HTML

Címkék

abszurd (12) ahülye (48) átigazolás (26) beharangozó (272) bohócliga (358) championship (12) debrecen (33) détáridöme (14) diósgyőr (16) dzsudzsák (28) eb (37) egervári (22) fc fehérvár (15) feltámadás (57) fradi (54) gera (21) győr (17) haladás (13) hemi bácsi (11) hercegfalvi (10) hét magyarja (22) hónap magyarja (10) honvéd (49) hülyebíró (12) huszti (14) jhn (32) kaposvár (11) keleti csoport (19) kisteleki (12) koman (10) kommentverseny (44) kupaellenfél (20) kupatipp (15) loki (13) magyar (141) mezey (11) mlsz (38) mtk (19) nb2 (87) németh krisztián (16) nemzetisport (13) nyugaticsoport (59) önérzetes (33) összefoglaló (110) reac (12) sör (11) statisztika (14) szavazás (11) szurker (32) tippjáték (229) tippmix peti (11) torghelle (15) tőzsér (12) u20 (15) utánpótlás (15) ute (19) válogatott (168) várhidi (15) vasas (21) vendégszerző (21) videó (87) videoton (15) visszatekintő (10) Címkefelhő

Friss topikok

• Stefan Derrick: Nagyrészt egyetértek a fentiekkel. Szerintem akkor lett volna időszerű ennek a bevezetése, ha max.... (2022.03.11. 15:03) VBK
  • kétballáb: Imádtam a tippjátékot, néha még most is olvasgatom a régi bejegyzéseket. Szép volt, jó volt, szíve... (2021.11.20. 13:34) Sarokba állítva
  • LaFire: Csatlakozom Brute-hoz :) (2020.11.11. 22:35) Nemzetközi edzőmeccs ( BL főtábla 1. forduló)

Licenc

Creative Commons Licenc

A Gyilkos Gyirmót - NB2 Nyugati csoport, 14. forduló

2010.11.16. 22:44 Bastille

Vannak dolgok, amik nem változnak, mint a gyirmóti alázások, a sör felbecsülhetetlen eszmei értéke, vagy Kiss László arroganciája. Így K. Dezső alteregója is a détári úton indult el a hétvégén, hogy enbékettes meccset nézzen oldalbordájával, hogy aztán többek között a család-foci-alkohol szentháromságban ülje meg nemrég napvilágot látott születésnapját. Emiatt K. Dezső a hétvégi meccseken az idősek közé ment, impulzusokat gyűjtött az öregektől, beállt focizni a töltés mögött játszó lurkókkal félidőben, sorban állt sörért és szotyoláért, esélyeket latolgatott, mint minden rendes ember. Szóval K. Dezsőt nem kellett keresni, mert mindenhol ott volt, mindenkiben ott volt, a Tatabánya tizenegyesében, Várhidi bajszában, a barcsi pénztárcákban, Vezér Ádám ötösén belül, Lipcsei legörbülő szája ívében, vagy a veszprémi feltámadásban. Itt egy indokolatlan kép Rugovics Vendelről, ha már győzött a Veszprém és akkor jöjjenek a meccsek.

Az SZTK-Erima Pécsre indult az új autópályán, benn is ragadtak, így tíz perccel később kezdődött a meccs, emiatt már bizonyára Kiss Lászlóban túlcsordult az adrenalin, nem beszélve arról, hogy Várhidi, aki korábban játékosa volt a pécsi mesternek, egyszer így nyilatkozott Kissről: „Kiss László a magyar labdarúgás szemete!” Elégséges alapnak tűnt tehát a két edző presztízsharca, amihez azt is gyorsan hozzá kell tennünk, hogy Kiss Laci bá éppen az olaszokat győző mágnestábla harcost váltotta a pécsi kispadon. Na, szóval elkezdődött a meccs és a játékosok mozdulatai mintha a két edző vérmérsékletét kölcsönözték volna. Szabálytalankodások, kakaskodások mindkét oldalon, lenyelt nyelv az egyik, gólhelyzetek a másik oldalon. Még szerencse, hogy Nagy Olivér lerázta magáról a két vezetőedző keltette hangulatot és jó pár szentmiklósi védőt. A tizenegyedik percben egy gyönyörű szóló után Olivér bepassza még Wittrédi által a kapufán csattant, majd fél perc múlva ugyanezt lekopírozta Oli, de a bepasszot már Gyánó Szabolcs várta, amit tökéletesen értékesített. Aztán semmi. A csendet néhány boticsek, sípszó, vagy Várhidi intrikái törik meg, amire Kiss László csak annyit ordít a szomszédos kispadhoz: „Legalább most maradnál csendben!” Szünet. A második félidőben szerzett egy szerencsés gólt a Pécs, amit semmilyen hírforrásból nem tudtunk azonosítani, csupán annyit, hogy Sztojanovszki szerezte a hatvannegyedik percben. Az SZTK diktálta az iramot ettől függetlenül, aminek meg is lett a jussa, Kincses szépített is. A meccs után állítólag Kiss László szidta Várhidi jó édes anyját, emiatt Péter nem ment el a sajtótájékoztatóra, és ennek apropóján moralizálhatott Kiss László a maroknyi újságírónak. Videó, az első percet tényleg érdemes. Következő héten Veszprémbe megy a Pécs, ikszkettő szaga van, míg a kis Honvéd utazik Várhidiékhoz, egyes. [Pécsi MFC – SZTK-Erima 2-1]

Enbékettes viszonylatban már soknak számító hatszáz szurkoló volt kinn a napsütötte szombat kora délutánon a bajai Vasváriban, ahol az előző fordulóban magára talált Tatabánya vendégeskedett. Bognárnak a védelmet kellett foltozni sárga és piros lapok miatt, de a bányászok is felforgatott hadrenddel léptek pályára. Az első félidő közepes iramot és tatabányai mezőnyfölényt hozott, no meg helyzeteket, amit vagy elpuskáztak Herédiék, vagy pedig Herbert védett. Aztán a második félidő ötvenegyedik percében a tizenhatoson belül Rozsi (Baja) a kezével érintette a labdát, mindenhol tizi. Herbert nem háríthatta, magabiztos végrehajtás, a gólszerző Farkas Viktor. Ezután a Tatabánya visszaállt és kontrázott, Herbert pedig brutálisakat védett. A bajaiak ívelgettek, helyiek elmondása szerint egész évben nem volt ennyi ívelés Baján. Végén még teljesen amatőr módon Villám (Baja) kiállítatta magát egy elrúgott labdával. Rossz meccs volt. A tatabányai béközép és csapat biztosan hozta idegenben a három pontot. Itt képek, itt pedig két értékelés két szimpatikus edzővel. A következő héten a BLSE Kozármislenybe megy, ami vélhetően nem lesz iksz, míg a Tatabánya a nincstelen Kaposvölgyét fogadja. Nagy pénzt nyersz, ha megcsíped a kettest. Országos egyes. [Bajai LSE – Tatabánya 0-1]

Most pedig mindenkit megkövetek, mert a Gyirmót - Vidi meccset rangadónak aposztrofáltuk múlt héten. Kiprichéknek szombaton minden összejött. Sarokkal indítottak a szélen, cseleztek, mosolyogtak és gólokat rúgtak, pedig az ellenfélben játszott Présinger, Gyurcsó, Djordjic vagy Lencse. Sok helyzet volt, amelyeknek a többségét a gyirmótiak alakították ki és a kilenc, valamint a harmincnyolcadik percben kétszer is a Vidi védelem mögé kerülve tudtak gólt abszolválni, mindkétszer nemaza Tóth Norbert volt eredményes. A félidőt követően a Vidi partiban volt a Gyirmóttal, hasonlóképp sok helyzet szórakoztatta a nézőket, de a  Gyilkos Gyirmót a végére tartogatta a kegyelemdöfést. Előbb Kozmér a nyolcvanhetedik percben, majd Somodi egy iszonyatos szabadrúgással végezte ki a Vidit. Sima négynull. Videó. Jövő héten Budaörsön a Gyilkos Gyirmót, feltételezhetően kettes a meccs, míg a Puskás Suli fogadja a négyes-hatost működtető Zrt. futballcsapatát, egyesiksz. Most pedig mindannyiunknak fejet kell hajtanunk Kiprich József tudománya előtt, és ennek jegyében nézzük meg ezt a videót. A minősége enbékettes, de a tiszteletreméltó Kiprichnek is gondja volt a látással. [Gyirmót SE - Videoton PFLA 4-0]

Ajkán egy erős hazai és egy abszolút nem erős vendég középcsapat találkozott. A mérkőzés megkezdődött az ajkai sportutcában, amiről a kozarmislenyonline.hu tudosítója imígyen jegyzetelt: "Az első félóra mezőnyjátékkal telt, a kapuk egyáltalán nem forogtak veszélyben. A mély talajú pályán alig alkult ki folyamatos játék, a csapatok próbáltak 'fogást találni' az ellenfélen." Szóval semmi. A második félidőben azért akadtak ajkai helyzetek, Mihalecz, a gólvágó ott tevékenykedett a mély talajú pályán, de Gőcze kapus  magabiztosan hárítgatta azt a három-négy helyzetet. Aztán beállt milsenyi Koplárovics Béla és volt egy lövése is, de tizenhat méterről a kapu fölé lőtt. Végül a nyolvankettedik percben egy jobb oldali beadás után a labda átszállt a hosszura, ahol Pákai lövése némiképp szerencsésen a kapufa belső éléről került a kozármislenyi hálóba. Ahogy elképzelem, nagyon rossz meccs lehetett. Az utolsó őszi fordulóban a Misleny a bajaiakat fogadja, ami kettes, de könnyen iksz lehet belőle, míg az Üllői útra mennek az ajkaiak. A megérzés, hogy Lipcseiék begyűjtik a három pontot. [FC Ajka - Kozármisleny SE 1-0]

Bravúrt okozhattak volna a zöld-fehérek a szomszéd várban, hisz újra kezdő volt Tutorics és a békávésok egy összefércelt csapattal álltak ki Lipcseiék ellen, de Tutorics cserét kért a félidőben, a győzelemre pedig esélye nem volt a lelketlen Fradinak. De a legnagyobb hír a meccsen mégis az volt, hogy Vass Mátét, Vass Ádám öccsét német játékos megfigyelők kémlelik. Aztán a bkvelore.hu élvezetes beszámolója alapján a második félidő imígyen alakult: „A fordulás után annyiban változott az összkép, hogy hazai helyzetek mellett egy hazai gól is volt és Pölöskey kiállítatta magát.” Hozzátartozik a történethez, hogy nehéz helyzetekben az érzékelő szervek által vezérelve a világot látott és a Bohócligába vágyó Vezér Ádám megmentette a csapatát és a BKV behúzta a három pontot. Lipcsei a mérkőzés után felháborodásának adott hangot, egyesek szerinte nem érdemlik meg a Ferencváros mezét, többek között Danquah és a Dokkban már öreg bútordarabnak számító Abdi. A hétfői fenyítésekben informátoraink szerint a T. Ház Elnöke is részt vesz, aki leginkább korszakalkotó bajszával próbál Lipcseinek segíteni. A következő fordulóban a BKV Fehérvárra utazik, ahol szoros meccsen fog kikapni, míg a Fradi az Ajkát fogadja az Üllőin és érdekes megérzésünk az, hogy a Fradi nyerni fog. [BKV Előre SC – FTC II 1-0]

A tökutolsók találkoztak az alsóházi rangadón, ahol a pénzükért nem is, de a becsületükért küzdhetett a két csapat. A meccsen egyes források szerint száz, míg más források szerint kétszáz néző volt kinn, ami annyit jelent, hogy vagy minden tizennegyedik, vagy pedig minden hetedik nagyberki lakos megtekintette a mérkőzést. Orbán fiai, mármint a veszprémi csapat neki is esett a Kaposvölgyének és a hetedik percben meg is szerezték a vezetés, hogy aztán puhatolózzon a két csapat és fogást találjon egymáson. Jött a félidő vége és a nagyberkiek örömittasan figyelhették, hogy előbb a negyvenegyedik percben Kalmár egyenlít, majd pedig a félidő vége előtt Huzmi elé kerül a labda, lő, de Varga belekap, a kipattanó Huzmi elé kerül, a szurkolók lábujjhegyen, Huzmi lő újfent és gól, vezet a Kaposvölgye. Utoljára ilyen a hetedik fordulóban volt, akkor – kapaszkodjunk meg, a Baja ellen vezettek és verték is meg őket–, tehát az öltözőkben komoly mennyiségű adrenalin halmozódhatott fel. Kezdődik a második félidő, parázslik a levegő is, mindenki Nagyberkire figyel és Boromisszára, a veszprémi spílerre, ahogy elé kerül a labda és kapásból a jobb alsóba vágja, újra iksz. Sokáig nem tart az egál, mert Hudec feleslegesen szabálytalankodik a tizenhatoson belül, somogy megyei tizi következik, Kalmár pedig Coulibaly licenc-szel a kapusba vágja, majd a kipattanót értékesíti, háromkettő a hazaiaknak, feltételezhetően folyik a sör és rendelik már a raklap lefóliázott thai örömlányt, amikor a hatvannyolcadik percben egy nagy dobásból egyenlít Tatai, majd a vége előtt négy perccel Leitold fejel vissza egy labdát, amit Fehér értékesít és homályosítja el a nagyberki játékosok tekintetében a thai lányok érkezését. Nyert tehát a Veszprém és önbizalomtól ittasan várhatják a pécsieket, ahol az esélytelenek nyugalmával okozhatnak meglepetést, míg a Kaposvölgye a bányászokhoz utazik, ha egyáltalán elutazik. [Kaposvölgye VSE – Veszprémi FC 3-4]

A szintén nincstelen és pénz híján motiválatlan Barcshoz utazott a Budaörs, nem is feleslegesen. Hatot gurítottak ugyanis a határ mentieknek, akik mentálisan már az első percekben szétestek. A Budaörs meg nem tökölt, az első félidőben négyet, a másodikban kettőt lőve állította be a sima nullahatot. A gólszerzők: Márkus, Farkas, Márkus, Farkas, Melczer, Márkus. A barcsiak nyugat legmélyebb gödrében tanyáznak, Győrbe utaznak jövő héten, ha elmennek, akkor kikapnak, míg a Budaörs otthon fogadja a Gyilkos Gyirmótot, szerintünk szoros meccs lesz. [Barcsi FC – Budaörs 0-6]

Most pedig pár szót a tippversenyről. A kedves tippelő közönség elég gyatra munkát végzett, összesen két telitalálatot jegyzünk (MágnesPeti és snowblind), a múlt heti győztes pedig GreenBP, aki bár biztosan szomorú a fordulót illetően, de kedvét enyhítheti négy találata. A következő heti lista itt van, a linkekből pedig tessék tudományos alapon tippeket gyártani. Kellemes szórakozást, ma pedig Riaria!!! Tabella, góllista!

Elnézést a késedelemért, de háromszor tűnt el a szövegtörzs harmada, de csak sikerült és közben a Pécs hivatalosan is megkapta a három pontot a Barcs elleni meccsért...