HTML

Címkék

abszurd (12) ahülye (48) átigazolás (26) beharangozó (272) bohócliga (358) championship (12) debrecen (33) détáridöme (14) diósgyőr (16) dzsudzsák (28) eb (37) egervári (22) fc fehérvár (15) feltámadás (57) fradi (54) gera (21) győr (17) haladás (13) hemi bácsi (11) hercegfalvi (10) hét magyarja (22) hónap magyarja (10) honvéd (49) hülyebíró (12) huszti (14) jhn (32) kaposvár (11) keleti csoport (19) kisteleki (12) koman (10) kommentverseny (44) kupaellenfél (20) kupatipp (15) loki (13) magyar (141) mezey (11) mlsz (38) mtk (19) nb2 (87) németh krisztián (16) nemzetisport (13) nyugaticsoport (59) önérzetes (33) összefoglaló (110) reac (12) sör (11) statisztika (14) szavazás (11) szurker (32) tippjáték (229) tippmix peti (11) torghelle (15) tőzsér (12) u20 (15) utánpótlás (15) ute (19) válogatott (168) várhidi (15) vasas (21) vendégszerző (21) videó (87) videoton (15) visszatekintő (10) Címkefelhő

Friss topikok

• Stefan Derrick: Nagyrészt egyetértek a fentiekkel. Szerintem akkor lett volna időszerű ennek a bevezetése, ha max.... (2022.03.11. 15:03) VBK
  • kétballáb: Imádtam a tippjátékot, néha még most is olvasgatom a régi bejegyzéseket. Szép volt, jó volt, szíve... (2021.11.20. 13:34) Sarokba állítva
  • LaFire: Csatlakozom Brute-hoz :) (2020.11.11. 22:35) Nemzetközi edzőmeccs ( BL főtábla 1. forduló)

Licenc

Creative Commons Licenc

Kupán vágott évtized - 2. rész

2010.02.03. 08:30 Black Lotus

Jó hangulatú városnézések a festői Moldovában, debreceni részről bónuszként majdnem továbbjutás mínusz négyről a Bordeaux ellen – ennyi pozitívumot tartogatott részünkre 2001 nyara és kora ősze. Az évtized első felének legharmatosabb esztendejében az egy éve még csodált Dunaújváros Győrben alapozta meg a sehol nem jegyzett ellenfelekkel szembeni eltaknyolás évtizedes honi hagyományait, szeptember végére pedig száműzettünk a nemzetközi porondról - nem sejtve, hogy egyszer még ez az időpont is elérhetetlenül távolinak tűnik majd. Visszatekintő sorozatunkban kupareprezentánsaink hőstetteit próbáljuk megénekelni, ezúttal a 2001/2002-es idényre vonatkozóan.

2001 többek között azért is volt a dekád első felének leggyengébb láncszeme, mert ez volt az egyetlen év 2000 és 2004 között, mikor az aktuális magyar bajnok nem tudta legyőzni első BL-ellenfelét. A Hajduk Split ezúttal a Ferencvárossal akaszthatott bajuszt, a párharc 180+30 percnyi lelkes birkózást hozott, többek között Gyepes kapufájával (esetében indokolt megjegyezni: nem saját, hanem az ellenfél kapufáját forgácsolta szét) megfűszerezve, de gól nélkül. A büntetőpárbajban először a IX. kerület Ronaldója, Alex Monken Arruda hibázott, ezt Szűcs még helyre tudta hozni, de a hatodik párban Dragóner ellazázott mozdulata a kiesést jelentette.

-

Hamar véget ért a kupaszezon a Dunaferr számára is, pedig a ciprusi bajnokság középcsapata, az Olympiakosz Nicosia sok mindennek tűnt, csak verhetetlennek nem. Az előítéletekre a kinti odavágó is rátett egy lapáttal, amikor a hazaiak végig futottak az eredmény után és komoly keservek árán mentették 2-2-re a találkozót. A Győrben esedékes visszavágón viszont az Egervári-tanítványok - a magyarfutballban gyakran használatos kifejezést kölcsönvéve - fejben nem voltak ott a pályán, így hiába talált be a kinti derbihez hasonlóan a Tököli-Sowunmi páros mindkét tagja, a (napjainkban a ciprusi másodosztályban savanyodó) vendégek ugyanis négyet rámoltak be Petrynek és megerőltetés nélkül léptek tovább.

Dunaferr
4-6
Olympiakosz Nicosia (ciprusi)
Sowunmi (2),
Tököli (2)

Jobban járt a Debrecen a Nistru Otaci ellenében: a hazai mérkőzés első félidejében a Bajzát-Ulveczki tandem áldásos tevékenységének köszönhetően tíz perc alatt iktatták a Hajdúságban a moldáv dossziét. A második játékrészben a Gázszeres formáját már csak rövid időszakokra felidéző Tiber Krisztián is a vendégek fejére koppintott. A visszavágón igencsak felejthető színvonalú mérkőzésen egygólos győzelemmel vigasztalódtak a Nistru hívei.

Az első forduló sorsolásakor viszont elpártolt a Loki mellől a szerencse: a francia kapcsolat ezúttal a Girondins Bordeaux képében jelentkezett. A borvidék ránézésre is erős csapata váratlan segítséget is kapott Sketianitól, aki a kinti mérkőzés első félidejének hajrájában 3 perc alatt kegyeskedett két sárgával kiállíttatni magát. Nemes gesztusát a hazaiak a második félidőben három góllal honorálták, így 5-1-es előnnyel érkeztek a nagyerdei visszavágóra. Itt is a szünet előtt pörögtek fel az események, amikor maga Plókai Attila büntetett egy fejesgóllal. A ritka jelenség (amely a videón 4:48-nál lassítva megtekinthető) sokkolta a vendégeket, így a második félidő közepén Kerekes rámolhatott be egy duplát. A 66. perctől a DVSC egyetlen gólra volt a csodától, de a varázslat csak a 80. percig lógott a levegőben. Ekkor lesújtott Pauleta pallosa, így a bohócliga fanatikusainak, valamint (a jópofa embléma kivételével) temetkezési vállalkozókat idéző göncben feszítő Pajkos Jánosnak maradt a meccs végi sajnálkozás.

Kerekes (2), Plókai, Tiber

Az Intertotóban a „Tatabánya reloaded” szabály érvényesült. A bányászok első mérkőzésükön, hazai pályán alaposan ráijesztettek a hazai közvéleményre, mivel a rettegett (korábbi nemzetközi kupaszereplései során mindannyiszor az első párharcban elhasaló) örmény Shirak a 90. percben még 3-1-re vezetett a Ságvári Endre utcában (Nem a Shirak volt az első fecske a volt Szovjetunióból, amelyiket teljesen ismeretlenként könyveltünk el, mégis kiadósan belecsulázott büszkeségeink főztjébe. A sort a Teksztyilscsik Kamisin nyitotta, amely érdekes módon orosz létére is viszonylag ismeretlen volt a hazai közvélemény előtt – egészen 1994 nyaráig, amikor Moszkvában 6-1 arányban szétporlasztotta a Békéscsabát. A textilgyáriak egyébként történetük legnagyobb sikerét érték el azzal, hogy a viharsarki gárda testén keresztül bejutottak az UEFA-kupa 2. fordulójába. Később a csapat lába alól kicsúszott a talaj, 2002-től már az orosz negyedosztályban vergődtek. Innen még visszakászálódtak a harmadosztályba, de 2008-at már ismét a negyedik vonalban töltötték. 2009. májusában Kamisin polgármestere határozat formájában feloszlatta a klubot.) Végül a 92. percben Bajkusa kozmetikázta a végeredményt, amelyből a csapat ihletet merített és a kinti mérkőzésen (Pekovics 86. percben bevitt kegyelemdöfésével) 3-1-es győzelemmel terelte a helyes mederbe az eseményeket.    A második kör jóval simábban alakult a moldáv Tiligul Tiraspol ellenében, az idegenben elért 1-1-es döntetlen megalapozta a hazai pályán bemutatott, 4-0 arányú győzelemmel végződő örömjátékot. A párharc kulcsfigurájának a mindkét mérkőzésen gólt szerző Tüske Roland bizonyult (aki karrierje csúcsán, 2003-ban néhány hónapig a brazil élvonalbeli Atletico Paranaense állományába tartozott - lásd bemutatását a képen - és legalább olyan nélkülözhetetlennek bizonyult a csapatnál, mint Waltner Robi a Boca Juniorsban). A harmadik fordulóban felszolgált olasz Brescia viszont túlságosan rágós falatnak bizonyult: bár a kinti mérkőzésen az egy félidős emberhátrány dacára is sikerült bíztató eredményt elérni (2-1-es vereség, Tüske újabb villanásával), a visszavágón a taljánok behúzták a döntetlent és ezzel a továbbjutást is.