"...a negyedosztályú futballista az nem egy elfuserált első osztályú, nem egy tehetségtelen másodosztályú vagy egy fegyelmezetlen, frusztrált harmadosztályú. Minden szintnek megvan a nívója, ez egy jól hierarchizált szakma, egy jó negyedosztályú játékos az egy jó játékos a negyedosztályban." (Esterházy Péter - BLASZ II.-es futballista)
A soron következett hétvégén a III. Kerület csapatát látogattuk meg. Bevallom őszintén, hogy egy személyes évforduló miatt roppant ingatag gyomorral és meghurcolt kinézettel pattantam fel a Margit hídnál a HÉV-re, amivel a Filatorigát megállóig robogtam. Onnan 10 perces séta következett a III. kerületi Kalap utcáig, hogy 13.30-kor elkezdődött III. Kerület TVE - Fővárosi Vízművek meccset tekintsem meg. Amúgy a 9-es busszal is lehet menni, sőt azzal menjetek inkább, közelebb rak le. A hazaiak az első helyen, a vendégek a harmadik helyen várták a találkozót, tehát a forduló rangadóját néztük meg.
Mi mással kezdődjön a meggyötört gyomor és a darabjaira hullt lélek napja, mint fasírttal és pálinkával.
A Kalap utcához közeledve látjuk, hogy lesz beugró, ugyanis néhány kerítésen túlra szakadt magyarfoci szurkoló nem bírja kispórolni a költségvetéséből a belépő összegét.
Az óbudai csapat székhelye az idők során semmit nem változott.
A III. Kerület egyébként a harmadik legidősebb sportklubja kis hazánknak, 1887. január 24-én alapították.
A legnagyobb sikernek a klub honlapja az 1996-os az első osztályba való feljutást tartja. Pedig Magyar Kupát is nyertek.
A magyar foci legnagyobb dögszagában, 2000 környékén Csepelen játszott az Óbuda, miközben az utánpótlást a III. kerületben hagyták.
HAJRÁ KERÜLET, ELSŐ A BECSÜLET! - 500 magyar pénz volt a belépő - megérte!
Meggyötört gyomor, mikor már pár fasírt benne pihen, és jótékony hatását is fejti a pálinka, akkor azért rájön, hogy tesztelni kell a rántott húsos szendvicset.
Rengeteg féle sör és rántott húsos szendvics van (sertés, csirke, pulyka), de lehet vásárolni mignont is. (Üveges Dreher + rántott húsos szenya = 720Ft)
Amúgy a legmagasabb nézőszám 12.000 fő volt egy Fradi elleni meccsen, 1998.08.01-jén.
A Fradi ellen érte el a legnagyobb sikerét is a kék-fehér csapat, Magyar Kupát nyertek 1931. május 25-én. 4-1-re nyertek Zilahi mesterhármasával, amihez Győri tette hozzá még a maga gólját.
Kedvenc büfém lett a kerületi. Óriási választék, kiváló emberek, ablakból lehet nézni a meccset és hát ott a mignon is.
Ez pedig, hölgyeim és uraim, minden idők budija, a látvány mindent magyaráz!
A félidőben 2-1-re állt a rangadó, át is mentem a béközépbe, ahol kézről-kézre ment egy unicumos gömb és valaki Bavaria sört is ivott, ami az egyik kedvenc söröm és nem ittam 4-5 éve. Amúgy a kedvenc zrikám: "Mi van Vízmű, nektek nem csökkentették a rezsit?!?"
A hazai csapat két leghíresebb játékosa Bíró Sándor (53 válogatottság) és Kompóti-Kléber Gábor (23 válogatottság).
Híres játékosuk még MacBeth Sibaya dél-afrikai válogatott, aki itt kezdte, de a Rubin Kazan-nal orosz bajnok lett.
Ez már azon pillanatok egyike, amikor az óbudaiak elkezdték sorozatban lőni a gólokat. A három Vízmű szurkoló, akik hősiesen kísérték el csapatukat, olyan üres volt a tekintetük, mint a Vízmű védelem.
III. Kerület TVE - Fővárosi Vízművek 6-1 (2-1)
Gólszerzők: Horváth Levente (3), Móczó Norbert (2), Kaszai Gábor, illetve Kaltenekker Attila.
A mérkőzés végén majdnem bíró verés volt, óriási szövegek, gyerekek, anyukák, majd 500 ember, boldogság.
Köszönjük szépen!