HTML

Címkék

abszurd (12) ahülye (48) átigazolás (26) beharangozó (272) bohócliga (358) championship (12) debrecen (33) détáridöme (14) diósgyőr (16) dzsudzsák (28) eb (37) egervári (22) fc fehérvár (15) feltámadás (57) fradi (54) gera (21) győr (17) haladás (13) hemi bácsi (11) hercegfalvi (10) hét magyarja (22) hónap magyarja (10) honvéd (49) hülyebíró (12) huszti (14) jhn (32) kaposvár (11) keleti csoport (19) kisteleki (12) koman (10) kommentverseny (44) kupaellenfél (20) kupatipp (15) loki (13) magyar (141) mezey (11) mlsz (38) mtk (19) nb2 (87) németh krisztián (16) nemzetisport (13) nyugaticsoport (59) önérzetes (33) összefoglaló (110) reac (12) sör (11) statisztika (14) szavazás (11) szurker (32) tippjáték (229) tippmix peti (11) torghelle (15) tőzsér (12) u20 (15) utánpótlás (15) ute (19) válogatott (168) várhidi (15) vasas (21) vendégszerző (21) videó (87) videoton (15) visszatekintő (10) Címkefelhő

Friss topikok

• Stefan Derrick: Nagyrészt egyetértek a fentiekkel. Szerintem akkor lett volna időszerű ennek a bevezetése, ha max.... (2022.03.11. 15:03) VBK
  • kétballáb: Imádtam a tippjátékot, néha még most is olvasgatom a régi bejegyzéseket. Szép volt, jó volt, szíve... (2021.11.20. 13:34) Sarokba állítva
  • LaFire: Csatlakozom Brute-hoz :) (2020.11.11. 22:35) Nemzetközi edzőmeccs ( BL főtábla 1. forduló)

Licenc

Creative Commons Licenc

A Nyugatiból Európába! - NB2 Nyugati csoport, 22.-23. forduló

2012.04.13. 16:55 Bastille

Elérkezett az az idő, amikor már tényleg kijelentjük, hogy az MTK visszajutott az első osztályba! Emellett a kék-fehérek szurkolói nagyon szurkolhatnak a Lokinak, hogy megnyerjék a bajnokságot, mert akkor garantáltan megy a második számú európai kupába az MTK. Így már minden a pénzen fog múlni, hisz Garami mester és kiváló csapata a bajnokságban tizennégy pontos előnyt szerezve, egy mérkőzéssel kevesebbet játszva pöffeszkedik a tabella legtetején. Ehhez még hozzátartozik, hogy a szezon elején a közvetlen riválisainak kikiáltott csapatok a híres szürke ballonkabát aljáig sem érnek: a Gyirmót hihetetlen vereségekbe fut bele, növelve ezzel a sorokat író kevert adagját, a Tatabányát pedig nem lehet közvetlen riválisnak nevezni. A hét legfontosabb nyugati eseményei közé tartozik még, hogy a listavezetőnk a Kupában elpicsázta a nagy Videotont, így lesz kinek szurkolni a döntőn, az 1789 lélekszámú Felcsúton (értsd: kis Vidin) háromezres Makovecz Stadion épül, ezenkívül Csank János össze-vissza beszél és Szigetszentmiklósra visszatért a Jedi és vannak meglepetéseink!

Budaörs - SZTK-Erima 0-1 A Budaörsről el lehet mondani, hogy néha erőt vesznek magukon és jól játszanak, na ez így volt ezen a hétvégén is. Lucsánszky mesternek így nem kellett öt percenként az oldalvonalhoz futnia a micsinálszteidióta kezdetű monológgal, majd ezt követően a partjelzőre  legyinteni, ugyanis az SZTK ellen jól játszott a fővárosi agglomeráció csapata. Volt keresni valójuk, ugyanis a vendégeknél a tavaszi gólok javát szerző Bölcsföldi-Urbán páros rehabilitáción van, így gólszerzésből hadilábon állnak. Gondolhatta az egyszeri ember. Csak hát a harmadik percben Márkus Tibor azonnal gólt szerzett, amivel a végeredményt is beállította, Horváth Ferenc pedig az NS megkeresésére egy igen egyedi zanzával foglalta egy mondatba a látottakat: 'a Jedi visszatért!' Közben az idegesebb SZTK szurkolókat is nyugtatni kell: nem, a mágnestáblák legnagyobb királya nem megy Újpestre edzőnek!

Kozármisleny - Paks II 0-1 És íme az első meglepi! Ugyanis a tavasszal szervezett  védelméről és labdabiztos játékáról híres Paks igazolta a jó hírét. Tavaszra ugyanis valami összeállt a vendégeknél és a roppant összeszokott Misleny nem is tudta feltörni az első félidőben a Lengyel Feri trenírozta fiatal tolna megyeieket, annak ellenére, hogy valamivel azért kezdeményezőbbek voltak. Közben azt kissé elfeledve jegyezzük meg, hogy Pintér Attila szívműtétje után most lépett pályára először kezdőként, ehhez külön gratulálunk neki! Aztán a második játékrész is elkezdődött, iramban és a játék képében hasonlatosan az elsőhöz. A Misleny támadgatott, a Paks védekezett szórványos kontrákkal tarkítva mindezt. Egy ilyen eseményt követően változott meg az eredményjelzőn az állás. Mislenyi támadás, tizenhatoson belüli esés, vitatott szituáció, kontra, gól. Ez a vége! Márton Gábort még elküldték a kispadról. Íme a jegyzőkönyv: „A mérkőzés 72. percében a hazaiak vezetőedzőjét Márton Gábort elküldtem a kispadtól, többszöri reklamálásért. A vendégek gólja után elhagyta a technikai zónát és hevesen kiabálta. “miért nem fújtad le”,”nekik mindent lehet”. Az első félidő 34. percében már egyszer figyelmeztettem, amikor szintén egy szabálytalanságot vitatott hasonló stílusban.”

BKV Előre - Sopron 4-1 Most mindenki csukja be a száját! Bizony, a pár hónapja lesajnált BKV szénája kezd rendbe jönni. De hogy négyet rúgjanak, ezt ki hiszi el?!? Mindkét csapatnál egy ideje új az edző és míg a korábban sokra hivatott Soósnak még nem sikerült a győzelem Sopronban, addig a békávés Menczeles győzelmekkel és döntetlenekkel állította gyorsjáratra a kiesés ellen küzdő közlekedésieket. A hazaiak minden tekintetben a vendégek fölé nőttek, a 8. percben már kettővel vezettek és verték meg simán 4-1-re a Sopront. Soós szerintünk nem éri meg a bajnokság befejezését a Sopronnal és ezzel a teljesítménnyel rászolgálnának a kiesésre.

ETO II - Veszprém 0-1 Na, kérem itt vannak a bakonyi betyárok! Hihetetlen, amit művelnek! Ősszel még kiesésről beszéltek a szurkolók, gondolhatjátok, most miről beszélnek! Egy pontra a második helytől, kiváló tavaszi mérleggel viharoznak a bajnokságban. A kis ETO-nál öten játszottak vissza a nagy csapatból, többek között Pilibaitis és Dudás is, ettől függetlenül középen Molnár Zoltán Tanár Úr tanárian szűrt, esélyük nem volt a zöld-fehéreknek a támadásépítésre, ezért leginkább távoli lövésekkel próbálkoztak. A győztes Veszprém pedig a szélekről belőtt labdákkal  próbálkozott, egy ilyen után volt egy apró kavarodás a győri öt és feles előtt, erre csapott le Hevesi-Tóth és vágta a hálóba a labdát.

Ajka  - Tatabánya 1-0 Hopp még egy meglepi, amit a nyuszi hozott! A mérkőzés kezdetén eleredt az eső, így az amúgy sem jó állapotú ajkai pálya, vízilabda pályává változott. Ez kedvezett a hazaiaknak, mert híresek arról, hogy pontrúgásokból szerzik a góljaik javát, és persze pont egy ilyenből szerezték meg a vezető gólt. Persze a Tatabánya dominált, volt is egy gólhelyzete Borosnak, de egy tócsában elakadt a labda, gondolta dühében beleb*sz egyet kézzel a labdába, a spori el is küldte zuhanyozni. Aztán volt még tatabányai piros pofázásért, meg bányász helyzet, de ilyenkor ugye ezek mind kimaradnak. Nem érdemtelenül, de nem is igazságosan nyert az Ajka.

Dunaújváros-Pálhalma - MTK 1-2 Az MTK fejben már a Vidi elleni kupaelődöntő visszavágóra gondolhatott, ezért kicsit nyögve nyelősen indult az újvárosiak elleni játékuk. Aztán mindenen túl segítette őket a BKV-soknak már ismerős Tischler bomba.  A csatár jó harminc méterről lőtt óriási gólt, majd egy perc múlva Ladányi növelte kettőre a két csapat közti különbséget. Ezután felváltva forogtak veszélyben a kapuk, a Dunaújváros egy megpattanó lövéssel még szépített, de kevés volt ez a gól a csodához, az MTK hazavitte a három pontot.

Gyirmót - Bajai LSE 1-3 És egy újabb meglepetés, amit a nyuszi hozott! Ennek fejében a múlt heti beharangozóban ígérteknek megfelelően két deci kevertet fogok elfogyasztani, ugyanis én egyáltalán nem számítottam vendégsikerre. Az első félidőben lefocizta a Baja a Gyirmótot, előbb Covic, majd Szöllősi csinált bohócot a nemrég még bohócligger Csizmadiából, végül pedig a legenbékettesebb Kormos adta meg a kegyelemdöfést! A Gyirmót még szépített, de ez kit érdekel. Csank mester pedig takarózott különböző nyilatkozat panelekkel, mint például, hogy nem véletlen, hogy a Baja tavasszal (az MTK-val karöltve) még veretlen, no de a legszebb része a nyilatkozatnak így szól: "Érdekes pszichológiája van ennek, az a jó, ha szinte feladja az ember a meccset lelkileg. Úgy értem, hogy 0-3-nál nem lehet megnyerni egy mérkőzést, ha az ellenfél vezet, ez sima ügy. Ebből adódik, hogy akkor lehet  könnyedén játszani, ha úgy vagyunk vele: ezt a meccset elbuktuk, van hátra 25-30 perc, igyekezzünk minél több gólt rúgni. Ilyenkor még vissza is jöhet a mérkőzés az ember számára. de ha valaki elkezd remegni, hogy mi lesz, akkor lekontráznak, és lehet még több is közte."

Videoton-PFLA - FTC II 0-1 A szerény személyem által lesajnált fakók mérkőzésén sok mezőnyjáték volt, meg egy gól. Tipikus ikszes meccsen a szerencsésebb csapat nyert, Lipcsei Murinnyó munkája kezd beérni, írom ezt ironikus mosollyal a szám szegletében.

Beharangozó a 23. fordulóhoz:

Veszprém - MTK  A hazaiak nagyon készülnek a meccsre, szép idő lesz, megy a szekér. Na, persze a vendégeknél is megy a szekér, de fáradtak és belefér! Tipp: 1-0

Bajai LSE - Ajka Na ez három esélyes, aki telibe találja, ihat kevertet! A két csapat jó meccseket szokott egymás ellen játszani, eltekintve az őszi 0-0-tól. Most iksz lesz megint, de gólokban gazdag meccs. Tipp: 2-2

Tatabánya - Kozármisleny Kifulladt kicsit a Misleny, sokat is kell utazniuk, a Tatabánya lábában meg benne maradt a győzelem a múlt hétről, ez most egy sima hazai siker lesz. Tipp: 3-1

SzTK-Erima - Videoton-PFLA A vendégek egyre szarabb meccseket játszanak, a Jedi meg büntet, kétszer is. Tipp: 2-0

Sopron - Gyirmót Soós mester tekintetében pikáns meccsnek ígérkezik, megyei rangadó ráadásul, de Csank apánk behúzza a második sikerét a Gyirmóttal. Ja és Soós felajánlja a lemondását, de még nem fogadják el. Tipp: 0-3

Paks II - Dunaújváros-Pálhalma Lengyel Feri és Salamon karöltve fog nevetgélni a meccs végén, hogy bár a hazaiaknak kellett volna nyerni, de a jogtalan büntetőt beveri a végén Sala és így iksz lesz. Tipp: 2-2

FTC II - BKV Előre Csodák vannak! Tipp: 0-3

ETO II - Budaörs Híjj, de rossz meccs lesz! Tipp: 1-0