HTML

Címkék

abszurd (12) ahülye (48) átigazolás (26) beharangozó (272) bohócliga (358) championship (12) debrecen (33) détáridöme (14) diósgyőr (16) dzsudzsák (28) eb (37) egervári (22) fc fehérvár (15) feltámadás (57) fradi (54) gera (21) győr (17) haladás (13) hemi bácsi (11) hercegfalvi (10) hét magyarja (22) hónap magyarja (10) honvéd (49) hülyebíró (12) huszti (14) jhn (32) kaposvár (11) keleti csoport (19) kisteleki (12) koman (10) kommentverseny (44) kupaellenfél (20) kupatipp (15) loki (13) magyar (141) mezey (11) mlsz (38) mtk (19) nb2 (87) németh krisztián (16) nemzetisport (13) nyugaticsoport (59) önérzetes (33) összefoglaló (110) reac (12) sör (11) statisztika (14) szavazás (11) szurker (32) tippjáték (229) tippmix peti (11) torghelle (15) tőzsér (12) u20 (15) utánpótlás (15) ute (19) válogatott (168) várhidi (15) vasas (21) vendégszerző (21) videó (87) videoton (15) visszatekintő (10) Címkefelhő

Friss topikok

• Stefan Derrick: Nagyrészt egyetértek a fentiekkel. Szerintem akkor lett volna időszerű ennek a bevezetése, ha max.... (2022.03.11. 15:03) VBK
  • kétballáb: Imádtam a tippjátékot, néha még most is olvasgatom a régi bejegyzéseket. Szép volt, jó volt, szíve... (2021.11.20. 13:34) Sarokba állítva
  • LaFire: Csatlakozom Brute-hoz :) (2020.11.11. 22:35) Nemzetközi edzőmeccs ( BL főtábla 1. forduló)

Licenc

Creative Commons Licenc

Keresett a Feri...! - NB2 Nyugati csoport, 10.-11. forduló

2011.10.26. 05:33 Bastille

...milyen Feri? Hat pontos MTK előny és Csiki Norbert, aki eldöntötte a rangadót és sorozatban harmadszor volt eredményes. Meglepő hazai vereség Kozármislenyben. Megvan az első győzelme a Dunaújvárosnak. Remek hajrá Ajkán. Ezek címszavakban az NB2 nyugatjának legfontosabb eseményei, a többi néma csend és papírforma. A következő fordulóban izgalmas meccsek annyira nem lesznek, de néhány érdekes összecsapás ígérkezik. Lesz győri rangadó, Bajára érkezhet pofonért a most kicsit magabiztos MTK és az Üllői útra buszozik a Kozármisleny. És megérkezett közénk Horváth Feri!

Dunaújváros-Pálhalma – Bajai LSE 2-1 Hát, ha múlt héten az emtékások nagy arcát emlegettük, amit még Csiki, mint jó plasztikai sebész tudott orvosolni, akkor most a bajaiak arcméretéből adódó gondjaikat még a legjobb orvos sem tudta volna rendbe rakni. Persze lehet hivatkozni itt a tíz napon belüli negyedik tétmeccsre, a csere kapusra, a kapushibára, a kapufákra, de minek! Örüljünk, hogy Salamonék megszerezték az első győzelmüket! Már a második percben gólt szereztek Márki révén, amit aztán nyolc percre rá egalizált a Baja, de a középkezdésből beállította a végeredményt az első gólt is jegyző Márki, így ő a meccs hőse.

MTK – Tatabánya 1-0 Ez a mérkőzés a nagybetűs rangadó idén Nyugaton. Mégis egy Ságod – Pernyéspuszta vagy egy Nagybaracska – Szeremle izgalmasabbnak tűnik. Az MTK az első félidőben labdabirtoklás és helyzetek terén is fölül múlja riválisát, míg a második félidőben már a gólok számában is. Csiki Norbert az elmúlt három meccsen öt gólt hintett, így ő az aktuális kisjézus, az összefoglaló végére pedig ide idézzük Kiprich úr mestermérlegét: „Az MTK-nak volt több helyzete, ezek közül egyet értékesített, s megnyerte a mérkőzést.” Tuti, mikor kérdezték, már a stampóra gondolt, meg az ezüst Marlboro-ra. (Bajnok az MTK!)

Videoton-PFLA – Budaörs 5-1 A Vidi idén még nem nyert otthon és a meccs elején úgy tűnt, hogy ez így is marad. Rögtön két helyzetet alakított ki a vendégcsapat, amiből egyet értékesített Papp Gábor, majd szövegelés után kiállítatta magát, sőt Lucsánszky mester ezután idegből lefejelhette a kispadot, mint vak bálna a torpedót, mert a nézőtérre száműzték. A második félidőben pediglen kijöttek a Hartyáni kölykök és kitalálták, hogy akkor most nyerjük meg az első hazai meccsünket. Máté Jani hármat lőtt, Margitics és Nagy egyet-egyet, sőt gólpasszt adott Orbán Gazsi.

Kozármisleny – Sopron 1-3 Maradjunk annyiban, hogy a Sopronnak már kijárt a bravúr, ezen a hétvégén ez össze is jött. Nem támadtak sokat, mégis szereztek három gólt, a Misleny kispadjára pedig hiába ült le eltiltását letöltve Márton Gábor, csapata elég gyatrán játszott. A helyzeteit a soproni kapus keze közé lőtték, ahol pedig bravúr kellett, ott Borsi remekelt. A mérkőzés végén már ölte a focit a Sopron, ahogy tette azt múlt héten a Misleny Baján, így már hetedik a Sopron és sűrűsödik a középmezőny, mint az absztinens vére a Kapufa Sörözőben.

Paks II – Veszprém 1-1 A Paks semmi különöset nem mutatott, egyszerűen küzdött, de azt most nagyon. Thiago gólja után még tizenegyest is hibázott a Veszprém, majd nagy meglepetésre kiegyenlített a Paks. Ezután emberhátrányba kerültek, de hiába próbált nyögve nyelősen begyötörni egy gólt a bakonyi csapat, a tolnai zöld-fehérek hősiesen védekezve tartottak otthon egy pontot.

BKV Előre – ETO II 0-2  A vendégeknek fel kell kötni a gatyájukat, hogy méltóak legyenek Csertőiék remekléséhez. Ezt most hozták is becsülettel, mert a pár hete fonalat vesztett BKV egy ideig nem fog talpra állni. Így tíz forduló után tizenegy ponttal 12. a kis ETO.

Ajka – FTC II 3-3 Miközben az Üllői úton a vendégek első csapata megérdemelt beb*szásra predesztinálta vezetőedzőjüket, addig a kicsiknek Ajkán kellett domborítani. Rúgtak ők is hármat, és a 84. percben 1-3 volt az állás, mégis sikerült két pontot Ajkán hagyni Lipcseiéknek. Szomorúak lehettek, kárpótolhatta őket a csapatbuszon elolvasott sms, „megb*sztuk a lilákat, siessetek, fogy a sör!”

Gyirmót – SZTK-Erima 2-1 A jámbor Horváth Ferenc ült már a vendég kispadon, hogy megpróbálja betölteni azt az űrt, amit Várhidi ’felfedezem a ráckevei kistérség tehetségeit’ Péter hagyott maga után. Szép gólok születtek, de a tudás különbség egy gólban megmutatkozott. Az újdonsült vezetőedző szerint a döntetlen reálisabb eredmény lett volna, ezekre a játékosokra lehet alapozni és a bíró sajnos a pálya tartozéka.

És akkor következzék a 11. forduló pár mondatos beharangozója!

FTC II – Kozármisleny Ez a helyezések alapján rangadónak minősül, de alsó hangon is izgalmas összecsapásnak. Alapból azt mondanánk, hogy a Misleny elhozza a három pontot, de hétvégén kikaptak otthon, míg az Üllői úton most minden nagyon jó és minden nagyon szép, leszámítva az ajkai meccs utolsó hét percét. Tipp: 2-2

Bajai LSE – MTK A hazaiaknak lesz miért kárpótolni a szurkolóiakat, mert értékes három pontot herdáltak el a múlt hét végén, míg az MTK nyugodtan buszozik 180 km-t délnek. Legyen már izgalmas egy kicsit a bajnokság. Rajtam nem fog múlni. Tipp: 1-1

Budaörs – BKV Előre Egyik csapat sincs top formában, sőt a vendégek öt hete érezték a győzelem ízét utoljára a most már pontok hiányától habzó szájukban. Budaörsön pedig lassan a kiesés méla bűze fog keringeni, ha nem kezdik el gyűjteni a pontokat. Tipp: 0-0

SZTK-Erima – Ajka Horváth Feri most a mennybe megy, sőt az is lehet, hogy az ajkai csodacsapat széthullni kényszerül, ha Artner Tamást elhappolja a Pápa a mostanra bizton borgőzös Véber Gyuri helyére. És Mihalecz még mindig sehol. Tipp: 2-0

Veszprém – Videoton-PFLA Botló Béla és Kenesei Kenó elintézte a Veszprémet kedden a Kupában, most helyre pofozhatják a renoméjukat, de a kis Vidi most nyert két meccset egyhuzamban. Legyen egy jó meccs, sok gól és béke. Tipp: 3-3

Sopron – Dunaújváros-Pálhalma Mindkét csapat magára talált és két olyan gárdát gyűrt le a múlt hét végén, akiket a tabella első feléhez sorolunk. Kíváncsian várjuk, hogy a deffenzív Sopron milyen játékstílust választ a tök utolsó és mindig nyílt sisakos játékot játszó vendégek ellen. Tipp: 2-3

Tatabánya – Paks II Azért szégyen lenne ezt a meccset nem hozni a feljutásra vágyó Bányászoknak. Tipp: 3-0

ETO II – Gyirmót Na és itt a városi rangadó, amit a vendégeknek hozniuk kell, hátha botlik az MTK Baján. Viszik is haza a három pontot, mert a dunaparti 1-4 óta csak nyerik a meccseket. Tipp: 0-1