Állítja, nincs igény 16 első osztályú csapatra Magyarországon. Hajlunk rá, hogy igaza van. Gazdasági szempontból mindenképp. A Sopron-REAC-ot, mint egyesülést kész tényként kezelhetjük, függetlenül attól, hogy a ligakupában még REAC-ként vitézkednek. A Tatabánya a héten kijelentette, hogy biztosan kiseik. Első körben eladták a legjobbjaikat – elképesztő, hogy egy 15 meccsen 5 pontot gyűjtő csapat vezetője szájából kiszalad a „legjobbak” kifejezés. Az még szánalmasabb, hogy ezek a játékosok élcsapatokba mentek. Második körben nyafogtak kicsit az önkormányzat miatt, aki nem építi ki a stadion világítását. Egy piaci vállalkozás számon kéri az államon, hogy nem tartja el. Ahogy a Demagóg utca Egyetem tér sarkán lévő műintézményben mondták, ilyenkor mindenkinek joga van követelőzni. Én mészöly sámán, mint magyar állampolgár, és jogi személy elvárom az államtól, hogy adjon nekem minden hónapban 500 ezer forintot. Olcsóbb vagyok, mint egy focicsapat, és legalább annyi embert boldogítok, mint ahányan kijárnak a bányász meccseire. (Nagy a család). Egyébként csak emiatt nem akarnak bent maradni, hiszen jövőre villany nélkül úgysem indulhatnak, így minek törni magukat. A sportemberi tartás smafu, urak? Tatabánya köszönjük, leülhet. Tárna mélyére, hamar, hamar…
Paks. Parádés játékosállomány, enyhe vizelettartási problémákkal. Hasonló okokból, mint a bányászok idegenbe kényszerülnek tavasszal. Pécsre költöznek, de állítják, kész lesz a villany március végére. Állítom, hogy önkormányzati pénzből. Ezúton zombi tibi nevében követelek 200 ezer forintot az államtól. Zombi magas intelligánciájú, kedves ember, extra nagy családdal. Neki is jár.
Izgalmas lenne látni egy olyan kimutatást, hogy a magyar futballban mozgó pénzek hány százaléka származik önkormányzati forrásból. Gyanítom vidéken (és főleg a másodosztályban) mellbevágó számmal találkoznánk.
Muszbek Mihály korábbi Újpest tulajdonos állítása szerint a futballisták fizetésére fordított pénzmennyiség a tévé jogdíjak és a jegybevételek összegének négyszeres. Képlet: Fizetés = (tévés zseton + jegybevétel) * 4.
Hajlunk rá, hogy a 12 csapatos NB1 (16 helyett), és a 20 csapatos NB2 (32 helyett) bőven elég. A felső ház, alsó ház, rájátszás rendszert egyszer már elvetettük. Tipp: 44 meccs, a ligakupa pedig egyetlen évet ér csak meg.
*********************************
A magyar futball Telly Savalasa, amit eddig a fejébe vett, azt végre is hajtotta. Amit nem akart azt is. Eleinte – állítása szerint – még a WC-n sem merengett arról, milyen jó is lenne ligaelnöknek lenni. De a magyar futballba mindig szeretett belekotnyeleskedni. Ekkortájt támadt fel a keleti szél, és belesusogott Kisteleki fülébe: ha már mindenképp a cápák között akarsz úszni, gondoskodj róla, hogy te legyél a legnagyobb. Ligaelnök lett. Nem túl hiteles a fürdőruhagyár elnöki székéből megváltóként tetszelegni, kellett hát egy poszt. A Liga, irányítása alatt, gyorsan megszűnt – azok a bizonyos nagyobb cápák, még az MLSZ-ben halászgattak. Kisteleki, mint bálna a heringek között, csak nézelődött. Mindenkit megnyugtatott, hogy ő csak a felszín közelében szeretne úszkálni, még véletlenül sem akar felfalni senkit. A Bozóky partjelző által vezetett brigád nem igazán hitt neki, de nem tehettek semmit, Istvánnak fürdőruhagyára van, vagyis a vízben halálos. Hamarosan új MLSZ elnököt választottak.
Abba ne menjünk bele, hogy autokrata módon intézte-e a Fradi-ügyet, vagy a szövetségi kapitány kérdést. Túl hosszú lenne.
Figyelmünket irányítsuk inkább arra a kijelentésére, hogy ő nem dönthet a 12 csapatos NB1 ügyében, csak a tulajdonosi tanács.