HTML

Címkék

abszurd (12) ahülye (48) átigazolás (26) beharangozó (272) bohócliga (358) championship (12) debrecen (33) détáridöme (14) diósgyőr (16) dzsudzsák (28) eb (37) egervári (22) fc fehérvár (15) feltámadás (57) fradi (54) gera (21) győr (17) haladás (13) hemi bácsi (11) hercegfalvi (10) hét magyarja (22) hónap magyarja (10) honvéd (49) hülyebíró (12) huszti (14) jhn (32) kaposvár (11) keleti csoport (19) kisteleki (12) koman (10) kommentverseny (44) kupaellenfél (20) kupatipp (15) loki (13) magyar (141) mezey (11) mlsz (38) mtk (19) nb2 (87) németh krisztián (16) nemzetisport (13) nyugaticsoport (59) önérzetes (33) összefoglaló (110) reac (12) sör (11) statisztika (14) szavazás (11) szurker (32) tippjáték (229) tippmix peti (11) torghelle (15) tőzsér (12) u20 (15) utánpótlás (15) ute (19) válogatott (168) várhidi (15) vasas (21) vendégszerző (21) videó (87) videoton (15) visszatekintő (10) Címkefelhő

Friss topikok

• Stefan Derrick: Nagyrészt egyetértek a fentiekkel. Szerintem akkor lett volna időszerű ennek a bevezetése, ha max.... (2022.03.11. 15:03) VBK
  • kétballáb: Imádtam a tippjátékot, néha még most is olvasgatom a régi bejegyzéseket. Szép volt, jó volt, szíve... (2021.11.20. 13:34) Sarokba állítva
  • LaFire: Csatlakozom Brute-hoz :) (2020.11.11. 22:35) Nemzetközi edzőmeccs ( BL főtábla 1. forduló)

Licenc

Creative Commons Licenc

Ahogy Remarque mondaná...! - NB2 Nyugati csoport, 9. - 10. forduló

2011.10.20. 05:44 Bastille

Kezdünk egy igazán gyenge kép asszociációval, de hát ez a forduló is ilyen volt. Gyenge. A nagy csapatok (MTK, Tatabánya, Gyirmót) egy félidős semmittevés után nehezen behúzták a három pontot. Amire esetleg felkaphatjuk a fejünket az a Kozármisleny, akik negyven millió forintból egyelőre második helyen tanyáznak! Jön a 10. forduló is MTK - Tatabánya rangadóval, illetve a többi meccsel, melyek nagyrésze kiszámítható, így nyugodtan bele lehet vetnünk magunkat a másodosztály tippversenyébe is.

Tatabánya – Dunaújváros-Pálhalma 3-1 Ki kellett volna kapjon a Bányász, de legalább veszítenie két pontot. Történt ugyanis, hogy a vendégek egyre jobbak és ha nem is nyakra-főre,  de elkezdték lődözni a gólokat. Így erre a hétvégére is jutott egy, méghozzá egy szöglet után a szép emlékű, ám de sátáni Salamon emelkedett a legmagasabbra, haja meglebbent az őszi szélben és gól! A második játékrész elején Basztovanov b*szta el a nullakettőt, Sitku meg is ráncolta magas homlokát és felrázta a tatabányai csapatot. Előbb Móri egy tanári szabadrúgás után egyenlített, majd Béres lőtt messziről fickost, hogy a végén Sitku még egy tanári passzal adjon esélyt Farkas Jánosnak a gólszerzésre, aki élt is vele.

Paks II – MTK 0-1 A vendégek leutaztak Paksra, valószínű akkora arccal, hogy alig tudtak leszállni a buszról. A paksiak megpróbálták kihasználni ezt az előnyt, így míg az MTK a buszon erőlködött, hogy kiférjen a legnagyobb arcú játékos is, addig egy-két helyzetet kialakítottak – eredménytelenül. Aztán elkezdtek focizni a vendégek is, de ahogy aztán Garami is megjegyezte a meccs végén, két ellenféllel küzdöttek: a hazaiakkal és a pálya talajával. A második félidőben aztán jött Csiki, aki csuda jó formának örvend egy ideje és a 88. percben egy paksi kapu előtti kavarodást használt ki és lőtte be a győzte gólt. Egy kérdés maradt a végére, hogy miért csak hetes osztályzatot kapott a Nemzeti Sportban?

Leszögezhetjük tehát, hogy a bajnokság érdekeit és az igazságot szolgálta volna, hogy mindkét feljutásra pályázó csapat pontokat veszítsen, sajnos ez nem így történt!

Bajai LSE – Kozármisleny 0-2 Az első tíz-húsz percet úgy megnyomta a Misleny, mintha hazai pályán lennének, Herbert Roli nem győzte bravúrokkal, egészen a 19. percig, amikor Rácz Ferenc (ki más?) elé pattant egy labda és a kapus balra a labda jobbra indult. Ezután a vendégek nem is támadtak többet. A Baja beszorította őket, de olyan jól működött a kozármislenyi retesz, hogy hiába játszotta a focit a hazai csapat másfél félidőn át, már a második játékrész derekán megállapítottam, hogy itt maximum egy második mislenyi gól lesz a legvégén. Koller Krisztián, 93. perc. A Kozármisleny ha kell támad és gólokat szerez, ha kell védekezik, mesterien. Szóval tovább tart a kozármislenyi csoda!

SZTK-Erima – BKV Előre 1-1 Először is mindenkitől elnézést kérek, de az SZTK-nak nem új stadionja van, csak füvet újítottak, műfüvet. Ki is próbálták a csapatok, Fekete Ádám mindössze 29 percen keresztül gyűjthette a tapasztalatot, mert megsérült, ahogyan tavaly tavasszal háromszor is. Az első félidőben a BKV nyomott és egy gólt is találtak, személy szerint Szabó Viktor, majd a második félidőben a mágnesek a helyükre kerültek. Kvekveskiri egyenlített, sőt egy bő negyed órára emberelőnybe került a hazai csapat, de Szapor Gábor tanítványai állták a sarat és elvittek egy pontot Szigetszentmiklósról.

Veszprém – Budaörs 3-1 Az elején budaörsi mezőnyfölény, mégis veszprémi helyzetek. Bő negyed óra múlva veszprémi helyzetek és budaörsi gól. Egy kontra végén Kollega lépett ki és szerezte meg a vezetést, de ezt négy perc múlva a Veszprém Esterházy kapus bénázása jóvoltából egalizálta, méghozzá Alex, aki egy méterről rúgott tanári gólt. A második félidőben a veszprémi Burcsik két védőn ment át, mint Pista bá a kocsmába és passzolt Nowothny elé, máris a Veszprém vezet, sőt aztán Hegedűs lőtt 18 méterről pókhálószaggató gólt. Azt beszélik, hogy igazságos eredmény született.

Sopron – Ajka 2-1 Érezhető volt ez a szoros soproni győzelem a levegőben, hisz felszálló ágban Scarbantia skorpiói, míg az ajkai csapat kezd kicsit visszavenni az emtékáverő énjéből, meg persze Mihalecz is sérült. Mégis az első félidő az ajkai csapat elképzelése szerint alakult, attól függetlenül, hogy még a félidő elején egy gyors gólváltás történt. Az ex-veszprémi Tatai lőtt gólt a 12. percben, nyolc percre rá Kovács egyenlített. A második félidőben Végh Tibor kettőt cserélt és alighanem ez változtatta meg a játék képét is, ami a már-már szokásos meccs végi Bausz góllal érett be. Két érdekesség, az egyik, hogy Bausz Róbert beceneve Matyi, míg a másik, hogy Sopronban van egy Bognár György nevű csatár.

FTC II – Gyirmót 0-2 A hazaiak Andrezinho-val álltak fel és produkálták Lipcsei szerint idei legrosszabb játékukat. Mégis az első félidőben Tarczy kapus bravúrjaira volt szükség, hogy 0-0 maradjon a félidő. A második játékrészben aztán azt találta ki a Gyirmót, hogy átadja a területet a Fradinak és szépen lekontrázza őket. Makrai két gólt szerzett és így tovább kapaszkodnak felfele az ezüst aranyérmet jelentő első hely felé.

ETO II - Videoton-PFLA 2-3 Két elkeseredett és rossz formában lévő csapat csapott össze. Vezetést is szerzett az ETO Nicorec távoli lövésével, de egy percre rá egyenlített az Akadémia Máté góljával. Ezután az ex-veszprémi Babos Barna percei következtek, öt percen belül két gólt jegyzett. Innentől pedig erőlködött, ment, küzdött a kis ETO, még a második félidőben Zámbó Bence tanári passzát a helyi gólkirály Varga értékesítette, de ez maradt a vége, a Vidi jön fel a kieső zónából, már be is érte zöld-fehéreket!

[Ápdételünk, tegnap délután pótolták a 2. fordulóból elmaradt SZTK-Erima - Bajai LSE mérkőzést, ahol a bajaiak viszonylag biztosan verték a hazaiakat. Az idegenbeli 1-2-es siker mérkőzés gólszerzői: Somorjai ill. Micskó és Kormos]

És akkor jöjjön a beharangozó a 10. fordulóra, illetve itt mellékelve  a tippverseny állását leshetitek meg, amit snowblind kollégának köszönhetünk!

MTK - Tatabánya Sok minden fog eldőlni ezen a mérkőzésen, de nem érezzük elég erősnek a vendégeket ahhoz, hogy beleköpjenek Garamiék levesébe. Könnyen lehet, hogy sima meccs lesz,a  végén egy szépítő góllal. Tipp: 3-1

Dunaújváros-Pálhalma - Bajai LSE Most nem lesz gól a hazaiak oldalán, kapnak viszont korán egyet, a mérkőzés vége felé pedig újfennt beköszön a Baja. Tipp: 0-2

Kozármisleny - Sopron Mindkét csapat kiváló formában, kíváncsian várjuk a mérkőzésüket. A Sopron vélhetően a védekezésre fog berendezkedni, míg a Misleny a saját játékát fogja játszani, sovány sikerrel a hazaiak folytatják kiváló sorozatuk. Tipp: 1-0

Ajka - FTC II Mihalecz még mindig sérült, és Abdi-ra és Andrezinho-ra is valószínűleg a derbin lesz szükség. Most mégis azt érezzük, hogy a Fradi minimum egy ikszre elég lesz a Bakonyban. Tipp: 1-1

Videoton-PFLA - Budaörs A hazaiak megkezdik a felzárkózást, de csak a középmezőnyhöz. A Budaörs pedig a kiesés egyik nagy esélyese, a végső versenyt talán a kis Pakssal fogják folytatni, ezért most kikapnak Felcsúton. Tipp: 2-0

BKV Előre - ETO II Otthon jó a BKV, ezt tudjuk. Az ETO hol jó, hol nem, ezt is tudjuk. De a két csapat viszonylag hosszútávú sikertelensége egy békés döntetlenbe fog megmutatkozni a hétvégén. Tipp: 0-0

Paks II - Veszprém A heti meglepetésünket erre a mérkőzésre tartogatjuk. Két meccset játszik egyhuzamban hazai pályán a kis Paks és az MTK ellen majdnem sikere lett. Na majd most! Tipp: 2-1

Gyirmót - SZTK-Erima Vagy játszik egy sok gólos döntetlent, vagy simán kikap az SZTK! De most Várhidi otthon felejti a mágneseket! Tipp: 2-0