HTML

Címkék

abszurd (12) ahülye (48) átigazolás (26) beharangozó (272) bohócliga (358) championship (12) debrecen (33) détáridöme (14) diósgyőr (16) dzsudzsák (28) eb (37) egervári (22) fc fehérvár (15) feltámadás (57) fradi (54) gera (21) győr (17) haladás (13) hemi bácsi (11) hercegfalvi (10) hét magyarja (22) hónap magyarja (10) honvéd (49) hülyebíró (12) huszti (14) jhn (32) kaposvár (11) keleti csoport (19) kisteleki (12) koman (10) kommentverseny (44) kupaellenfél (20) kupatipp (15) loki (13) magyar (141) mezey (11) mlsz (38) mtk (19) nb2 (87) németh krisztián (16) nemzetisport (13) nyugaticsoport (59) önérzetes (33) összefoglaló (110) reac (12) sör (11) statisztika (14) szavazás (11) szurker (32) tippjáték (229) tippmix peti (11) torghelle (15) tőzsér (12) u20 (15) utánpótlás (15) ute (19) válogatott (168) várhidi (15) vasas (21) vendégszerző (21) videó (87) videoton (15) visszatekintő (10) Címkefelhő

Friss topikok

• Stefan Derrick: Nagyrészt egyetértek a fentiekkel. Szerintem akkor lett volna időszerű ennek a bevezetése, ha max.... (2022.03.11. 15:03) VBK
  • kétballáb: Imádtam a tippjátékot, néha még most is olvasgatom a régi bejegyzéseket. Szép volt, jó volt, szíve... (2021.11.20. 13:34) Sarokba állítva
  • LaFire: Csatlakozom Brute-hoz :) (2020.11.11. 22:35) Nemzetközi edzőmeccs ( BL főtábla 1. forduló)

Licenc

Creative Commons Licenc

Hét Magyarja: Buzsáky Ken

2007.12.11. 08:44 mészöly sámán

Hét Magyarjának lenni kegy és kiváltság. Rádöbbentek erre az angol másodosztályban dolgozó hazánk fiai is, akik leporolták a szerződéseiket, és most kopogtatnak a vezetők irodáinak ajtaján plusz pénzt követelve. Duplázott Buzsáky, betalált Gera, Priskin, Ferenczi és Tímár. Ő még a saját kapujába is. Videók.

Buzsáky Ákos, kinek frizurája az 1978-as Ken modellt idézi, ha nem vigyáz, könnyen a Premier League-ben találhatja magát. Még úgy is, hogy a járatlan utat választotta. A feljutásra teljesítménye alapján aspiráló Plymouthból, a harmatos Queens Park Rangers alkalmazásába állt néhány hónapja. A QPR, hiába Bernie Ecclestone pénztárcája utolsóbb már nem is lehetne. De Buzsáky gólt lő, gólpasszt ad, meccseket dönt el, ő lehetne a szükséges plusz az R’ játékában, ha társai nem egy körözöttel leszedált oviscsoport alkalmasságával futballoznának. Így marad a remény, hogy valaki majd fölfedezi, a múlt héten egy asszisztot és két parádés gólt jegyző magyart. Gólpassza a Crystal elleni hazai vereség (1-2) alkalmával született. Egy szögletet csavart egy agysebész pontosságával középre. A duplát a Scunthorpe elleni 2-2-őn szerezte. Elsőre egy lecsorgó labdát tekert a kapus fölött a hálóba. A távolság egy visszafogott huszonöt méter volt. A második találata pedig korrózió molekulákat csepegtetett Détári Döme vasérc szobrára. A szögletzászló közeléből, taníthatatlanul csavart a hosszú felsőbe. Egyébként Buzsákyt beválasztották a Championship heti válogatottjába is, így hiába tömörül mögötte a mezőny, egyértelműen Hét Magyarja.
Tímár Krisztián lehetett volna a Hét Magyarja sorozat első duplázója. Nem került volna semmibe, és hajlanánk is a védő válogatottba követelésére, hiszen Tímár a Scunthorpe után gólt lőtt a Norwich (2-1) elleni találkozón is. Igaz, hogy a 89. percben 2-0-nál, de aki a kicsit nem becsüli, az nem érti a magyar futball esszenciáját. Eddig szép is volt minden, de a Bristol City elleni 1-1 során, újra beköszönt a plymouthi goalmachine, igaz a saját kapujába. Halmosi a Plymouth mindkét meccsét végig játszotta. A Norwich ellen, föltűnt mindenhol, sarkazott, beadott, aztán szép lassan csuklószorítójába törölte könnyeit. A Bristol ellen, ahol Vaskó a padra sem fért, már csak a szem szövetbe dörgölésére futotta.
Priskin, ha kicsit jobban időzít, simán hét magyarja lehetett volna. Fél év után újra gólt, ráadásul győztest szerzett a Watfordban a Balogh Bélust sérülés miatt nélkülöző Colchester ellen. Pedig az ellen 2-0-ra is vezetett, de Tomi a 64. percben tanári módon stukkolt a kapuba. Tíz perccel később pedig már a padon fogadta a pacsikat. Jó teljesítményét a Stoke ellen (0-0) 89 percnyi vadászgatással töltötte.

Gera doktor is lehetett volna Hét Magyarja, hiszen megszerezte első gólját a szezonban. Leicester – WBA 1-2. Zoli egy jól megtekert baloldali beadást fejelt erőteljes mozdulattal a kapuba. Ugyanitt Fülöp Marci olyat tett, ami csak a legkvalifikáltabb portások sajátja. Kirúgása után (!!!) már majdnem a kapuba pattant a labda, amikor csapattársa fölugrott fejelni, de csak a kapust sikerült letarolnia. A bíró angolos hidegvérrel engedte tovább a játékot, így végül tényleg a kapuba pattogott a labda. Magyar szemnek nehezen eldönthető miért nem Fülöp a gólszerző, de mint az igazi esszenciát értők a gólpassznak is örülünk.
A WBA másik meccsén a Coventry ellen (4-2-es zakó) már kevésbé volt virgonc Gera. Egy félidő jutott neki, de így is majdnem kiosztott gólpasszt. A meccs hőse, a máltai Turboman, Mifsud lett, aki duplázni tudott.
Következő jelentkezőnk Ferenczi Pisti. A Crystal Palace elleni rangadó-imitáción (0-0) még csak hetven perc jutott neki. A Halmosit megvásárolni készülő Wolwerhampton ellen azonban a mérkőzés egyetlen gólját szerezte mielőtt a 90. percben lecserélték volna. Az esszencia nagyon fontos, ezért most nem röhögjük ki hangosan az ellenfél védőjét.
Távirati stílusban a többiekről:
Bristol – Ipswich 2-0. Vaskó padon se.
Burnley – Leicester 1-1. Király mackóban, Fülöp mackó nélkül hozta a minimumot.
Wolwes – Burnley 2-3. Király végig védett. A Burnley október eleje óta nem kapott ki idegenben. Hogy nem a feljutásért küzd, az a hasonló hosszúságú hazai nyeretlenségi sorozatnak köszönhető.
Cardiff – Colchester 4-1. Nem lehet Béci nélkül nyerni. Kiesők is.
Stieber Zoli gólpasszt adott a Yeovillben.