthattak a soproni nézők a felújított stadionban, ahol a majdnem legszarabb magyar sör városa az első félidőben minden száz százalékos helyzetét kihagyta. A Budaörs magára talált a második játékrészben, de nekik is minden kimaradt, így gyanús volt a nullanulla, mikor egy budaörsi kapufáról induló kontrát Bausz Róbert helyezett a vendégek kapujába. A Budaörs az év során a kiesés ellen fog küzdeni, míg a Sopron kezd masszív középcsapattá érni. A kupában mindkét csapat bohócliggeres ellen küzdött. Míg a Sopron a Halitól, addig a Budaörs a Vasastól kapott ki 2-0-ra hazai pályán.

Dunaújváros-Pálhalma - Kozármisleny 0-1 Az első félidőben még akadt néhány gyenge próbálkozása a hazaiaknak, de nem róluk szólt ez a meccs. Összességében az erőlködésről, ugyanis a hazaiak erőlködve védekeztek, a vendégek meg támadtak. Vagy két tucat mislenyi akcióból egy szöglet után Fodor fejelte be a győztes gólt. Salamon Miklósék nagyon nagy bajban vannak, öt fordulót követően még gólt sem rúgtak. A Misleny pedig, ha hattal többet rúg ezen a meccsen, akár még első is lehetne, így csak a negyedik. Kupacsatája is volt a két érintett félnek, Kóczián és Salamon csapata 0-3-mal búcsúzott, a közlekedésiek búcsúztatták őket, a Kozármisleny pedig a könnyebb ellenfélnek ígérkezett hartaiakat verték 4-2-re.

MTK - Ajka 1-2 Pár hete a méltán hírhedt Nemzeti Sport olyanokat írogatott, hogy az MTK-nak vállrándítás az enbékettő, persze a huszonháromszoros bajnoki címet mindig odabiggyesztették a nevük elé. Aztán tessék! Szoptak egyet hazai pályán. Az első félidőben voltak helyzetek, de ezek pontatlanul fejeződtek be és az MTK, ahogyan Artner Tamás mondta, nem készült Ajkából. Egy lökdösődés után, a 34. percben kiállították Hajdú Sándort és így emberelőnyben tolta végig a bakonyi csapat. És ez lett a veszte Garamiéknak, akiknek a kapujához egyre gyakrabban felért a vendégcsapat és hát az Ajka csodafegyvere, a pontrúgás, ez esetben a szöglet rövid időn belül kétszer mattolta Szekeres Adriánékat. Mihalecz megint gólt szerzett és szerény maradt, különben már nem itt lenne. Szépített aztán az MTK, de kit érdekel, sűrűsödik a mezőny! A kupában a már említett kék-fehérek 4-0-lal léptek túl a REAC-on, míg az Ajka Gyirmóton játszott remek meccset. Hat gól, tizenkét sárga, hosszabbítás, tizenegyes párbaj. Végül a Gyirmót ment tovább 5-4-gyel.

Paks II - Gyirmót 0-1 Az a megérzésünk, hogy a Gyirmót kevés, mint erdőtűzhöz a vízipisztoly, de most mégis komoly sanszuk volt, hogy felzárkózzanak. Botlott az MTK és a Tatabánya, nekik pedig a frissen feljutott Paksot kellett elintézniük, és ezt Weitner Ádám 36. percben szerzett góljával meg is tették! De mégis fel kell tennünk a kérdést, amit odaszegezünk a nyugati végekre, hogy gyirmótiak, ti fel akartok jutni? Soós mester szúrós tekintetétől reszkessen hát az első négy helyezett!

Tatabánya - BKV Előre 0-2 Tatabányán felhúzták a Grosicsos linóleumot, Mészöly Kálmán bocsánatot kért, veretlenek, egy volt ikon a vezetőedző, pár hete volt a sörgőzös Bányász napok, itt van a Nemzetvezető, népünk színművészetének bélái károlyai, Nemcsák és Eperjes Károly, tehát szinte minden tökéletes! Csak hát, ha egy hétig fociztak volna, akkor sem rúgnak gólt. A békávésok meg az első félidő végén két kontrából két gólt szereztek, méghozzá mindkettőt Selei András.  Értetek sírnak a tatabányai lányok!

Veszprém FC - SZTK -Erima 1-1 Várhidi és Vágó mester a kispadoknál, egyszóval inkább az oldalvonalnál volt izgalmasabb a meccs. Ehhez persze kellett Kovács sporttárs, akinek a közeljövőben áramvezetési praktikákat ajánlanánk, mintsem enbékettes meccseket.  Nem volt jó a meccs, a bírói bakikról szólt, az első félidőben az SZTK a közhelyes meddő mezőnyfölényét váltotta gólra, majd a második félidőben a rugdosódás, a Jászai Mari díjas homorítások és a szurkolói szájakból érkező kurvanyázások közepette Hegedűs Gyula gyönyörű szabadrúgással egyenlített!