HTML

Címkék

abszurd (12) ahülye (48) átigazolás (26) beharangozó (272) bohócliga (358) championship (12) debrecen (33) détáridöme (14) diósgyőr (16) dzsudzsák (28) eb (37) egervári (22) fc fehérvár (15) feltámadás (57) fradi (54) gera (21) győr (17) haladás (13) hemi bácsi (11) hercegfalvi (10) hét magyarja (22) hónap magyarja (10) honvéd (49) hülyebíró (12) huszti (14) jhn (32) kaposvár (11) keleti csoport (19) kisteleki (12) koman (10) kommentverseny (44) kupaellenfél (20) kupatipp (15) loki (13) magyar (141) mezey (11) mlsz (38) mtk (19) nb2 (87) németh krisztián (16) nemzetisport (13) nyugaticsoport (59) önérzetes (33) összefoglaló (110) reac (12) sör (11) statisztika (14) szavazás (11) szurker (32) tippjáték (229) tippmix peti (11) torghelle (15) tőzsér (12) u20 (15) utánpótlás (15) ute (19) válogatott (168) várhidi (15) vasas (21) vendégszerző (21) videó (87) videoton (15) visszatekintő (10) Címkefelhő

Friss topikok

• Stefan Derrick: Nagyrészt egyetértek a fentiekkel. Szerintem akkor lett volna időszerű ennek a bevezetése, ha max.... (2022.03.11. 15:03) VBK
  • kétballáb: Imádtam a tippjátékot, néha még most is olvasgatom a régi bejegyzéseket. Szép volt, jó volt, szíve... (2021.11.20. 13:34) Sarokba állítva
  • LaFire: Csatlakozom Brute-hoz :) (2020.11.11. 22:35) Nemzetközi edzőmeccs ( BL főtábla 1. forduló)

Mert a Vidi-Gyirmót iksz jól fizet!

Tisztul a kép! Amíg Gyirmóton megint a déja vu érzés uralkodik, addig Pécsen lassan készülnek a fiesztára. Persze bomba hír nyugaton, hogy kikapott a kis Vidi, no meg, hogy lepotyogtak Nagyberkiben a tábláról a mágnesek. A Veszprémnek áll a pótvizsga, gólkirály lehet még akár Gyánó Szabi is. Ezen a hétvégén majdnem minden kiderül, de nézzük mi volt a 28. fordulóban.

Pécsi MFC – ETO II 3-0 A győriek már a 11. percben tizenegyeshez jutottak, de Dibusz tett arról, hogy ne legyen izgalmas a mérkőzés, mert bravúrral fogta a büntetőt, hogy aztán a félidő vége előtt Gyánó fejese vezetést hozzon. Aztán a második játékrészben kettőt hozzá toldottak a pécsiek, hogy ne legyen rögös az út a Bohócligáig. Majd elintézték a Pápával, hogy Lovrencsics még egy meccset játszhasson, attól függetlenül, hogy június elsejétől már szerződése van a Véber csapattal, mire Kiss László újra behajózott az enbékettes vizekre és pénzét követeli, tegyük hozzá jogosan. Mindenki Matyi Dezsője elismerte, hogy az áprilisi fizu egy része még nem került elutalásra, de könyörgöm, menjen be valamelyik Alexandrába és vegye ki a kasszából. Mi ez, ha nem színjáték? Vagy Gyirmót motivációs morzsa, amit felcsipegethet a kiábrándult Kiprich József?!? Az MLSZ hétfőn tárgyalja az ügyet!

Gyirmót FC – FTC II 0-0 Gyirmóton a nép fel akar jutni, ez biztos! Fejlesztik a stadiont, jegy mellé sört adtak, gyerekek, hölgyek ingyen mehettek be, mégse jött az eredmény! A rutinos csapat az őszi gyilkos után az alliterációt megőrizve a gyér jelzőt érdemelte ki tavasszal. Kihagytak egy tizenegyest, kihagyták az ajtó-ablak helyzeteket, és nagy valószínűség szerint jövőre is boldogítják kedves köreinket itt nyugaton. Bár esély még van, de Lipcsei Murinnyó és fiatal játékosai nagyon sokat vettek el most a gyirmóti reményekből, jó formán csak a matek maradt és a magyarázkodás! Nincs is szó Kipu bá szerződésének meghosszabbításáról. Kiss László érkezhet a kispadra?

Videoton-PFLA  - Budaörs 0-1 A Vidit leszívta elég rendesen az U19-es válogatott meccs, ezért tartalékosan fogadták a Budaörsöt. A budaörsiek pedig ezt kihasználva elvitték a három pontot Felcsútról. Kollega tekert mesterien az első félidő derekán Somodi fölött a kapuba és bár Hartyáni mester szerint most nem játszottak olyan cudarul, mint az előző fordulókban, a győzelem elmaradt és így beelőzte a Vidit a Pécs. A Budaörs pedig nyugodtan készülhet a következő évre, hisz újra az NB2-ben fognak feszíteni!

Bajai LSE - Veszprém FC 2-0 A bakonyiaknak pontok kellenek az osztályozó elkerüléséhez, ettől függetlenül egy 4-5-1-gyel próbálkoztak a hazai pályán mostanában 4-3-3-at játszó Bognár legények ellen. Ennek az lett az eredménye, hogy jórészt a pálya közepén adogatták el a labdát a csapatok, ebből lett a küzdelmes, mint inkább színvonalas a mérkőzés. A Bajának volt két szép támadása, amit gólra váltottak, a Veszprémnek pedig kihagyott helyzetei. Így matematikai esélye van még az osztályozót elkerülni, de erre visszatérünk a poszt alján. Azért, ha valaki magyar fociedző akar lenni, itt megnézheti milyen nyilatkozati kézséget fejleszt az ilyen-olyan licences, tésztás edzőképző.

(ezzel a képpel emlékezünk arra a 25 évvel ezelőtt történt eseményre!)

Honvéd II - Barcs 1-2 A Honvédnál a fontos kérdésekre már megkapták a válaszokat, jövőre NB3-as lesz a piros-feketék második számú csapata, míg a barcsiaknak ez a meccs a biztos bennmaradásról szólt. Ettől függetlenül a hazaiak szereztek vezetést és hagytak ki ajtó-ablak helyzeteket. A somogyiak viszont szerencsével sem álltak hadilábon és még a meccset is meg tudták fordítani. Amúgy Kispestről távozik Diallo és Haruna Jammeh.

FC Ajka - Tatabánya 0-0 Kétszázötven néző előtt csapott össze a hatodik és hetedik csapat és játszott egy küzdelmes nullanullát. Volt egy kiállítás, apró tatabányai mezőnyfölény, azon kívül semmi. Sem Mihalecz, sem pedig Farkas János nem pendítette meg zsenialitásának lantját, így annyi hírrel szolgálhatunk, hogy az ajkai Gaál Bálint jövőre kék-fehérbe öltözik és hajnalig tartó történeteket hallgathat a göcseji vadászok legcsodásabb terítéseiről, míg a Tatabánya a felcsútiakhoz dörgölődzik július elsejétől.

BKV Előre - Kozármisleny 1-1 Az első félidőben a tömegközlekedésiek szereztek vezetést a mezőnyfölényük mellé, majd Csopaki hagyott ki egy nagy helyzetet. Aztán a második félidőben a Misleny egyre több helyzetet alakított ki, hogy a 78. percben Béla herceg asszisztjából Laki egalizálja az eredményt. A beszámolóhoz hozzátartozik még, hogy a mérkőzést vezető Gaál Gyöngyi sporinénit mindkét szurkolótábor megfenyegette a találkozó végén.

Kaposvölgye - SZTK-Erima 2-1 És akkor a forduló szenzációja következik, ami nem a Gyér Gyirmót pontvesztése, a kis Vidi otthoni veresége vagy Vágó Attila profi mellébeszélése volt, hanem a tök utolsó nagyberkiek idei negyedik győzelme. Ráadásul fordítottak Várhidi mesterék ellen, nem is nyilatkozott még a mágnestáblák istene. Persze tipikus meccs volt. Három bődületes kapufával nyitott a Szigetszentmiklós, a félidő végére meg egyet bepasszíroztak. A fordulás után húsz perc mezőnyjáték, majd a Kaposvölgye két helyzetből két gólt prezentált a hazai nézőknek és innen az SZTK feladta.

És akkor egy kis esélylatolgatás! A Veszprém csak akkor úszhatja meg az osztályozót, ha nyer otthon a nagyberkiek ellen és a Barcs maximum döntetlenezik Budaörsön, ellenben osztályozó, ami az ország keleti másodosztályának 14. helyezettjével történő megmérettetésben csúcsosodik ki. Erre a meccsre keleten alsó hangon is legalább öten pályáznak, a Hajdúböszörmény, az Orosháza, a Cegléd, a Kazincbarcika és a Makó.

A bajnoki címre ugye még esélyes a Pécs, a Vidi és a Gyirmót, ebből a feljutásra a Pécs és a Gyirmót. Mindkét kérdésben sokkal többet fogunk tudni, miután lejátszották a hétvégén a Vidi-Gyirmót meccset. Ha a Pécs ellenben behúzza idegenben a három pontot a Nagyberkin nagyot égő Várhidi csapattól, akkor szinte már senki nem veheti el tőlük sem a bajnoki címet, sem a feljutást.

Tippeljetek, sőt arra is tippelhettek, kié lesz a nyugati aranycipő, Mihaleczé, Csopakié, vagy Gyánó Szabié?!? Itt a tabella, a góllista...