HTML

Címkék

abszurd (12) ahülye (48) átigazolás (26) beharangozó (272) bohócliga (358) championship (12) debrecen (33) détáridöme (14) diósgyőr (16) dzsudzsák (28) eb (37) egervári (22) fc fehérvár (15) feltámadás (57) fradi (54) gera (21) győr (17) haladás (13) hemi bácsi (11) hercegfalvi (10) hét magyarja (22) hónap magyarja (10) honvéd (49) hülyebíró (12) huszti (14) jhn (32) kaposvár (11) keleti csoport (19) kisteleki (12) koman (10) kommentverseny (44) kupaellenfél (20) kupatipp (15) loki (13) magyar (141) mezey (11) mlsz (38) mtk (19) nb2 (87) németh krisztián (16) nemzetisport (13) nyugaticsoport (59) önérzetes (33) összefoglaló (110) reac (12) sör (11) statisztika (14) szavazás (11) szurker (32) tippjáték (229) tippmix peti (11) torghelle (15) tőzsér (12) u20 (15) utánpótlás (15) ute (19) válogatott (168) várhidi (15) vasas (21) vendégszerző (21) videó (87) videoton (15) visszatekintő (10) Címkefelhő

Friss topikok

• Stefan Derrick: Nagyrészt egyetértek a fentiekkel. Szerintem akkor lett volna időszerű ennek a bevezetése, ha max.... (2022.03.11. 15:03) VBK
  • kétballáb: Imádtam a tippjátékot, néha még most is olvasgatom a régi bejegyzéseket. Szép volt, jó volt, szíve... (2021.11.20. 13:34) Sarokba állítva
  • LaFire: Csatlakozom Brute-hoz :) (2020.11.11. 22:35) Nemzetközi edzőmeccs ( BL főtábla 1. forduló)

Licenc

Creative Commons Licenc

Nyugaton a helyzet változatlan - NB2 Nyugati csoport, 13. forduló

2010.11.09. 16:54 Bastille

Az NB2 Nyugati csoportjának tizenharmadik fordulóját rendezték a november 6.-7.-ei hétvégén. Sok kérdésre vártuk a választ, többek között arra, hogy a két, nyilvánosan pénz szűkében lévő klub kiáll e meccset játszani, hogy a Pécs zárkózik e az élvonalhoz, hogy a Tatabánya vagy az Ajka zárkózik e a Péccsel, botlik e a Baja, meglepetés lesz e, valami coming out, bármi. Keletre meg üzenjük, az ország ezen fertályán is mindenki iszik, feltehetőleg. Jórészt emiatt is rendhagyó és kissé ingerszegény összefoglalót olvashattok videókkal, kedves ismerősökkel, jubileummal.

Itt a képen pedig Lauer Henrik, akinek a vérében van a foci és klubjához való hűsége, ami megkoronázta a hétvégi mislenyi centenáriumot!

A Barcs úgy néz ki, csak otthon hajlandó játszani. Múlt héten a fizetések folyósításának hiányában nem utaztak el a hatvan pár kilóméterre lévő Pécs városába, na most azóta vagy kifizették őket, vagy a játékosoknak nem volt jobb program szombat délutánra. Ellenfélként a tabella hátsó fertályán tartózkodó Honvéd II érkezett, akik az utolsó négy meccsükön két pontot szereztek, két nullanullával. Nem is piszkítottak bele a barcsi sziesztába, ahogy Ákos sporttárs sem. Előbb a második percben, aztán az ötvenhetedik percben megítélt büntetőt is magabiztosan rúgták Kunsági kapujába a barcsiak, hogy aztán még egy akció góllal koronázzák meg a barcsi futballban hívők szombati szertarását. A Barcs komoly gondjai ellenére a hetedik helyen nyugaton, a Honvéd meg valahol a tabella végén. [Barcsi SC – Honvéd II 3-0]

Igazi hatpontos meccset rendeztek Tatabányán, ahova a jól menő Ajka látogatott. Igazi háromesélyesnek tűnt tehát az összecsapás, főleg, mert a bányászok rég nem nyertek meccset, az Ajka pedig kezd több, mint magabiztos középcsapattá válni. Herédi Attila okosan embert állított Mihaleczre, az ajkai gólistenre és brutálisan megszervezte a tatabányai védelmet ezután pedig támadás. Már a kilencedik percben felsőkapufás góllal szerzik meg a vezetést,  majd a félidő derekán egy ajkai lesgól, küzdelem, egynull, szünet, sör. Aztán jött a második félidő és az ajkaiak, ha már volt lesgóljuk, gondolták szereznek egy öngólt is, hogy aztán kettőnullánál a már fentebb nevesített ajkai gólfelelős egy szögletnél maradt egyedül, állítva be ezzel a kettőegyes tatabányai sikert. Jövő héten a K’misleny utazik Ajkára, ami iksz-egyes meccsnek tűnik, míg a bányászok Bajára mennek, ahol egy felforgatott védelem várja Herédi mester tanítványait. Bízunk benne, hogy nem lesz döntetlen a rangadó. [FC Tatabánya – FC Ajka 2-1]

A Bakonyba utazott a Bajai LSE, hogy megküzdjön a tetszhalott Veszprémmel. Múlt héten a Veszprém kikapott a bakonyi rangadón egy közepesen játszó Ajkától kettőnullra, a bajaiak pedig verték V. Péter vezette Szigetszentmiklóst, szerdán pedig szorongatták Mezey bá tökeit majd egy félidőn át. Országos kettes. Kilencedik percben már egy jogos tizenegyest értékesít is Kormos, magabiztos bajai mezőnyfölény, a veszprémi csapat általában csak szemmel és lépésben követi a labdát. Aztán a félidő végén a fordulóról fordulóra jobb Frőhlich bebiztosítja a vezetést. A szünet után a Veszprém – a becsületére legyen mondva – kitámadott, ami három bajai kontrát eredményezett. És a három kontra végén, három rossz döntést. A mérkőzést uralta a Baja, a második félidőben kicsit élvezetesebb lett a meccs a rohanástól, szabálytalanságoktól. Szili egy szabadrúgást becsületesen be is varrt a bal felsőbe, aminek mondjuk rohadt kevesen örültek ott a pálya szélén, de a meccs vége a Veszprémé lett. A hosszabbításban a kis Szöllőskei elé került a labda és kapásból tüzelt, felső léc, gól. Két kiállítás is volt, a vége egyhárom. Jövő héten alsóházi rangadó lesz, Kaposvölgye-Veszprém, szerintem kettes, míg a Baja a lendületben lévő Tatabányát fogadja, de erről már beszéltünk. Itt meg értékel Szili és Bognár[Veszprém FC – Bajai LSE 1-3]

A századik enbékettes meccset rendezték Kozármislenyen, nagy dolog ez egy ilyen kis településen. Ebből a száz meccsből harminckettőt megnyertek és harminchármat elvesztettek, harmincöt iksz. Tehát a mislenyiek valahogy háromesélyes meccseket játszanak. Az első gólt a Halinak rúgták, az első pont egy pápai iksz, az első győzelem pedig az ESMTK felett aratott diadal. Most pedig a vendég az ezerarcú kiismerhetetlen BKV Előre. De Soós Imre tanítványai a buszon maradtak az első félidőben, így Lauer Norbert, a mislenyi gólfelelős megszerezte a vezető gólt és bár a második félidőben már támadott a BKV, a vége egynull, Kozármislenyben még tán ma is folyik a sör a Nagy Centenárium tiszteletére. A következő fordulóban Ajkára látogat a K’misleny, a budapesti Sport utcában pedig pesti rangadóra érkezik a Fradi kettő. [Kozármisleny – BKV Előre 1-0]

Az utolsó Kaposvölgye pénzügyi gondjai ellenére elutazott a tőle száznyolcvan kilométerre lévő Szigetszentmiklósra, hogy ott mindent feltegyen a védekezésre és legalább egy pontot visszabuszoztasson Somogyba. A somogyiaknál, azaz Nagyberkin már 1925 óta van foci, pálya, labda, csapat. Hol a leventék töltötték fel, hol a téesz, hol meg a vállalkozók. Most az utóbbi pénzeli, csak hát, tudják, megszorítások. Mindenesetre éljen a Kaposvölgye, mert száznyolvan kilóméter, néha több, de játszanak. Az első félidő már szentmiklósi fölényt mutatott, de a nagyberki csapat tartotta magát és még nullanullával fordultak, hogy aztán a második félidőben a Várhidi csapat nagyjából tízpercenként gólt rúgva a legnagyobb idei győzelmét arassa. Várhidi óriási formajavulásról nyilatkozik a mérkőzés után saját csapatát illetően, akik a következő fordulóban a Mecsek fővárosába látogatnak, ahol számításaink szerint már az egy pontnak is nagyon örülnének, míg a Kaposvölgye a veszprémieket fogadja, ahol nagy küzdelem jósolható. [SZTK-Erima - Kaposvölgye VSC 4-0]

A kis Vidi két cserejátékossal utazott Budaörsre, ahol majd háromszáz perce se rúgott, se kapott gól nincs. És az, ami a Barcsnak sikerült a hatodik fordulóban, miszerint megverni a Vidit, az majdnem összejött a Budaörsnek is. Az első félórában nyom a Budaörs, csak ők vannak otthon, és láss csodát: erőfeszítéseiket siker koronázza és háromszázharmincnégy perc után megrezdül az ellenfél hálója. Méghozzá Kiss Tamás a gólszerző, aki örömében a mezét is leveszi, hogy elkönyveljük neki az első sárgáját. És a következő dramaturgiai pontja a meccsnek a gólszerző felesleges és durva szabálytalansága a félpályánál három perccel a gólja után, amiért azonnal mehet tisztálkodni. Tíz emberrel összeomlik a Budaörs, a kiállítás után három perccel jön az egyenlítő gól, majd a második félidőben Gyurcsó vezérletével végig támadva biztosítja be a győzelmet a Vidi. Budaörsön tehát megszakadtak a sorozatok, jövő héten lesz nekik igazán fontos meccs a Barcs ellen, ami erősen döntetlen szagú mérkőzés lesz, míg a Vidi II a forduló rangadóját fogja játszani a listavezető ellen. A képen a volt gázszeres Hartyáni mester és a Vidi II csonka kispada.[Budaörs SC – Videoton PFLA 1-3]

A következő mérkőzés helyszíne az Üllői út, ahova a listavezető gyirmóti kerítésszaggatók érkeztek Kiprich József vezetésével. A Fradi meg akarta nyerni a meccset, Lipcsei mester is hasonlókat nyilatkozott a meccs elején. Szóval olyan izgalmasnak ígérkezett a meccs, hogy kétszáz fizető néző előtt, egy üzemelő büfé mellett elkezdődött a meccs. Az első fél óra a Fradié volt, nyomott, helyzeteket alakított ki, lesgólt lőtt és még a malmukra hajtotta az is a vizet, hogy le kellett cserélni az ötödik percben a gyirmótiak meghatározó játékosát Böjte Csabát, aki a Lothar-éra alatt hatszor öltötte magára honunk válogatott mezét. Dragóner elöl és hátul egyaránt csinálta a dolgát, egyesek szerint kimagaslott a mezőnyből, de aztán szépen lassan a Gyirmót kezdte átvenni az irányítást, majd pedig lecsöpögött az utolsó porszem is Erdős sporttárs kvarcórájában. A második félidőben már itt is, ott is voltak helyzetek, igazi egygólos meccsé avanzsált a találkozó, de a Fradi nem tudott megbirkózni a feladattal és azzal a ténnyel, hogy az ellenfélben játszik egy Tóth Norbert nevezetű, de ez nem az a híres tóthnorbert, hanem egy másik tóthnorbert, és ez a másik gólt is szerzett. A Fradi beszopta a tóthnorbert faktort, pedig a Gyirmót eléggé kusza felállásban játszott öt sérült játékosuk miatt.  Következő héten a Sport utcában a BKV ellen szerintünk behúzza a három pontot a Fradi, míg Kiprichék az egyik legfőbb riválisukat, a kis Vidit fogadják a Ménfői út 59.-ben, ahol igazi háromesélyes mérkőzést fognak rendezni, sajnos sok sérült miatt sok hiányzóval.  [FTC II – Gyirmót FC 0-1]

És végre itt vannak a pécsiek Starkkal, Gyánóval vagy Schultz Leventével, nem beszélve öntörvényű mesterükről, Kiss Lászlóról, aki felesküdött a bajnoki címre. Ha józanul belegondolunk, akkor reális az esély, mert Gyirmóton nincs pénz, a Baja másra van predesztinálva idén, a Vidi II nem juthat fel felmenője miatt, szóval az esélyek megvannak. A Pécs utoljára a tizedik fordulóban játszott egy nullanullát a Budaörssel,bepótoltak egy meccset a Honvéddel, ahol pontokat hullajtottak, most pedig az ETO parkba utaztak esélyesként. A piros-feketék uralták az első félidőt, keretes szerkezetként két kapufa funkcionált az első félidőhöz, majd a fordulás után két sima góllal biztosították a csoport élmezőnyébe tartozás érzésének fenntartását. A Barcs ellen elmaradt meccset jogi alapon csütörtökön tárgyalják, ami után nagy valószínűséggel a pécsiek három ponttal gazdagabbak lesznek és két pontra megközelítik a három listavezetőt. Jövő héten az SZTK-Erima érkezik Pécsre, országos egyes, míg kérdés, hogy a barcsiak elutaznak e Győrbe. Meglátjuk! [Győri ETO II - PMFC 0-2]

Itt a tabella, itt pedig a góllövőlista!

Az tizenharmadik forduló tippversenyében részt vevő két megszállott delikvens közül Stefan Derrick hat találatot jegyez, amiből egy teli, míg snowblind öt találat, amiből kettő teli. A pontszámítási rendszerben ki a jobb? Amúgy meg télleg csodákra képes a keleten negatív médiavisszhangokkal felvértezett felesek nyugati, inspiráló jellege. Itt a tizennegyedik, tessék!